Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα Βαπτιστικών στο Ηράκλειο Κρήτης


Demetrius

Recommended Posts

Γειά και χαρά σε όλη την παρέα κι από εμάς...

 

Απευθύνομαι κυρίως σε συμφορουμίτισσες/τες από Κρήτη και ποιό συγκεκριμένα Ηράκλειο...

 

Ενδιαφέρομαι να βαπτίσω ένα παιδάκι και θα ήθελα να μου γράψετε κάποια καταστήματα βαπτιστικών στο Ηράκλειο ... ή ακόμη και σε προάστεια του Ηρακλείου...

 

Πού πήγατε ;;; Κι άν μείνατε ευχαριστημένοι...

 

Που θα μου προτείνατε να πάω;;;

..."Μη παροργίζετε τα τέκνα υμών, αλλ' εκτρέφετε αυτά εν παιδεία και νουθεσία Κυρίου" ...(Εφ. 6,1-4).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • v & a

    v & a 18 δημοσιεύσεις

  • ΠΓ

    ΠΓ 13 δημοσιεύσεις

  • female

    female 6 δημοσιεύσεις

  • elenada

    elenada 4 δημοσιεύσεις

αν θελεις να σου πω καταστηματα με ειδη βαφτισης τυπου μπομπονιερες κορδελες κλπ ειναι αυτα που γνωριζω γιατι τα ψαχνω τωρα κ εγω, σημερα μαλιστα ημουν σε ενα απο αυτα. αλλα για ρουχα και τετοια δε ξερω γιατι ειμαι η μαμα οχι νονα...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πω για κεντρο που φανταζομαι θα τα ξερεις κι εσυ

Lapin House στην 1821 και στην Καλοκαιρινου

Κουφετο στο Μειντανι(διπλα στο Σερραικον)

Λυδια(ραβει και ειναι νομιζω στη Χανδακος)

Τricotten(στα δικαστηρια απεναντι)

Grant στην Αργυρακη

Bambineria στην Αγ.Μηνα

ΚΑι σε πολλα αλλα καταστηματα με παιδικα ρουχα

4

Link to comment
Share on other sites

Στο Ταλώς είναι το Matou France..και στο Prenatal έχει κάποια βαφτιστικά, και στον Ομηρόλη έχει πολύ ωραία στην 62 Μαρτύρων.

Παίζει ρόλο το τί λεφτά μπορείς να διαθέσεις..ας πούμε σίγουρα η bambineria έχει πιο τσουχτερές τιμές..

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχουν καταστήματα για όλα τα πορτοφολιά.

Ας προσθέω και εγώ μερικά:

 

ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ

Ιατρίδης (φανταστικά πράγματα και καθόλου κιτς)

ΠΕ 74 (μέσα στην αγορά)

Ντάφυ

Ερατώ (Αλικαρνασός)

Νεραιδόκοσμος (Παρασκευοπούλου Παναγίτσα Μασταμπά)

F IDEAL

ΒΕΝΕΡΗ

ΑΜΠΑΛΑΖ

Η ΠΗΓΗ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΑΣ

ΗΡΩ

 

ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ

Πενέλοπε Ζαγοράς

Λυδία (χάνδακος)

Alouette

Tricoteen

 

 

Καλές αγορές και καλές βαφτίσεις!

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις να σου πω καταστηματα με ειδη βαφτισης τυπου μπομπονιερες κορδελες κλπ ειναι αυτα που γνωριζω γιατι τα ψαχνω τωρα κ εγω, σημερα μαλιστα ημουν σε ενα απο αυτα. αλλα για ρουχα και τετοια δε ξερω γιατι ειμαι η μαμα οχι νονα...

 

να μας πεις,να μας πεις!ενδιαφερομαι κι εγω.βαφτιζουμε την κορουλα μας τον σεπτεμβρη και θα τις φτιαξω μαλλον εγω τις μπομπο,αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα τι θελω.εσεις ποτε εχετε την βαφτιση?

demetrius,το εχω ξαναγραψει και σ'ενα αλλο τοπικ,πιο πανω,ειναι και μια βιοτεχνια χαλαμπαλακη που ειναι στην καινουρια πορτα στην εβανς.εχει προσφορα βαπτιστικα με 550ε.δες κι εκει αν σ'αρεσει κατι.

Link to comment
Share on other sites

να μας πεις,να μας πεις!ενδιαφερομαι κι εγω.βαφτιζουμε την κορουλα μας τον σεπτεμβρη και θα τις φτιαξω μαλλον εγω τις μπομπο,αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα τι θελω.εσεις ποτε εχετε την βαφτιση?

 

εμεις εχουμε βαφτιση στις 6 ιουνιου σε κυκλαδονήσι και για το λογο αυτο θα κανω διακοσμησεις κλπ μονη μου γιατι απο κει δε ξερω κανεναν οπως επισης δε μπορω να εμπιστευτω κατι που δεν εχω δει!!!!

Ετσι λοιπον και τις μπομπονιερες θα τις φτιαξω εγω. ( καθως κ τις προσκλησεις λογω του οτι ειμαι του επαγγελματος)

 

Πηγα λοιπον σε διαφορα μαγαζια ψαχνοντας υλικα

 

www.paper-pack.net ( πισω απο Ομηρόλη) μεγαλη ποικιλια, βρισκεις οτι φανταζεσαι. Με εντυπωσιασαν ιδιαιτερα κατι μικρα καλαθακια-κορονες πριγκηπισας ροζ για μπομπονιερες, και αντιστοιχα μια τεραστια κορονα παλι για το ιδιο θεμα βαφτισης.

 

0517350.jpg

Ενδεικτικα να σου πω πηρα 200 (μεγαλα)ματακια για τις μπομπονιερες μου με 10ευρω. Δες και στο σαιτ εχει απειρα πραγματα, καθως και το χαρτη που δειχνει πανω δεξια για να καταλαβεις που ειναι ( δεν ειναι ακριβως πανω στο δρομο ειναι σε ενα στενακι-αδιεξοδο μεσα και ειναι απεξω βαμμενο μπλε.)

Στο σαιτ δειχνει παρα πολλα οποτε μπορεις να πας εκει αποφασισμενη!!!!

 

Απο τον Δρακουλη (Γεωργιαδου & Κονδυλακη - Κομμενο μπεντενι) πήρα πουγκιά σαν "χόρτινα" σε καλη τιμη διαφορα χρωμματα ( 7,5 ευρω τα 12)

 

Απο Κιούλπαλη ( μεσα στην αγορά) τα κουφετα, απειρα σχεδια χρωμματα και ειδη. δυστυχως τα κουφετα που ηθελα σαν βοτσαλα ειναι πανακριβα ( 1,5 κιλο 23 ευρω!!!!)

 

Απο ζαχαροπλαστειο ζητησα να μου πουν που θα βρω ζελατινουλες που τυλιγουν τα γλυκα για να τυλιξω τα κουφετα...ηταν μια καλη κυρια εκει και μου εδωσε αυτη οταν της ειπα πως θελω σχετικα λιγα.

 

Απο jumbo τις κορδελες, δεν εχει ποικιλια αλλα ειναι φθηνες (50 λεπτα το μασουρι νομιζω 20 μετρα), και σελοτειπ με διαφορα παιδικα σχεδια με τα οποια κολλησα "εκλεισα" τα ζελατινακια με τα κουφετα! και επισης διαφορα αλλα διακοσμητικα απο Τζαμπο (ανεμομυλους φαναρακια και ΠΟΛΥΧΡΩΜΑ κουβαδακια)

 

Επισης στον Βεκρακη πισω απο τον ΟΑΕΔ ( αν θυμηθω διαυθυνση θα τη συμπληρωσω) εχει πολλα πραγματα για βαφτισεις και ειδη συσκευασιας, απο εκει θα παρω κατι ρανερ φοβερα!

 

Καλη επιτυχια στο ψαξιμο!!!! κι εγω δεν εχω τελειωσει ακομα μιας και δεν ειχαν ολα τα κομματια που θελα ( κουφετα και πουγκια) οποτε πρεπει να ξαναπαω!!!!! Παντως αν τα κανεις μμονη σου να σαι σιγουρη πως σε ενα μαγαζι δε θα τα βρεις ολα! θελει τρεξιμο!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Για όσες ψάχνετε για υλικά βάφτισης σας προτείνω ανεπιφύλακτα το κατάστημα που έχω ήδη αναφέρει πιο πάνω στην οδό ΠΤΟΛΕΜΑΙΩΝ (κάθετη της Θερίσου). Τα σοκοτοκουφέτα Χατζηγιαννάκη τα έχει φθινότερα από όλους ακόμη και απο τον Κιούλπαλη 14?. Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση ή δυσφίμηση αντίστοιχα.

 

v&a όταν ετοιμάσεις μπομπονιέρες και προσκλήσεις θα μας βάλεις φωτο.

Θα κάνω και εγώ μόνη μου μπομπο και προσκλήσεις, αλλά δεν είμαι του επαγγελμάτος, αν χρειαστώ κάτι μπορώ να σε ρωτήσω;

 

Ευχαριστώ

 

Καλές αγορές, προετοιμασίες και βαφτίσεις σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Για όσες ψάχνετε για υλικά βάφτισης σας προτείνω ανεπιφύλακτα το κατάστημα που έχω ήδη αναφέρει πιο πάνω στην οδό ΠΤΟΛΕΜΑΙΩΝ (κάθετη της Θερίσου). Τα σοκοτοκουφέτα Χατζηγιαννάκη τα έχει φθινότερα από όλους ακόμη και απο τον Κιούλπαλη 14?. Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση ή δυσφίμηση αντίστοιχα.

 

v&a όταν ετοιμάσεις μπομπονιέρες και προσκλήσεις θα μας βάλεις φωτο.

Θα κάνω και εγώ μόνη μου μπομπο και προσκλήσεις, αλλά δεν είμαι του επαγγελμάτος, αν χρειαστώ κάτι μπορώ να σε ρωτήσω;

 

Ευχαριστώ

 

Καλές αγορές, προετοιμασίες και βαφτίσεις σε όλες.

 

ναι θα βαλω θα βαλω... εχεις καποιο τηλ η ονομα ζαχαροπλαστειου για αυτον που λες με κουφετα??? δε καταλαβα το ονομα ποιο ειναι!!!!! ΣΟΣ!θελω να παρω να ρωτησω! εστω και ενα ευρω φθηνοτερα να εχει αυτα που θελω ειναι κατι!!!! και με πμ να μου το στειλεις αν υπαρχει προβλημα! ευχαριστω!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχουν καταστήματα για όλα τα πορτοφολιά.

Ας προσθέω και εγώ μερικά:

 

ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ

Ιατρίδης (φανταστικά πράγματα και καθόλου κιτς)

ΠΕ 74 (μέσα στην αγορά)

Ντάφυ

Ερατώ (Αλικαρνασός)

Νεραιδόκοσμος (Παρασκευοπούλου Παναγίτσα Μασταμπά)

F IDEAL

ΒΕΝΕΡΗ

ΑΜΠΑΛΑΖ

Η ΠΗΓΗ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΑΣ

ΗΡΩ

 

ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ

Πενέλοπε Ζαγοράς

Λυδία (χάνδακος)

Alouette

Tricoteen

 

 

Καλές αγορές και καλές βαφτίσεις!

 

να σε ρωτησω και κατι αλλο?ο ιατριδης,το f ideal,η πηγη της μπομπονιερας,κι η ηρω που ειναι?θα παμε αυριο με την νονα να δουμε για βαπτιστικα και λεω να τα επισκεφτω.

Link to comment
Share on other sites

v&a ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες.θα τα επισκεφτω σιγουρα τα μαγαζια αυτα.κι οι κορωνες πολυ ωραιες!εντωμεταξυ μπηκα και στο bloq σου και ειδα τις φωτο που εκανες για scrapbook,και κολλησα κι εγω μ'αυτο το σαιτ!εισαι καταπληκτικη!να χαιρεσαι τα ζουζουνια σου!φιλια!

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω και κατι αλλο?ο ιατριδης,το f ideal,η πηγη της μπομπονιερας,κι η ηρω που ειναι?θα παμε αυριο με την νονα να δουμε για βαπτιστικα και λεω να τα επισκεφτω.

 

ΙΑΤΡΙΔΗΣ : Είναι στο πλακόστρωτο (Αργυράκη ή Κατεχάκη λέγεται ο δρόμος) που είναι παράλληλος της 1821.

ΗΡΩ: Στη Λεωφόρο Ικάρου κοντά στο φαστ φουντ Ντοναλτ (όχι το Μακ ντοναλτ, πιο πάνω)

F IDEALE: Είναι σε μια κάθετη στην Αβέρωφ απέναντι απο το πάρκινγκ του Κλάδη

Η ΠΗΓΗ ΤΗΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑΣ :Δεν έχει πολλά πράγματα σε ρούχα είναι στη Λασιθίου, πίσω απο τη στάση του λεωφόρείου στην Πλατεία Κορνάρου

 

Αν δεν είναι κατανοητά πες μου να σου δώσω περισσότερες λεπτομέρειες

 

 

Επίσης θυμήθηκα και άλλα μαγαζια:

1. ΛΑΥΡΕΝΙΔΗΣ

2. ΝΤΑΦΥ

3. ΕΡΑΤΩ (ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΣ)

4. ΜΙΝΙ REXEVSKY

Link to comment
Share on other sites

elenada thank you για τα καλα σου λογια :). Όσο για την ΠΓ ειχε δικιο πως το μαγαζι που μου ειπε εχει τα ιδια κουφετα σε καλυτερη τιμη και ο ανθρωπος παρολο που απλα πηρα τηλ. εξυπηρετικοτατος και μου εδωσε και τιμη απο τηλεφωνου. απο οτι μου ειπε φτιαχνει και μπομπονιερες και ειναι: ΠΤΟΛΕΜΑΙΩΝ 25

2810 257663

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

elenada thank you για τα καλα σου λογια :). Όσο για την ΠΓ ειχε δικιο πως το μαγαζι που μου ειπε εχει τα ιδια κουφετα σε καλυτερη τιμη και ο ανθρωπος παρολο που απλα πηρα τηλ. εξυπηρετικοτατος και μου εδωσε και τιμη απο τηλεφωνου. απο οτι μου ειπε φτιαχνει και μπομπονιερες και ειναι: ΠΤΟΛΕΜΑΙΩΝ 25

2810 257663

 

Είμαι πολύ χαρούμενη που ήταν οκ.

Το μαγαζί θα δεις δεν λέει τίποτα αλλά όπως σου έγραψα και στο πμ είναι πολύ καλοί και θεωρώ ότι πέρα απο τις τιμές, θέλω να δίνω τα λεφτά μου (πολλά ή λίγα δεν έχει σημασία) σε σωστούς επαγγελματίες. Και εγώ απο εκεί θα πάω να πάρω τα υλικά μου.

 

Καλές αγορές λοιπό και καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ χαρούμενη που ήταν οκ.

Το μαγαζί θα δεις δεν λέει τίποτα αλλά όπως σου έγραψα και στο πμ είναι πολύ καλοί και θεωρώ ότι πέρα απο τις τιμές, θέλω να δίνω τα λεφτά μου (πολλά ή λίγα δεν έχει σημασία) σε σωστούς επαγγελματίες. Και εγώ απο εκεί θα πάω να πάρω τα υλικά μου.

 

Καλές αγορές λοιπό και καλή επιτυχία

 

ΠΓ εννοειται πως αν θες κατι με ρωτας για προσκλησεις... Και την ιδια τιμη να ειχε προτιμω να παω να τα παρω απο εκει παρα απο την αγορα που εκεινη τη μερα που πηγα μαλλον δεν ειχε τις καλες του ο καταστηματαρχης...! τα 2 ακρα αντιθετα της εξυπηρετησης.:roll: ( τη διευθυνση τη βρηκε η ΠΓ για να τα λεμε κ ολα σωστα !)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

ΠΓ εννοειται πως αν θες κατι με ρωτας για προσκλησεις... Και την ιδια τιμη να ειχε προτιμω να παω να τα παρω απο εκει παρα απο την αγορα που εκεινη τη μερα που πηγα μαλλον δεν ειχε τις καλες του ο καταστηματαρχης...! τα 2 ακρα αντιθετα της εξυπηρετησης.:roll: ( τη διευθυνση τη βρηκε η ΠΓ για να τα λεμε κ ολα σωστα !)

 

Και ο κος που έχει το κατάστημα Κιούλπαλης είναι καλός αν και φαίνεται κάπως ξυνός, αλλά μαλλον τον έχουν πρήξει μια εκεί ζητάνε τα πάντα οι πελάτισες, καθώς καλύπτει πλήρως όλες τις κοινωνικές εκδηλώσεις γάμους, βαπτήσεις, γιορτές μέχρι και μνημ....να, μακριά απο εμάς :)

 

Να σε ρωτήσω για πρόσκληση έχω ένα σχέδιο της αδεφλης μου και σκεφφτόμουν να το δουλέψω στο word και το εκτυπώσω στο σπίτι. Θα βγει τίποτα ή τζάμπα κόπος και χαμένο χρήμα.

 

'Εχω δει και απο Γαλλία κάτι φανταστικά αλλά ανεβαίνει η τιμή :(

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως οσα μελανια χαλασεις και τοσο κοπο που θα κανεις( γιατι ποτε οτι φτιαχνεις στον υπολογιστη και τυπωνεις σε οικιακο εκτυπωτη δε βγαινει οπως πρεπει) τελικα δε θα σου αρεσει εσενα το αποτελεσμα. στειλε μου παλι πμ με το τι εχεις δει απο γαλλια να καταλαβω τι ειναι οποτε να σου πω μια ολοκληρωμνη αποψη...καλυτερα να τα πουμε "πριβε" μη χαλαμε το θεμα του φιλου μας ;)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

βρηκα ακομα φθηνοτερα τα κουφετα του χατζηγ/κη.

Σφενδουράκης Αυλώνως 18 2810253854 :D:D:D:D

 

Ακόμη πιο φθηνά; Πόσο δηλαδή; Σε ποια περιοχή το πέτυχες;

 

Πήγα και εγώ τζάμπο και βρήκα σατεν κορδελίτσες που μας είχες πει με 0,50?, αλλά όντως δεν έχει πολλά χρώματα. Και πήρα σαν δείγμα κάτι διακοσμητικά βάζα και βγαίνοντας έξω τα έριξα ο μα....κας :( και που να μπω μέσα ξανά.....:(

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή το πέτυχες;

Ειναι παραλληλη(σχεδον) της Θερισσου απο την μερια του Σταδιου(Χανιοπορτα)

Ειναι μονοδρομος,μονο καθοδος

Δεν μενω Ηρακλειο για να σου πω λεπτομεριες αλλα ξερω ποια οδος ειναι εμενε εκει κοντα η αδελφη μου οταν σπουδαζε Ηρακλειο

4

Link to comment
Share on other sites

ναι εκει ειναι που λεει η Ηλιάννα περιπου...

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ

 

Μου τα δινει 10 το κιλο ενω το φθηνοτερο που ειχα βρει ηταν 13,50 το κιλο. Η κουτα ειναι 4 κιλη κ μου πε 40...αρα σωστα τα βγαλα! εκτος κι αν μου τα αφηνει τοσο επειδη θα παρω ολη τη κουτα ( μεγαλη ποσοτητα) ...θα ρωτησω ισως παω και σημερα.

Αυτο το μαγαζι το βρηκα απο τον ιδιο το χατζηγιαννακη, πηρα τηλ στο εργοστασιο και ζητησα να μου πουν τους συνεργατες τους εδω . το πιο περιεργο ομως ειναι πως μου ειπαν σα συνεργατες μονο αυτον που σας λεω τωρα και τον αλλον που ειπε η ΠΓ στηΠΤΟΛΕΜΑΙΩΝ 25!!!!! Δε μπορω να καταλαβω......πχ τον Κιουλπαλη δε μου τον ειπανε!!!!!( μηπως κ αυτος απο εναν α[π αυτους τους 2 προμηθευεται γιαυτο και τελικα η τιμη παει στα συννεφα????) 22,50 το εναμισι κιλο με 40 τα τεσσερα κιλα ειναι τεραστια διαφορα!!!!!!!!!!

 

 

Πολλες κορδελες εχει στο Βεκράκη αλλα δεν ειχε τα ιδια χιλιοστα οπως του τζαμπο και τελικα το χρωμα που μου λειπε το πηρα απο το paper-pack που εχει και εκει πολλες... (ειχα παρει τη μπλε φουξια κ πορτοκαλι και εψαχνα και λαχανι στο τζαμπο αλλα ειχε ενα χαλια πρασινο σα ξεπλυμμενο κ δεν πηρα):-D

Επεξεργάστηκαν by v & a
προσθηκη
d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πάντως γενικά σε μαγαζιά που πέρνετε υλικά ρωτάτε αν στην τιμή περιλαμβάνεται η όχι ο ΦΠΑ. Γιατί μου έτυχε κάπου να ρωτήσω π.χ. τιμή και μου λέει 10.80?/ κιλό χωρίς ΦΠΑ και χωρίς απόδειξη.

 

Καλές αγορές

 

Τρέχω να πάω να πάρω τους ανεμόμυλους μου :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...