Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΛΕΝΝΕΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΔΙΑΡΡΟΙΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!


roze

Recommended Posts

εΧΩ ΕΝΑΝ ΜΙΚΡΟΥΛΙ 2,5 ΜΗΝΩΝ.

ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΑ 1 ΜΗΝΑ ,ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

ΤΩΡΑ ΠΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΓΑΛΑ,ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΡΙΝ 6 ΜΕΡΕς ΞΕΚΙΝΗΣΕ 7 ΚΕΝΩΣΕΙς ΜΕ ΒΛΕΝΝΗ

ΤΙς ΤΕΛΕΥΤΑΙΕς ΜΕΡΕς ΚΑΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙς 4

ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΔΙΑΡΡΟΙΑ?

ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑς ΤΟ ΙΔΙΟ??????

ΤΙ ΗΤΑΝ ????

ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ(Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟς ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ)

ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κατ'αρχην ψυχραιμια!!!!!!!:-D

δεν ειναι τιποτα!!!!!!!!!!!!

πιθανοτατα θα υποχωρησει συντομα.αν οχι, τοτε θα πας τα κακακια για εξετασεις, μην τυχον και εχει αλλεργεια ή καποιο μικροβιο!!

να μιλας με τον γιατρο σου, αυτος ξερει καλυτερα!!!;)

εγω εχω παθει χειροτερο..

11 μηνων, ετρωγε φαγητο,ανοιγω την πανα και βλεπω κακακια με αιμα..

αν υπηρχε αλλος στο σπιτι θα ειχα λιποθυμησει σιγουρα..

τελικα επειδη δεν σταματησε, της εκανα εξετασεις και την ειχε πειραξει το φαγητο..ειχα ξεχαστει και ειχα βαλει μπαχαρικα:oops::oops:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια, σημερα εχει κανει 3 φορες κακακια!!!!

ρωτησα και αλλο παιδιατρο,ειπε να περιμενουμε........καποιος αλλος ειπε να δωσω υποαλλεργικο γαλα,αλλα λεω να μην το κανω ακομα μεχρι να σιγουρευτουμε οτι ειναι αυτο!!!!!!

με εχει ριξει ψυχολογικα ολο αυτο......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εΧΩ ΕΝΑΝ ΜΙΚΡΟΥΛΙ 2,5 ΜΗΝΩΝ.

ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΑ 1 ΜΗΝΑ ,ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

ΤΩΡΑ ΠΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΓΑΛΑ,ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΡΙΝ 6 ΜΕΡΕς ΞΕΚΙΝΗΣΕ 7 ΚΕΝΩΣΕΙς ΜΕ ΒΛΕΝΝΗ

ΤΙς ΤΕΛΕΥΤΑΙΕς ΜΕΡΕς ΚΑΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙς 4

ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΔΙΑΡΡΟΙΑ?

ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑς ΤΟ ΙΔΙΟ??????

ΤΙ ΗΤΑΝ ????

ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ(Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟς ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ)

ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Εμενα ο γιος μου οταν ηταν 9 μηνων ειχε κακακια με βλεννη και αιμα.Πηγαμε λοιμωδων στη θεσσαλονικη και μας κρατησαν δυο μερες γιατι ειχε γαστρεντεριτιδα.Α ειχε και υψηλο πυρετο.Η παιδιατρος μου ειπε οτι προφανως τον ειχε πειραξει η αντιβιωση που επαιρνε 10 μερες πριν.Πιστευω αν δεν εχει πυρετο και αιμα δεν ειναι κατι ανησυχητικο.Βεβαια ο παιδιατρος θα σε συμβουλευσει κΑΛΥΤΕΡΑ.Περαστικουλια

Link to comment
Share on other sites

ελα μην σε ριχνει!!

ειναι δυσκολο , το ξερω, αλλα πρεπει να ειμαστε δυνατες!!!!!

περιμενε μεχρι αυριο και επικοινωνησε παλι με τον γιατρο σου!!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ

δεν εχει ουτε πυρετο ,ουτε αιμα πανικοβαλομαι ομως καθε φορα που κανει κακα του!!!!

εχω παθει φοβια,καθε φορα που τα μικρα μου εχουν το παραμικρο,το μεγενθυνω στο μυαλο μου και σκεφτομαι τα χειροτερα:-(

εσεις γενικα ειστε ψυχραιμες ?????

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι και ο δικος μας μολις ξεκινησε το ξενο γαλα ειχε βλεννες και τρεχαμε σε γιατρους για αλλεργια και τελικα δεν ηταν τιποτα,μολις ξεκινησαμε στερεες τροφες εστρωσε! Η παιδογαστ/λογος που μας παρακολουθουσε μας ειπε οτι αν το παιδακι παιρνει κανονικα βαρος το πιο πιθανο ειναι να μην εχει αλλεργεια!!!καποια παιδακια απλα εχουν βλεννες! Μονο που μεχρι τωρα πιναμε γαλα για αλλεργια προλληπτικα το οποιο και σταματηυσαμε και τωρα τρεφομαστε ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!

7rdup2.png ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μην αγχωνεσαι και ο δικος μας μολις ξεκινησε το ξενο γαλα ειχε βλεννες και τρεχαμε σε γιατρους για αλλεργια και τελικα δεν ηταν τιποτα,μολις ξεκινησαμε στερεες τροφες εστρωσε! Η παιδογαστ/λογος που μας παρακολουθουσε μας ειπε οτι αν το παιδακι παιρνει κανονικα βαρος το πιο πιθανο ειναι να μην εχει αλλεργεια!!!καποια παιδακια απλα εχουν βλεννες! Μονο που μεχρι τωρα πιναμε γαλα για αλλεργια προλληπτικα το οποιο και σταματηυσαμε και τωρα τρεφομαστε ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!

τι γαλα επινε?????

κανατε και μαγερ κοπρανων????αιμα δεν ειδες ποτε???

Link to comment
Share on other sites

εμενα ο μικρος μεχρι που χρονισε πολλες φορες ετυχε να κανει κακακια με βλεννες.....ποτε ηταν καλα ποτε οχι...και περιπου 3 με 4 φορες την ημερα, χωρις ομως αλλα συμπτωματα. Ηταν ευδιαθετος, επαιρνε καλο βαρος...οποε το αφησα ετσι....μετα τους 10 μηνες σταματησε ολο αυτο.....

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το θεμα ειναι οτι εμενα ξεκινησε ξαφνικα η υποθεση βλεννες και εδω και μια βδομαδα ειναι σε καθημερινη βαση:(:(:(

ειναι ευδιαθετος και εχει παρει κιλο απο τον προηγουμενο μηνα

 

σας ευχαριστω κοριτσακια που μου δινετε κουραγιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

roze...

μηπως τρωει πολυ η' ειναι κοντινη η αποσταση του ενος γευματος απο το αλλο κ δεν χωνευει καλα? ειχα κ εχω που κ που το ιδιο προβλημα με τον μπεμπη , ουτε πυρετο , ουτε τιποτα αλλο. κ ο πδτρς μου ειπε αυτο. κ οντως ειναι πολυ φαγανος. κ το ιδιο ειχε η μεγαλη μου κορη οταν επινε μονο γαλα frisalac ac(k ο μπεμπης το ιδιο πινει). επειτα μου ειπε οτι με το υδροδιαλυμμενο γαλα ( καθαρα για θεμα κολικων το δινουμε) ειναι πιο υδαρεις οι κενωσεις κ πιο πρασινες. μονο το πρωι ειναι καλα τα κακακια του, μαλλον γιατι εχει χωνεψει καλα. κ για τα κοριτσια που λενε για το αιμα.... εγω να δεις.... οταν εδινα στηθος στη μεγαλη, ξαφνικα σε ενα ρεψιμο.... αιμα! τφ παιδιατρο...παρακολουθα αμεσα.... κακακια κατακκοκινα σκουρα.... κ εντελει μου ειχε ματωσει το στηθος η κυρια!:wink:

μου τα λεει σωστα ο δκτρς κοτιτσια η' ν ανησυχω κ εγω???????:?

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

ΟΝΤΩΣ κοριτσια....η πρωτη κενωση η πρωινη δηλαδη ειναι σχεδον φυσιολογικη χωρις πολλες βλεννες οι επομενες ομως.......:-(

ειναι παχουλος 7200 και ειναι σχεδον 3 μηνων αλλα τρωει 5 γευματα των 180.

την Τριτη εχουμε το 2ο εμβολιο,θα δω τι θα μου πει ο γιατρος

αχ Χριστε μου θα πεθαινω καποια στιγμη,οι γιοι μου θα ειναι 58 και 60 χρονων αντιστοιχα και εγω θα ρωταω μηπως εβηξε κανενας τους.....χαχαχαχαχαχα

τρελο αγχος σας λεω η φουκαριαρα η μανααααααααα

Link to comment
Share on other sites

καλα βρε ροζ, εχω παθει πλακα με το αγχος σου...χαλαρωσε κοπελα μου υπαρχουν τοσες σοβαρες καταστασεις που αργοτερα θα διαβαζεις αυτ που γραφεις και θα γελας!

 

Η βλεννη γενικά είναι φυσικο συστατικο της χλωριδας του εντερου. Δεν σημαινει απολυτωα τιποτα αν δεν συνοδευεται απο αλλα συμπτωματα.... καποιες ιωσουλς ελαφρες(χωρις καν πυρετο) συνοδευονται ενιοτε απο βλεννη, ισως καποια ευαισθησια στην τροφη, ισως και τιποτα!

 

Οταν σταματησεις να το σκεφτεσαι ΕΝΤΕΛΩΣ, τοτε θα εξαφανιστει και η βλεννη...

 

Κι εμενα ειχε και η κορη μου και ο μπεμπης μας, ουτε καν τηλεφωνο δεν πηρα τον ντοκ, ολα καλα!!!

 

Ανησυχουμε γενικως στα κακα οταν ειναι πολυ αιματηρα (λιγο αιμα τριχουλες παλι δεν ειναι τοσο ανησυχιτικο απλα το παρακολουθεις) ή εντελως μαυρα, πισσα.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλα βρε ροζ, εχω παθει πλακα με το αγχος σου...χαλαρωσε κοπελα μου υπαρχουν τοσες σοβαρες καταστασεις που αργοτερα θα διαβαζεις αυτ που γραφεις και θα γελας!

 

Η βλεννη γενικά είναι φυσικο συστατικο της χλωριδας του εντερου. Δεν σημαινει απολυτωα τιποτα αν δεν συνοδευεται απο αλλα συμπτωματα.... καποιες ιωσουλς ελαφρες(χωρις καν πυρετο) συνοδευονται ενιοτε απο βλεννη, ισως καποια ευαισθησια στην τροφη, ισως και τιποτα!

 

Οταν σταματησεις να το σκεφτεσαι ΕΝΤΕΛΩΣ, τοτε θα εξαφανιστει και η βλεννη...

 

Κι εμενα ειχε και η κορη μου και ο μπεμπης μας, ουτε καν τηλεφωνο δεν πηρα τον ντοκ, ολα καλα!!!

 

Ανησυχουμε γενικως στα κακα οταν ειναι πολυ αιματηρα (λιγο αιμα τριχουλες παλι δεν ειναι τοσο ανησυχιτικο απλα το παρακολουθεις) ή εντελως μαυρα, πισσα.

το ξερω οτι καποια στιγμη θα γελαω με αυτα που γραφω....οταν ομως τα βιωνω δεν καταλαβαινω οτι δεν αξιζει να αγχωνομαι με καταστασεις που εχουν γιατρεια!!!!!!!

για ακομα μια φορα θελω να σας ευχαριστησω ολες σας

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Γεια σας μανούλες,έχω μια κορούλα 2χρ και 4 μηνών περίπου.Εδω και μία εβδομάδα οι κενώσεις της είναι μαλακές όχι υδαρείς και έχουν μέσα βλέννα.Εχει πέριπου 10 μέρες που άρχισε παιδικό κ στην 5 φορά που πήγε την έπιασε αυτό.Σκέφτομαι μήπως έχει κάτι άλλο πέρα απο ένα κρύωμα που μου λέει η παιδίατρος.Η μικρή είναι γενικά υπερβολικά αδύνατη όχι οτί δεν τρώει αλλα δεν βάζει κιλά.Απο το πολύ κλάμα που έριξε τις πρώτες μέρες στον παιδικό κατέβασε μυξούλες,τώρα δεν έχει αλλα ακούγεται με πολυ λίγο αλλιωμένη την φωνούλα της όπως όταν είμαστε κρυωμένες.Σας παρακαλώ αν σας έχει τύχει πείτε μου τις εμπειρίες σας...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...