Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πώς να επιλέξετε σχολή μπαλέτου


Recommended Posts

ισμήνη μου καλημέρα είχαμε μιλήσει και παλιότερα για τη ρυθμική και την ενόργανη...η κόρη μου 6 χρονών πήγαινε ένα χρόνο ενόργανη αλλά μετά και τη συζήτηση που είχα μαζί σου αλλά και με τα άλλα κορίτσια αποφάσισα να τη στείλω φέτος ρυθμική...το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να βρω το τηλέφωνο της ΓΕΛ(Γυμναστική Ένωση Λάρισας) όσο κι αν έχω ψάξει, γιατί έχουν αλλάξει και τα τηλέφωνα,..ούτε στο ιντερνετ έχω βρει κάτι...τι στο καλό να θες να πας το παιδί σου και να μην μπορείς να βγάλεις άκρη

μήπως μπορείς να με βοηθήσεις εσύ...ξέρω φυσικά ότι δεν είναι ακριβώς το στοιχείο σου αλλά πάσα βοήθεια δεκτή ...κορίτσια κι οι υπόλοιπες βοηθήστε αν κάτι ξέρετε...

 

καλημέρα

ρώτησα τη δασκάλα που έχω στη σχολή...αλλά δεν ήξερε κάτι για τη λάρισα.

βρήκες εν τω μεταξύ κάτι;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 370
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ismene καλησπέρα. Ξέρω σου πέφτω λίγο μακριά αλλά μήπως έχεις καμία γνώμη και για τις σχολές της Πάτρας? Εδώ οι πιο γνωστές είναι Λοβέρδου, Τσαφούλια, Σταυροπούλου. Ξέρεις καμία και τι παίζει? Θα με βοηθούσες πολύ. Σε ευχαριστώ!

 

JQVOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω μια κορούλα 2,5 χρονών και ψάχνουμε σχολή μπαλέτου που να δέχεται τόσο μικρά αγγελούδια στη περιοχή γέρακα ή βριλήσσια ή χαλάνδρι ή κάπου εκεί γύρω τέλος πάντων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ismeni... είναι πολύ χρήσιμα όσα έχεις γράψει! Μήπως μπορείς να μου πεις που μπορώ να βρω περισσότερες πληροφορίες για τις διαφορές του αγγλικού και του ρωσικου συστήματος μπαλέτου? έχεις γράψει εσύ κάτι στο παρελθόν? Εγώ έχω μια κορούλα 4 ετών και την έγραψα στη σχολή μπαλέτου της Άντζελα Ρήγα στον Αγ. Δημήτριο! Γνωρίζεις αν είναι καλή? Ευχαριστώ για τη βοήθεια!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ismene καλησπέρα. Ξέρω σου πέφτω λίγο μακριά αλλά μήπως έχεις καμία γνώμη και για τις σχολές της Πάτρας? Εδώ οι πιο γνωστές είναι Λοβέρδου, Τσαφούλια, Σταυροπούλου. Ξέρεις καμία και τι παίζει? Θα με βοηθούσες πολύ. Σε ευχαριστώ!

 

καλημέρα και από μένα

αυτές τις τρεις που αναφέρεις δεν τις γνωρίζω. αλλά θα σου συστήσω την Κατερινα Αναλύτη, την Ελένη Μπαλαφούτη και την Πόλυ Γιαννακοπούλου. και οι τρεις διδάσκουν το εκπαιδευτικό σύστημα της RAD και είναι πολύ καλές στη δουλειά τους και με τα παιδιά. Αυτή τη στγμή δεν έχω τις διευθύνσεις μαζι μου, θα τις βρω και θα σε ενημερώσω αύριο.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω μια κορούλα 2,5 χρονών και ψάχνουμε σχολή μπαλέτου που να δέχεται τόσο μικρά αγγελούδια στη περιοχή γέρακα ή βριλήσσια ή χαλάνδρι ή κάπου εκεί γύρω τέλος πάντων.

 

καλημέρα

είναι δύσκολο να βρεις σχολή να δέχεται απιδιά σε αυτή την ηλικία. εγώ τα παίρνω γιατί έχω μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ δασκάλα. δεν έχει τίποτα να χάσεις αν ρωτήσεις.

θα σου προτείνω τη σχολή της Φωτεινής Παυλοπούλου , της Μαρίας Κανατσούλη, της Marylin Kanonis στο Χαλάνδρι.

στα μελίσσια είναι η Σχολη της Στέλλας Περδικη, που νομίζω παίρνει τοσο μικρά παιδιά.

Θα κοιτάξω για τις διευθύνσεις και θα στις στείλω αύριο με ότι νεότερο βρω.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ismene σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Αν μπορεις να μου στείλεις και τις διευθύνσεις με πμ θα σου ήμουν ευγνωμων!!! Και πάλι ευχαριστώ...:):):)

 

χαλάνδρι

marylin kanonis αμυκλών 28 και κεφαλληνίας 210-6719188 (αυστηρή, αλλά σωστή)

ελένη κλεόπα υδρας 10 2106815153, 210-6848282

φωτεινή παλυλοπούλου κιθαιρωνος 19β 210-6842611 !!!ψηφίζω!!!

χρήστου ειρήνη υψηλάντου 11 210-6828244 !πολύ καλή η ίδια αλλα δεν ξερω τι κάνει στα μικρά!

 

μελίσσια

στέλλα περδίκη δημοκρατίας 73 2108047119 !!!ναι!!!

 

βριλήσσια

τζούλια ραλλίδη γράμμου 39 210-6139539 (δεν ξέρω τη δουλειά της)

 

 

ενημέρωσέ με οταν πας, όπου πας

στη marylin, στη στέλλα και στη φωτεινή θα πεις από εμένα

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ismene καλησπέρα. Ξέρω σου πέφτω λίγο μακριά αλλά μήπως έχεις καμία γνώμη και για τις σχολές της Πάτρας? Εδώ οι πιο γνωστές είναι Λοβέρδου, Τσαφούλια, Σταυροπούλου. Ξέρεις καμία και τι παίζει? Θα με βοηθούσες πολύ. Σε ευχαριστώ!

 

κατερίνα αναλυτή, ναυαρίνου 35 2610-323727 !!!ψηφίζω!!!

ελενη μπαλαφούτη, καραισκάκη 125 2610-279544 !!!ΝΑΙ!!!

γεωργια βούλγαρη, αλ. υψηλάντου 245 2610-314042 (δεν ξέρω τι δουλειά κάνει)

ιωάννα ζαχαροπούλου, στροφάδων 12 λαγγουρα 2610-277138 !!!ΝΑΙ!!!

ακριβή κορυζή, ελλ. στρατιώτου 93 2610-429393 (σχολή πολλών χρόνων)

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απογοητεύτηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καμιά τους δεν παίρνει τόσο μικρά.... Κρίμα Ismene να μην είσαι κοντά μας να έρθουμε σε σένα....Θα περιμένουμε να μεγαλώσουμε λίγο.... Πάντως σ΄ευχαριστώ πολύ πολύ για το ενδιαφέρον και για τις πληροφορίες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απογοητεύτηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καμιά τους δεν παίρνει τόσο μικρά.... Κρίμα Ismene να μην είσαι κοντά μας να έρθουμε σε σένα....Θα περιμένουμε να μεγαλώσουμε λίγο.... Πάντως σ΄ευχαριστώ πολύ πολύ για το ενδιαφέρον και για τις πληροφορίες!!!!!!!

 

πω πω κρίμα...

καμία από τις 6 που σου σύστησα; από πόσο σου είπαν τα παίρνουν;

υπομονή...θα μεγαλώσετε. δεν σε βολευει από περιφερειακό ή αττική οδό να ερχεστε σε μένα;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ismeni καλησπέρα η κορουλα μου ειναι 2 ετων και κατι ειναι παιδι που θελει να ασχολειτε συνεχεια με κατι που να εχει κινηση. μενουμε στον κολωνο μηπως εχεις να μου πεις καποιες σχολες ετσι ωστε να ρωτησω εαν την περνουν. Πιστευεις πως το μπαλετο ή ο χορος κάνει για παιδια με πολυ ενεργεια ή θα πρεπει να κοιταξω καποια αλλη ασχολεια. Το καλοκαιρι με λιγο η θαλασσα λιγο οι βολτες που ειναι καλος ο καιρος καλα ειμασταν τωρα ο καιρος χαλαει ξεκινησε και ο παιδικος κι εμεισ δουλεια και καπου κατι πρεπει να κανουμε για να αποφορτιζετε η ζουζουνα..... δεν συμπαθω καθολου τουσ παιδοτοπους και τις παιδικες χαρεσ προτιμο τη πιο επικοδομιτκη διασκεδαση.

line_flow1_beg_39_time_1189396800_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

ismeni καλησπέρα η κορουλα μου ειναι 2 ετων και κατι ειναι παιδι που θελει να ασχολειτε συνεχεια με κατι που να εχει κινηση. μενουμε στον κολωνο μηπως εχεις να μου πεις καποιες σχολες ετσι ωστε να ρωτησω εαν την περνουν. Πιστευεις πως το μπαλετο ή ο χορος κάνει για παιδια με πολυ ενεργεια ή θα πρεπει να κοιταξω καποια αλλη ασχολεια. Το καλοκαιρι με λιγο η θαλασσα λιγο οι βολτες που ειναι καλος ο καιρος καλα ειμασταν τωρα ο καιρος χαλαει ξεκινησε και ο παιδικος κι εμεισ δουλεια και καπου κατι πρεπει να κανουμε για να αποφορτιζετε η ζουζουνα..... δεν συμπαθω καθολου τουσ παιδοτοπους και τις παιδικες χαρεσ προτιμο τη πιο επικοδομιτκη διασκεδαση.

 

καλησπέρα φυστικακι

μπορείς να ρωτήσεις στο ωδειο του νακα (http://www.nakas.gr) που εχει πρόγραμμα για την ηλικία αυτή.

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=40216

 

Για σχολή μπαλέτου θα σου πρότεινα της ΝΙΚΟΛΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ: ΔΥΡΡΑΧΙΟΥ 70,ΤΗΛ: 210.5127230 αν και δεν ξέρω αν δεχεται τοσο μικρά παιδιά. Δεν ξέρω αν σε βολέυει το περιστέρι της ΚΡΟΥΣΣΟΥ ΜΑΡΙΑΣ: ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 16, ΤΗΛ: 210.5777667

 

ευχαριστώ που με ρωτάς και ενημέρωσέ με σε παρακαλώ τι αποφάσισες.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ισμηνη.ξαναπηγα στην σχολη της ξυλα προχτες το βραδυ και μου ειπε η γραμματεας οτι του χρονου θα την παρουνε τη μαριανθη...στην αθηνα υπαρχουν σχολες και για 2,5 ετων?τελικα εμαθες για την σχολη αυτη εδω στη μυτιληνη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ισμηνη.ξαναπηγα στην σχολη της ξυλα προχτες το βραδυ και μου ειπε η γραμματεας οτι του χρονου θα την παρουνε τη μαριανθη...στην αθηνα υπαρχουν σχολες και για 2,5 ετων?τελικα εμαθες για την σχολη αυτη εδω στη μυτιληνη?

 

γειά σου ελένη

στην αθήνα ξέρω ότι εγώ τα παίρνω τόσο μικρά (από 2,5) και άλλη μία σχολή νομίζω.

για την ξυλά, δεν εχω μάθει ακόμη. την παρασκευή θα δω μία φίλη που εχει σχολη στη χίο και θα τη ρωτήσω αν ξέρει κάτι.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

σου ειπα... αν εχει διπλωμα ανώτερης επαγγελματικής σχολής χορού, τότε ξέρει τι κάνει! ρωτησες μήπως τι σπουδες εχει κάνει; κυκλοφορεί κανένα διαφημιστικό της φυλλάδιο;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...