Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μυρίζει το στοματακι του μωρου μου!!!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια-μανουλες και οχι μονο...

εχω ενα αγορακι 15 μηνων σχεδον..

εδω και κανενα μηνα μυριζει λιγο το στοματακι μας..ηταν λιγο κοκκινος ο λαιμος του ειπε η γιατρος και υποθεσαμε οτι μπορει να ηταν αυτο..αλλα μετα που εγινε καλα..συνεχιζει και παλι να μυριζει..

λετε να ειναι δοντια γιατι βγαζουμε αρκετα μαζεμενα..

του δινω οδοντοβουρτσα και τα τριβουμε αλλα χωρις οδοντοκρεμα γιατι την τρωει

 

τι να κανω????????????

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


παρε καλε οδοντοκρεμα παιδικη , εγω της βαζω απο 1 ετους πρεπει να βαζεις ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ποολυ λογη ποσοτητα , το γραφει και επανω αλλωστε.. κ τησ δικιας μου μυριζει το στομα , λενε οτι μπορει να ειναι κ απο το στομαχι αλλα θα επισκεφτουμε παιδοοδοντιατρο

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστεύω ότι είναι νωρίς για οδοντόκρεμα. Δεν έχουν την ικανότητα ακόμη ούτε να ξεπλύνουν το στόμα, ούτε να αντιληφθούν ότι δεν πρέπει να την καταπίνουν.

 

dina27, η γλώσσα του είναι εντάξει? σε ρωτάω γιατί κάποτε όταν ο μεγάλος μου ήταν μάλλον 2,5 -3 ετών είχε πάθει ένα είδος μυκητίασης στη γλώσσα του, η οποία ήταν λίγο άσπρη στην αρχή και μετά κιτρινωπή και το στόμα του μύριζε χάλιααααααα...... (ένα τζελ μας έδωσε ο παιδίατρος, δεν θυμάμαι ποιό και μας πέρασε)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον χωρις να θελω να ταραξω κανενα,

θα πω απο εμπειρια φιλικης μας οικογενειας οτι το παιδακι ειχε παρομοιο θεμα (σε μεγαλυτερη ηλικια 2-3 ετων) και ανακαλυψαν οτι εχει θεμα διαβητη. παιρνει σε μονιμη βαση τα φαρμακα του προσεχουν τη διατροφη του και πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστω ολες..μομ εχεις δικιο η γλωσσιτσα του ειναι λιγο ασπρουλα..

θα ρωτησω τη γιατρο μας..

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites

H κακοσμία προκαλείτε από πολλούς λόγους

και δεν έχει πάντα σχέση με την υγειινή του στόματος

πχμπορεί το παιδί να έχει κρεατάκια-αμυγδαλές-

κοιμάται με ανοιχτό στόμα και προκαλείτε ξηροστομία -

βρογχίτιδα -ιγμορίτιδα κλπκλπ

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

και εμας οταν ηταν 14 μηνων μυριζε ασχημα το στομα του . αποκλεισαμε τα δοντια, αποκλεισαμε αμυγδαλες επειδη τον εξετασε κλπ κ οταν εγω ρωτησα το γιατρο μηπως βγαινει απ το στομαχι,κ αυτος κ ο αντρας μου με κοιταξανε με πολυ απαξιωτικο βλεμα οτι πως σκεφτηκα τετοια μπουρδα :|

δεν του εκανα κατι, μονο τα δοντια του επλενα κ ξαφνικα σταματησε μονο του μετα απο κανα 2 μηνες. τωρα που ειναι 20 μηνων δεν παρουσιαζει κατι.

για το διαβητη δεν το εχω ξανακουσει ποτε αλλα προφανως θα υπαρχουν κ αλλα συμπτωματα φανταζομαι μαζι

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

Και της μίας δικιάς μου μυρίζει που και που το στοματάκι. Δεν έχει αμυγδαλές, το τσεκάραμε, ούτε κρεατάκι ή κάτι τέτοιο. Έθεσα κι εγώ το θέμα στομάχι και η παιδίατρος με κοίταξε το ίδιο περίεργα όπως κοίταξε ο παιδίατρος την Pasoumi. Για σάχαρο δε μας έχει πει ποτέ κανείς τίποτα, αλλά πριν 8-9 μήνες που είχα κάνει και στις δύο γενικές εξετάσεις δεν είχαν τέτοιο θέμα. Άγνωσται αι βουλαί του στόματος :)

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

ναι μυρίζει και το δικό μας στοματάκι κάποιες φορές

αλλά το θεωρώ λογικό εφ' όσον η διατροφή μας είναι πλήρης και βούρτισμα με οδοντόκρεμα δεν κάνουμε ακόμη

μου ακούγεται λογικό

Link to comment
Share on other sites

μια χαρουμενη νοτα, και εμας το ιδιο τις τελευταιες μερες, αλλα εχει λογο το παιδι. Βρηκε οτι της αρεσει να μασαει ωμο κρεμμυδι.....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.........οχι αληθεια λεω! Οποτε καταλαβαινετε πως μυριζει......

 

Καλο βραδυ

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

H κακοσμία προκαλείτε από πολλούς λόγους

και δεν έχει πάντα σχέση με την υγειινή του στόματος

πχμπορεί το παιδί να έχει κρεατάκια-αμυγδαλές-

κοιμάται με ανοιχτό στόμα και προκαλείτε ξηροστομία -

βρογχίτιδα -ιγμορίτιδα κλπκλπ

 

 

τετοιο θεματακι ειχαμε κ γω κ αδερφος κ τελικα ηταν από κρεατακια

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κι εμάς ενώ πλένουμε κανονικά τα δόντια με παιδική οδοντοκρεμα της weleda , όταν ξυπνάει απο ύπνο ειτε το πρωι ειτε οτ μεσημερι μυριζει αρκετα το στομα... κοιμαται μα κλειστο στομα. Ο παιδίατρος επισης με κοιταξε περιεργα και μου ειπε οτι δεν πειραζει καθολου. Κι εμας κανα 2 μηνες εχει που συμβαινει αυτο...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς πλένουμε τα δοντάκια μας με οδοντόβουρτσα αλλά μόνο με νεράκι χωρίς οδοντόκρεμα και μυρίζουν. Η παιδίατρος μας είπε ότι είναι επειδή ακόμα βγάζει δοντάκια..

Ήρθες!!!!! 21/4/2008

Ήρθαν και τα ζουζούνια μου 4/8/2012

Link to comment
Share on other sites

Τρωνε σταθερες τροφες και αποθηκευονται στα δοντια μερος αυτων. Εξου και η μυρωδια. Δοκιμαστε να τα πληνετε με νερακι. Βασικα οδοντοκρεμα εγω πηρα αλλα εφαγα κρα απο την γιατρο και μου ειπε οχι μονο με νερο τουλαχιστον μεχρι τα 2 ή μεχρι να καταλαβει οτι πρεπει να το φτυνει. Ειπα οτι μερικες οδοντοκρεμες λενε ενταξει ακομα και αν την φαει το παιδι. Επεμενε ΟΧΙ γιατι ειναι χημικα. Τι να σου πω τωρα......αντε βρες ακρη. Εγω παντως δεν το πολυ ψαχνω. Της δινω μια μικρη οδοντοβουρτσα και την αφηνω να την ματσαλησει γιατι δεν γουσταρει να της τα καθαριζω. Μερικες φορες σηκωνει το τετραγωνο στο ποδι.....:D.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Kala κι εγώ ειμαι κατα των οδοντοκρεμών, εμενα ειναι πιο μεγάλη και την εχω μαθει να φτυνει(βεβαια μαλλον δεν εχει και τιποτα να φτυσει της βαζω απειροελαχιστη) και ειναι της βελεντα που δεν εχει βλαβερα χημικα.

 

Τεσπα μαλλον λοιπον δεν ειναι κατι ανησυχιτηκο, απλα αυτο που λες για τις τροφες,τροφες ετρωγε και πριν , γιατι μυριζει κανα 2 μηνες τωρα το στοματακι της... βεβαια τωρα κοιμαται και λαυτερα, παλια θηλαζε και στο ενδιαμεσο μαλλον ξεπλενοταν το στομα! χαχαχαχαχα

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...