Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μετα το τελος του 6μηνου μητροτητας


SIFOS

Recommended Posts

κοριτσια,

καλημερα.Πριν μερικες ημερες τελειωσε το 6μηνο μητροτητας και επεστρεψα στη δουλεια. Χρειαζεται να κανω κατι με χαρτια κλπ στον οαεδ?Ειμαι αοριστου χρονου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


poia xartia...?emena moi eipan pos otan me to kalo giriso apla dikaioymai kai thn kanonikh adeia,kata ta alla epistrefv kanonika...epidi to epidoma mpainei sthn trapeza logika kobetai aytomata etsi den einai??tora de xero an thelei tpt o logisths sth doulia gia na dikaiologithi to examino...tha rotiso...i examini mou xekinaei aprili...ta lefta pote tha arxisoun na mpainoun?kai to boithima pote to plirothikes?kia posi prothesmia exo gia na katatheso ti bebeosi toy ergodoti gia na paro to epidoma?poli mperdemaaa.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΕΠΕΙΔΗ 14/3 ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ 6ΜΗΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ ΣΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΟΥ Η ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ.ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 6ΜΗΝΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ.ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ?ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΕΠΕΙΔΗ 14/3 ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ 6ΜΗΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ ΣΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΟΥ Η ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ.ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 6ΜΗΝΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ.ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ?ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

 

OXI ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΧΡΙΑΖΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ .ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΩΛΗΣ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΞΕΚΙΝΑΣ ΚΑΝΩΝΗΚΑ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ 2 ΩΡΕΣ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕς ΚΑΙ ΜΕΤΑ 1 ΩΡΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ 6 ΜΗΝΕς .ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ JENIA ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ!!ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΛΑ ΧΕΡΙΑ(ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ)!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΩ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΖΕΥΩ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΤΙΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΩ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟBABYSITTING ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

Καλημέρα ,

Θα ήθελα να ρώτησω κάτι, η αδεια μου το εξαμηνο μου δλδ τελειωνει τωρα 16/9/2010 κ θα πρεπει να επιστρεψω στην δουλεια μου , θα πρεπει να φέρω καποια χάρτι στο εργοδοτη μου κατα την επιστροφη μου?Γενικα χρειαζεται να κανω κάτι εγω , εαν ναι θα ηθελα να με βοηθησετε στο τι θα χρειαστει οποια μανουλα φυσικα γνωριζει!

Ειπα να ρωτησω εδω , γιατι αν ρωτησω το λογιστη μας το πιο πιθανο ειναι να με κοιταξει σαν το Ε-Τ τον εξωγηινο!!!

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Φιλικα Ιωάννα

Link to comment
Share on other sites

Από τον ΟΑΕΔ όταν κάνεις τα χαρτιά σου για το 6μηνο σου δίνουν ένα χαρτί που γράφει τις ημερομηνίες που ξεκινάει και τελειώνει , καθώς

και τα χρήματα που θα πάρεις , και σου λένε να το δώσεις στον εργοδότη σου, άρα δεν χρειάζεται κάτι άλλο να τους πας (εφόσον τους έχεις δώσει αυτό το χαρτί).

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ΠΡΟΣΟΧΗ κορίτσια το χαρτί που σας δίνουν απ τον ΟΑΕΔ το κρατάτε εσείς για τη σύνταξη (λέμε τωρα).Στον εργοδότη δίνετε φωτοτυπία επικυρωμένη από ΚΕΠ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...