Mirka

Η θα τα πω η θα τρελαθω.....

Recommended Posts

Η θα τα πω η θα τρελαθω.....

Τα πεθερικα μου εχουν χωρισει εδω και πολλα χρονια και μαλιστα με πολυ ασχημο τροπο.Η πεθερα μου παρολο που ηταν νεα δεν ξαναεκανε ουτε σχεση. Απο την αλλη ο πεθερος μου παντρευτηκε πριν 10 χρονια. Εγω με τον αντρα μου ειμαστε μαζι 4 χρονια. Λοιπον ο πεθερος μου οταν εμαθε οτι ειμαι εγκυος τρελαθηκε απο τη χαρα του και παρακαλαγε να βγει αγορι για να ακουσει το ονομα του.Εκει αρχισαν τα ψιλοπροβληματακια οπως θελω να ερθετε να δω την κοιλια με το μωρο τωρα και δε με ενδιαφερει αν ειστε κουρασμενοι η αν εχετε κανονισει κατι αλλο και αλλα πολλα τετοια που τα φερναμε βολτα και βρισκαμε παντα την ακρη. Στο μεταξυ εμεις καναμε το σπιτακι μας μονοι μας χωρις καμια βοηθεια και ποτε δεν τη ζητησαμε αλλωστε. Για να καταλαβατε οταν ηρθε ο πεθερος μου με την γυναικα του σπιτι μας εφεραν ενα κουτι γλυκα κι αυτο ηταν ολο και εμεις δεν ειπαμε κουβεντα. Παρολα αυτα η κατασταση ηταν μονιμως θελω να δω τον εγγονο μου φερτε τον τωρα κτλ. Του καναμε παντα το χατηρι μεχρι φετος το καλοκαιρι. Ζητησε να παρει τον μεγαλο μου γιο για ενα μηνα στο εξοχικο - που παρεπιπτοντως το εχτισε απο το μηδεν οταν εμεις καναμε το δικο μας σπιτι και το εγραψε αμεσως στο γιο της δευτερης γυναικας του :?::?::?: - αλλα εμεις επειδη φοβασταν δεν θελαμε να τον στειλουμε τοσο μακρια. Πρωτη φορα που του ειπαμε οχι για το εγγονι του. Ταυτοχρονα συμβαινει και μια στραβη με την δουλεια μου και του ζηταμε να μπει εγγυητης σε ενα δανειο που καιγομασταν να παρουμε, οχι να το πληρωνει αυτος αλλα να μπει εγγυητης η αν δεν γινεται να το παρει αυτος και να το πληρωνουμε εμεις. Η απαντηση ηταν οχι γιατι μετα δε θα μπορει να παρει δανειο η γυναικα του για να ετοιμασει για το γιο της ακομη ενα σπιτι εδω στην Αθηνα που θελει γιατι το εξοχικο δεν της εφτασε!!!!!!!!!!!!!!!!

Και ολα αυτα με τη δικαιολογια οτι εκανε ενα σπιτι για τον αντρα μου.Εδωσε ομως την επικαρπια στη γυναικα του ισοβιως με την συγκαταθεση μας (τοσο ηλιθιοι ειμαστε κι εμεις)και η γυναικα του δεν ειναι ουτε πενηντα......

Και σημερα ακουσαμε οτι ειμαστε και αχαριστοι, οτι του φαγαμε τη ψυχη και ακουσαμε και ενα συγιρισμενο αει στο διαολο.

Το κερασακι? Η μεγαλη του κορη και κουνιαδα μου που ειναι θησαυρος απο μονη της θελει να παντρευτει και η απαντηση ηρθε απο τη γυναικα του πεθερου: Αν εχεις λεφτα να κανεις γαμο κανε αλλιως μη μιλας καθολου. Ειπατε τιποτα?????????????????????

Διαφημίσεις

To %&^* καράβια σέρνει.

Έτσι το ονομάζω εγώ. Ποια είναι αυτή η κυρία, η πολύ καπάτσα που της βγάζω το καπέλο για αυτό, που τον έχει κάνει σκυλάκι του καναπέ; Κι αυτός τρέχει από πίσω της; Άκου εκεί το σπίτι στο παιδί της γυναίκας του(!!!!!) Που ξανακούστηκε;

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Άστο κορίτσι μου!!!!

Η μητριά μου (16 χρόνια νεότερη του πατέρα μου) μας έκανε άνω κάτω.

Υποκρισία, Υποκρισία, Υποκρισία τα έφερε όλα στα μέτρα της.

Με τα αδέρφια μου μας έκανε εχθρούς, πούλησαν το πατρικό μου και έδιωξαν τη μάνα μου με εξώδικο.

Έχω να δω τον πατέρα μου 8,5 χρόνια, δεν έχει δει ουτε ενδιαφέρθηκε να δει τον εγγονό του.

Εάν αρχίσω να γράφω δεν ξέρω πότε θα τελειώσω...

line_wave_beg_40_time_1233032400_text_ef20f6eff5f6effdeaeff220ece1f220e5dfede1e9.gif

Τετοιους ανθρωπους πρεπει να τους βγαλεις απο τη ζωη σου και να τους αφησεις απ΄εξω.. δια παντως!!!

O5Lop2.png

kIP3p2.png

οπωσ σου γραψαν και τα κοριτσια κοπελα μου βγαλτο τον απο την ζωη σασ και οσο για το δανειο σιγουρα θα βρεθει καποιοσ που θα μπορει και θα σασ αγαπαει και θα μπει εγγυητησ.....στο κατω κατω εγγυητησ μπαινεισ σε περιπτωση που δεν βρισκουν τον δανειοληπτη παιρνουν τηλ τον εγγυητη για να ερθουν σε επικοινωνια ποιο ειναι το σκαλωμα του;;;;;

καποια στιγμη θα τελειωσουν τα λεφτα και θα φαει σουτ........και τοτε θα παρακαλαει...

Oτι κοντευουμε να τρελαθουμε ειναι αληθεια γιατι χθες βραδυ μιλησε στον αντρα μου παρα πολυ ασχημα,δηλ πολυ ειρωνικα και απαξιωτικα για τα παιδια του. Το καλο με μας ειναι οτι ο αντρας μου, εγω και οι αδερφες του αντρα μου ειμαστε ολοι μαζι σαυτην την ιστορια και αποφασισμενοι να βοηθαμε ο ενας τον αλλο οσο μπορουμε. Εξαλου και οι κουνιαδες μου ειναι θησαυρος απο μονες τους αλλα ρε παιδια γονιος ειμαι κι εγω και δε μπορω να τον δικαιολογησω ουτε να τον καταλαβω με τιποτα.

Δεν διανοουμε να συμπεριφερθω ετσι στα παιδια μου.

Α! ξεχασα επισης να προσθεσω οτι οταν εκανε τα σπιτια για τα παιδια του πηρε δανειο, το οποιο πληρωνουν οι κουνιαδες μου και πηρε και μετρητα απο τα παιδια του, απο μια ασφαλεια που ειχε κανει η μητερα τους για αυτα.

Οταν λοιπον ξεκινησαμε να κανουμε το σπιτι μας εδωσε ενα χωραφι για να πουλησουμε (με μιση καρδια και ηταν ξεκαθαρο αυτο απο τον τροπο που μιλουσε) κι εκ των υστερων μας ειπε οτι τα λεφτα που πηραμε απο το χωραφι πρεπει να τα μοιραστουμε με τις κουνιαδες μου γιατι μεσα σε αυτα ηταν κι αυτα που τις χρωστουσε απο τοτε που ειχε παρει τα μετρητα.

Κι ετσι εμεις τωρα βρεθηκαμε να χρωσταμε στα κοριτσια απο το πουθενα.

όντως κρατήστε αποστάσεις καλύτερα!

ο καθένας κάνει τις επιλογές του, κι ο πεθερός φυσικά δεν είναι άμοιρος ευθυνών, στη τελική αίμα του είναι τα παιδιά του και κανενός άλλου.

ας είναι πιο κοντά τα αδέρφια μεταξύ τους

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Εγω παντως θα εκοβα σχεσεις τελειως... Δε φερθηκε καθολου σωστα στα παιδια του κ απο τετοιο ανθρωπο προσωπικα δε θα περιμενα κανενα καλο, το αντιθετο μαλιστα θα φοβομουν. Φυσικα μην του αφησετε καθολου το παιδι κ προσωπικα δεν θα τον αφηνα κ καθολου να τα βλεπει.. Ο καθενας οπως στρωσει θα κοιμηθει..ετσι λεω εγω..

.png

Αν ηταν δυνατον εγω θα πηγαινα σπιτι του για να κατεβασω ολες τις φωτο του παιδιου μου και να μην το ξαναδει ουτε ζωγραφιστο. Σε τετοιο σημειο με εχει φτασει.

Το καλυτερο ηταν οτι οταν ο αντρας μου του ειπε δε εκανες ποτε τιποτα για μενα η απαντηση απο τον πεθερο ηταν σου πηρα ενα μηχανακι οταν ησουν 16!!!!!!!!!!!!!!!

Τετοιους ανθρωπους πρεπει να τους βγαλεις απο τη ζωη σου και να τους αφησεις απ΄εξω.. δια παντως!!!

Σωστο!! Οταν παντρευομαστε ειμαστε εμεις, ο αντρας μας και τα παιδια μας. Οι υπολοιποι ειναι επισκεπτες και θα βλεπουν τα παιδια οταν μπορουμε και οταν βολευει και (ενιοτε) και αμα γουσταρουμε.

Οσο για τον πεθερο σου, αν θελει να το παμε παραδοσιακα...οι παλιοι ελεγαν "ο πληρωνων και διαταζων''' (ουτε με αυτο συμφωνω αλλα λεμε τωρα) Πληρωνων δεν τον βλεπω να ειναι αρα... δεν δικαιουται δια να ομιλει, ουτε και να αξιωνει οτιδηποτε. Μακρια κι αλαργα. Οπως τα καταφερατε μεχρι σημερα μονοι σας θα εξακολουθησετε να τα καταφερνετε και χωρι δραγατη στο δανειο σας.

Διαφημίσεις

κοριτσι θα συμφωνησω με τα υπολοιπα κοριτσια.ενας γονιος πρεπει να ναι παντα διπλα στα παιδια του εχουν δεν εχουν την αναγκη του.αφηστε τον εξω απ την ζωη σας.αν θελει να βλεπει τα εγγονια του να ερχετε να τα βλεπει αλλα μεχρι εκει.πιστεψε με καποτε θα χρειαστει τα παιδια του και θα μετανιωσει για αυτο που κανει.εσυ μην στεναχωριεσαι κοιτα την οικογενεια σου και ακου και αυτο κοριτσι μου .εδω εινα ο παραδεισος εδω και η κολαση.στο λεω απο προσωπικη πειρα.

Nrdkp3.png

Τετοια ατομα ειλικρινα δεν αξιζει να εχουν θεση στη ζωη και την οικογενεια μας. Ειχα κι εγω προβληματα με τον πεθερο μου και αυτο ακριβως εφαρμοσα. Στη δικη μου περιπτωση τα πεθερικα μου χωρισαν οταν ο αντρας μου ηταν 5 χρονων. Η πεθερα μου με το παιδι ηρθαν στο νησι και ο πεθερος μου εμεινε στον Πειραια απ οπου και ειναι. Απο ενα σημειο και μετα εκοψε καθε επαφη με το γιο του για χρονια ολοκληρα.

Οταν γνωρισα τον αντρα μου καταλαβα οτι αυτο ηταν ενα θεμα που τον πονουσε γι αυτο και προσπαθησα να τον στηριξω οταν αποφασισε να αναζητησει τον πατερα του. Ο πεθερος ειχε ξαναπαντρευτει και ειχε μια κορη την οποια ο αντρας μου δεν ειχε γνωρισει ποτε. Θυμος, αγανακτιση γιατι υπηρχε μια αδελφη που δεν ηξερε καν. Ουτε και με τη δευτερη γυναικα του τα πηγαινε καλα και φυσικα υπεφερε το παιδι. Εμεις απο τη στιγμη που μαθαμε την υπαρξη της φροντιζαμε να εχουμε τακτικη επικοινωνια και οποτε πηγαιναμε στην Αθηνα την επισκεπτομασταν.

Τα ωραια αρχισαν οταν εμεινα εγκυος...ο κυριος ειχε αξιωσεις το παιδι αν ηταν αγορι να παρει το ονομα του. Ο αντρας μου ουτε να το ακουσει φυσικα και μονος του αποφασισε οτι το παιδι θα επαιρνε το ονομα του δικου μου πατερα που του ειχε σταθει τοσο πολυ. Φανταζεστε τι εγινε? Ο πεθερος μου το γιο μου τον ειδε για πρωτη φορα στα 4 χρονια του και αυτο γιατι το παιδι ζητησε να τον γνωρισει. Ηξερε οτι υπηρχε καπου και ενας ακομα παππους. Ο γιος μου ειναι σημερα 15 χρονων και εχει δει τον παππου του ολες κι ολες 3 φορες στη ζωη του. Η δε κορη μου που ειναι 5 τον εχει δει μονο μια φορα.

Το μονο που εγω του ζητησα ποτε ηταν να παιρνει που και που κανενα τηλεφωνο να μιλαει στα παιδια. Φυσικα δεν το εκανε αλλα θα μου πειτε δεν το εκανε για τον ιδιο του το γιο θα το κανει για τα εγγονια?

Ο κυριος κανει τη ζωουλα του, σπιτωνει τη μια μπαροβια μετα την αλλη και καρφι δεν του καιγεται. Ο καιρος εχει πολλα γυρισματα ομως και πιστευω οτι καποια στιγμη τη δικη μας πορτα θα χτυπισει γιατι και η κορη του ουτε που θελει να τον βλεπει στα ματια της. Εκεινη ζει και στην Αθηνα και δεν εχουν καμια επαφη φανταστητε!!!!

Για μενα αυτος ο ανθρωπος δεν υπαρχει. Στεναχωριεμαι μονο για τον αντρα μου γιατι οσο κι αν το αρνηται ξερω οτι η συμπεριφορα του πατερα του εξακολουθει να τον πληγωνει οπως οταν ηταν παιδι!!!

Κάπως έτσι και τα δικά μας... ο πεθερός μου αδιάφορος σε όλα και για όλους.Στην δικιά μας περίπτωση βέβαια εκείνος δεν ασχολείται με γυναίκες αλλά με παραθρησκευτικές οργανώσεις. Φανταστείται πως έχει 4 εγγόνια (2 από εμάς και 2 από τον αδερφό του συζύγου) που δεν γνωρίζει καν ότι υπάρχουν.Τώρα θα μου πεις εδώ δεν ενδιαφέρεται να μάθει τα παιδιά του αν υπάρχουν , για τα εγγόνια θα νοιαστεί?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Εμεις παλι ειχαμε τρελες εξελιξεις. Μας διαολοεστειλε ολους οικογενειακως (και τα εγγονια του μαζι) και την αλλη μερα εστειλε μηνυμα να ερθει να παρει το εγγονι του!

:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Φυσικα ουτε μπηκαμε στον κοπο να του απαντησουμε.

Αυτο που με τρελαινει ομως ειναι οτι οταν αποφασισαν με την πεθερα μου να χωρισουν ο αντρας μου ηταν 6 χρονων και ειχανε δικαστηρια αρχικα για την επιμελεια και κατοπιν για τα περιουσιακα εως οτου ο αντρας μου εγινε 12 και τους το χτυπαει συνεχεια με ενα τροπο λες και φταιγαν τα παιδια του. Αν ειναι δυνατον θεε μου!

Για μας παντως η ιστορια πηρε τελος και οι πορτες κλεισαν στην οικογενεια μου.Εμεις να ειμαστε καλα κι εχουμε αρκετους ανθρωπους γυρω μας να νοιαζονται και να μας αγαπανε, ολοι οι αλλοι περισευουν.

Ευχαριστω παντως κοριτσια για την συπαρασταση και τις συμβουλες ..... με βοηθησατε να δω πιο ψυχραιμα και καθαρα την κατασταση και να παρω την σωστη αποφαση ενω ημουν ετοιμη να σηκωσω το τηλ και να αρχισω να βριζω.

Υπομονή βρε παιδί μου. Βάλτα όλα στο πίσω μέρος του μυαλού σου και μην σου δηλητηριάζουν τη ζωή... αρχή μου και πιστεύω μου είναι όσοι με κάνουν να σκέφτομαι άσχημα και μου βγάζουν τον κακό μου εαυτό να τους βγάζω από την ζωή μου, και μην ασχολούμαι μαζί τους.Έτσι έχω ξεκόψει πολλούς δεσμούς, και πολλές φορές έχω κατηγορηθεί για το γεγονός ότι είμαι ανυποχώρητη, αλλά ξέρεις κάτι? Αντί να έχω το ζόρι μου εγώ και να στεναχωριέμαι γιατί μιλάνε ή μου φέρονται άσχημα ας στεναχωριούνται εκείνοι....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Διαφημίσεις