Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φεύγουμε εκτάκτως! Τι το ταίζω;


iro

Recommended Posts

Προέκυψε χαρούμενη απόδραση εν όψει τριημέρου και φεύγουμε αύριο οικογενειακώς!:D:D:D:D

 

Μια αγωνία έχω: τι κάνω με τη διατροφή του μωρού; Θα μείνουμε σε ξενοδοχείο (πολύ καλό) αλλά δεν έχω δυνατότητα μαγειρέματος για την καθημερινή της κρεατόσουπα.

 

Διατηρώ τους θηλασμούς, αλλά δεν θέλω να χάσει γεύματα στερεών. Φρούτα; Να πάρω μπλενεράκι μαζί ή χαζομάρα;

 

Πείτε γνώμες και εμπειρίες!!!!

 

Θα περιμένω :)

 

ΥΓ: Είμαι τόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο χαρούμενη!:lol:

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!μπραβο που θα αποδρασετε!εγω παντως το καλοκαιρι που πηγαμε πλωμαρι με την εργατικη εστια πηρα μαζι τα φρουτα.μπλεντερακι ειχε το ξενοδοχειο.ζητησα πρικι να ζεστανω το γαλα της.μπορεςι να μαγειρεψεις και να παρεις μαζι το φαγητο.διατηρειτε για 2 μερες.σιγουρα θα εχει μουλτι το ξενοδοχειο να το αλεσεις!ηρω να ρωτησω κατι ασχετο?εσει δεν εγραψες προχτες για το κοριτσακι που θελει αιμα.εκανε ερευνα το νοσοκομειο μας και ηπανε οτι το κοριτσακι ειναι σπιτι του τωρα.ξερεις τιποτα γιαυτο το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Θα έχετε ψυγείο? Τότε παίρνεις μαγειρεμένο + multi και το αλέθεις - ζεσταίνεις επί τόπου. Αν βάλεις το αλεσμένο σε βαζάκι μπορέις να το ζεστάνεις μέσα σε ζεστό νερό.

Αν δεν θέλεις να δώσεις 3η μέρα το φαγητό στο παιδί -όχι ότι θα πάθει τίποτα συμπληρώνεις στερεες με περισσότερα φρούτα.

Πάντως για 2-3 ημέρες ακόμη και καθόλου στερεές να μην φάει δεν πειράζει και πολύ, μας το είχε πει και ο παιδίατρος εν οψη ταξιδιού παλιότερα. Αφού θηλάζετε κιόλας ένας λογος παραπάνω:wink::D

 

Να περάσετε πολύ πολύ πολύ καλά!!!:D

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Iro και εμείς πέρυσι το Πάσχα είχαμε φύγει για 3 ημέρες και είχα κάνει το εξής: Μαγείρεψα 2 μερίδες κρεατόσουπα και 1 με λαχανικά, τα πολτοποίησα κανονικά όπως έκανα πάντα και αφού κρύωσε το φαγητό το έβαλα σε 3 διαφορετικά γυάλινα βαζάκια (από μαγιονέζα). Κατά τη μεταφορά τα έβαλα σε θερμομπαγκ με παγοκύστες όπου διατηρήθηκαν άψογα και στο ξενοδοχείο τα έβαλα στο ψυγειάκι. Αρκετή ώρα πριν φάει το μωρό ζητούσα ζεστό νερό και έβαζα ολόκληρο το βαζάκι μέσα για να ζεσταθεί, απλά έχε υπόψη σου ότι μπορεί να θέλει ανακάτεμα για να ζεσταθεί καλά και στο κέντρο.Τις 2 πρώτες ημέρες έδωσα το κρέας και την τρίτη τα λαχανικά. Είχα φοβηθεί και εγώ για την τρίτη ημέρα αλλά το φαγητό δεν είχε πάθει απολύτως τίποτα. Τώρα για τα φρούτα εμείς για εκείνες τις ημέρες είχαμε φάει τα Fruta Pura και μπανάνα στο χεράκι αλλά επειδή ξέρω ότι μπορεί να μη τα φάει μπορείς να λιώσεις μπανάνα με πιρούνι, ίσως και πολύ γινομένο αχλάδι ή ενναλακτικά να πάρεις όπως λες το μούλτι.

 

Σου έυχομαι να περάσετε καλά!!!

xZBdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης μπορείς να τα καταψύξεις στο σπίτι σου και να τα μεταφέρεις με παγοκύστες και εκεί να τα βάλεις πάλι σε κατάψυξη, αυτό αν είναι για παραπάνω μέρες.

 

Multi να πάρεις οπωσδήποτε μαζί σου, στην τελική δεν πιάνει και τον τρομερό χώρο!!!!!!!!!!

Τόσαααααααααααα πράγματα θα κουβαλήσεις μαζί σου :lol:, ο άντρας σου μόλις σε δει θα σου πει: Καλά μετακόμιση κάνουμε :shock:

 

...Καλά να περάσετε

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έφυγα! Εδώ είμαι - αύριο το πρωί φεύγουμε :):):):):)

 

Μπράβο, τέλειες ιδέες είχατε!

 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά - θα μπαίνω συνέχεια για να δω αν έχετε άλλη συμβουλή!

 

Θα τα ξαναπούμε οσονούπω ;)

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Να παρεις απο σουπερ-μαρκετ ετοιμα βαζακια νεστλε?? Εχει 4- 5 με λαχανικα κ αλλα τοσα με φρουτα. Μπορεις να παρεις κ Φαριν-λακτε η παρομιες κρεμες σε σκονι εαν τροει αυτα ακομα. Για το μπλεντερ που ρωτησες - εγω προσοπικα θα τα πατουσα λιγο με το πιρουνακι κ θα της το εδινα ετσι.

as1cA6A-O4x1210MzAwNjM2bHw1MDUwMDRkfEtvbnN0YW50aW5vcyBlaW5haQ.gif

 

Ι've breastfed my boy 2yrs1day

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...