Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΡΑΣΜΑ

mamam01

Recommended Posts

Μανούλες καλησπέρα!

Οργανώνω τη βάπτιση της κορούλας μου τέλος Μαϊου και έχω επιλέξει για μπομπονιέρες τα γνωστά πλεόν πολύχρωμα πορεσελάνινα βαζάκια που είναι για γλυκό του κουταλιού. Στην αρχή σκεφτόμουν να βάλω γλυκό, μετά αναθεώρησα και αποφάσισα να τα προσφέρω με τη συνοδεία μόνο των κουφέτων. Για γλυκό σκέφτηκα παγωτό ή τα καθιερωμένα παστάκια και τώρα.....αναζητώντας κάτι πιο πρωτότυπο σκέφτηκα .... μαλλί της γριάς....!!!

Θα είναι ωραίο σαν κέρασμα σε βάπτιση ή λέτε να ακούσω σχόλια?????

http://www.foedo.gr/full_product.php?prod_id=mg&page=0

Περιμένω ευχαρίστως τις προτάσεις σας/σκέψεις σας!

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη: Στο τραπέζι που θα ακολουθήσει προσφέρουν στο τέλος τούρτα ή γενικά γλυκό?

Διαφημίσεις

εχουν πόλύ ωραια εικονα..κάντο αν η βάπτηση σου υποστηριζει γενικώς προχωρημένο στιλ...

στο τραπέζι συνηθως εχουν τουρτα στο τελος η τραπέζι με γλυκά κάπου στον χωρο με ευκολη και ελευθερη προσβαση...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Είναι πράγματι πολύ της μόδας τώρα τελευταία...αλλά, κάντο μόνο αν σου αρέσει και σε σένα προσωπικά.

Μου το είχαν προτείνει και μένα σε ένα κατάστημα για μπομπονιέρες, αλλά εγώ δεν το τρώω καθόλου το μαλλί της γριάς...αλλά γούστα είναι αυτά.

Πάντως σαν "εικόνα", είναι πολύ πρωτότυπο.

Όσο για την τούρτα ή το γλυκό, έχω δει και τα δύο σε βαφτίσεις...δηλαδή δεν είναι σαν τους γάμους που κόβουν απαραιτήτως τούρτα. (Πάντως - αν και εγώ θα έχω απλό γλυκό - μου αρέσει η ιδέα της βαφτιστικής τούρτας...)

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Γειά σας

αντίστοιχα θέματα υπάρχουν επίσης κι εδώ

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4561&start=0

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=17094&start=0

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=3632&start=0

Παρακαλούμε πριν την δημοσιευση νέων θεμάτων

αναζητήστε την ύπαρξη ίδιων θεμάτων στην παρούσα ή στις προηγουμενες

σελίδες της κατηγορίας

ή κάντε χρήση της υπηρεσίας "Αναζήτηση" περισσοτερες πληροφορίες για την καλύτερη χρήση της εδώ :

http://parents.org.gr/news/a309

Με το να είναι συγκεντρωμένες οι δημοσιεύσεις ερωταπαντήσεων ίδιας

θεματολογίας, βοηθάτε τα επόμενα μέλη/αναγνώστες στο να βρούν όλες

τις πληροφορίες μαζεμένες και με μεγαλύτερη ευκολία.

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΦΙΛΗ ΣΤΙΣ ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΤΟΥΡΤΑ ΓΙΑ ΚΕΡΑΣΜΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ Η ΤΟΥΡΤΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΤΗΣ ΓΡΙΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ ΙΔΕΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΑ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙΣ? ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟΣΟ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΝΑ "ΓΛΥΚΟ" ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΑΠΟ ΖΑΧΑΡΗ ΚΑΙ ΤΕΧΝΗΤΕΣ ΟΥΣΙΕΣ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ..... ΔΕΝ ΞΕΡΩ.......

ΤΟ ΠΑΓΩΤΟ ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΑΝΤΑ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥΣ. :)

Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.

ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΛΕΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΓΩΤΑ ΣΠΙΤΙΚΑ, ΟΣΟ "ΣΠΙΤΙΚΑ" ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ...

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΤΗΣ ΓΡΙΑΣ.

ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ! ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΟΥΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ. :)

vickytsoch, μπράβο!!!!!!!!

Είναι δύσκολο για μία μαμά που δεν ξέρει και πολλά από ζαχαροπλαστική??? Θα μας βάλεις και μία φωτογραφιούλα???

t6c4p3.pngXRnsp2.png

φωτο??

γμτ τα μοιρασα όλα στους συναδερφους που εχουν παιδια...

πρεπει να κρατησα ενα σπιτι..

ειναι πολυ ευκολο. Νερο, γλυκοζη, ζαχαρη, χρωμα ζαχαροπλαστικης, βραζουν ολα μαζι και μετα ή φτιαχνεις "καλουπια" απο αλουμινοχαρτο λαδωμενο ή σε λαδομενο χαρτι ψησιματος ριχνεις κουταλιες και όσο ανοιξει. Αν σε ενδιαφερει θα στα πω αναλυτικα...

Διαφημίσεις

φωτο??

γμτ τα μοιρασα όλα στους συναδερφους που εχουν παιδια...

πρεπει να κρατησα ενα σπιτι..

ειναι πολυ ευκολο. Νερο, γλυκοζη, ζαχαρη, χρωμα ζαχαροπλαστικης, βραζουν ολα μαζι και μετα ή φτιαχνεις "καλουπια" απο αλουμινοχαρτο λαδωμενο ή σε λαδομενο χαρτι ψησιματος ριχνεις κουταλιες και όσο ανοιξει. Αν σε ενδιαφερει θα στα πω αναλυτικα...

Σε παρακαλω βαλε να το δουμε;;

θελω και εγω να φτιαξω

εβαλες και ξυλακι απο σουβλακια ;

εγεινε ριγοτο το χρομα τους;

βαλε ενα να δουμε;;

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

ριγοτο και βεβαια δεν εγινε....

εβαλα καλαμακι απο σουβλακι (και δεν εκοψα τη μυτη και μου φωναζε η μανα μου...)

ειναι μονοχρωμα, αλλα σκεφτομουν τροπους πως μπορω να κανω σχεδια επανω...

φωτο ρε γμτ δεν εχω...

αν θελετε αναλυτικα πως το εκανα μπορω να σας πω....

Μανούλες καλησπέρα!

Οργανώνω τη βάπτιση της κορούλας μου τέλος Μαϊου και έχω επιλέξει για μπομπονιέρες τα γνωστά πλεόν πολύχρωμα πορεσελάνινα βαζάκια που είναι για γλυκό του κουταλιού. Στην αρχή σκεφτόμουν να βάλω γλυκό, μετά αναθεώρησα και αποφάσισα να τα προσφέρω με τη συνοδεία μόνο των κουφέτων. Για γλυκό σκέφτηκα παγωτό ή τα καθιερωμένα παστάκια και τώρα.....αναζητώντας κάτι πιο πρωτότυπο σκέφτηκα .... μαλλί της γριάς....!!!

Θα είναι ωραίο σαν κέρασμα σε βάπτιση ή λέτε να ακούσω σχόλια?????

http://www.foedo.gr/full_product.php?prod_id=mg&page=0

Περιμένω ευχαρίστως τις προτάσεις σας/σκέψεις σας!

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη: Στο τραπέζι που θα ακολουθήσει προσφέρουν στο τέλος τούρτα ή γενικά γλυκό?

μια πρωτοτυπη ιδεα ειναι να μοιρασεις σοκολατες αντι για γλυκα τυλιγμενες ομορφα με τουλια κορδελες και αλλα και κανεις και για τα παιδακια...

θα το εκανα και εγω αλλα επειδη ειναι μακρια η βαφτιση και δεν υπαρχει κατι κοντα για να τις διατηρω οποτε θα δωσω γλυκο του κουταλιου που το τρωνε ολοι....

αλλη ιδεα ειναι τα μπισκοτα δες μεσα στο γενικο θεμα με τα καταστηματα υλικων για μπομπονιερες εχει καταχωρισεις για γλυκα...

1129643tvsq1yiqpw.gif

Διαφημίσεις