Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν κάθεται να της κόψω τα νυχία.


Recommended Posts


Διαφημίσεις


τον βαζω μπρουμητα κ παιρνω πισω το καθε χερι κ τα κοβουμε σε χρονο dt.βεβαια ειναι μικρος ακομα(7,5 μηνων).μεγαλονωντας ισως αρχισουμε κ εμεις το ...μετρημα:lol:

 

:lol::lol::lol: Μου θύμισες τον τρόπο με τον οποίο καθαρίζουμε τις οπλές των αλόγων. Που τραβάμε πίσω το πόδι για να μην μπορεί να μας κλωτσήσει... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στις μανουλες!Κι εγω απο τοτε που χρονισε η μικρουλα μου τις τα κοβω στον υπνο.Δοκιμασα τα παντα αλλα δεν καθοταν με τιποτα,ειναι η μονη λυση προς το παρον κι ευτυχως που δεν ξυπναει.

3nr2p2.png

 

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Μου θύμισες τον τρόπο με τον οποίο καθαρίζουμε τις οπλές των αλόγων. Που τραβάμε πίσω το πόδι για να μην μπορεί να μας κλωτσήσει... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τι να κανω η ερμη μανα......

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα tzef.Θα σε παρηγορήσω για να μην νιώθεις μόνη.Κατ αρχήν χρησιμοποιούμε μικρό νυχοκόπτη και όχι ψαλιδάκι άν το μωράκι μας είναι πολύ ζιζάνιο.Ο γιος μου είναι 17 μηνών.Την προηγούμενη εβδομάδα κόψαμε τα νυχαάκια από το ένα χεράκι και χθές τα νύχια από το άλλο μας χεράκι.Είναι πολύ νευρικός και εγωιστής .Τη μόνη λύση που βρήκα σωτήρια είναι όταν τα κόβω στον ύπνο και του χεριού και του ποδιού.Το δοκίμασες ποτέ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα tzef.Θα σε παρηγορήσω για να μην νιώθεις μόνη.Κατ αρχήν χρησιμοποιούμε μικρό νυχοκόπτη και όχι ψαλιδάκι άν το μωράκι μας είναι πολύ ζιζάνιο.Ο γιος μου είναι 17 μηνών.Την προηγούμενη εβδομάδα κόψαμε τα νυχαάκια από το ένα χεράκι και χθές τα νύχια από το άλλο μας χεράκι.Είναι πολύ νευρικός και εγωιστής .Τη μόνη λύση που βρήκα σωτήρια είναι όταν τα κόβω στον ύπνο και του χεριού και του ποδιού.Το δοκίμασες ποτέ;

 

Ακριβώς αυτό κάνουμε και εμείς. Και φαντάσου ακόμα και στον ύπνο του πετάγεται το τέρας! Συχνά θα τον δεις να κυκλοφορεί με το ένα χέρι βγαλμένο απο το ΝΥΧΙ ΝΥΧΙ και το άλλο με το νύχι κάγκελο.

 

Χθές το βράδυ κατάφερα να κόψω τα νύχια των χεριών (περιμένω να δω πότε να κόψω και κανένα δάχτυλο μαζί γιατί δε βλέπω και κάλα...) απόψε το μενού έχει πόδια!!!

 

Ερε τί τραβάμε και εμείς...

Link to comment
Share on other sites

δύσκολο!!!

εγώ της τα κόβω μετά το μπάνιο το απόγευμα. κουνιέται συνέχεια, χέρια πόδια. καμιά ώρα θα κόψω και το δερματάκι της.μικρότερη γρατσουνιόταν συνέχεια στο πρόσωπο. δεν την προλάβαινα. μεγάλωναν πολύ γρήγορα τα νυχάκια των χεριών. των ποδιών όχι τόσο. δοκίμασα και στον ύπνο της, αλλά μάταιο. ξυπνάει. κρίμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Στο πόδι γίνεται λίγο μάχη ακόμη και στον ύπνο.....Οπότε τα παρατάω και έχει ο Θεός.......Και να σκεφτείς οτι τώρα κάτι γίνεται.Φοράμε τις κάλτσες μας και κρύβεται το "πεντικιούρ".Απο καλοκαίρι να μας δω.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...