Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τεστ ιδρώτα αγία σοφία


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Μπορεί κάποια μαμά που έχει κάνει την εξέταση αυτή στο παιδάκι της να μου πει τι ακριβώς θα κάνουν?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δεν ξέρω ακριβώς τι κάνουν γιατί εμάς όταν ήρθε το χαρτί με τις απαντήσεις όπου μας ενημέρωναν κιόλας ότι είχαν κλείσει ραντεβού γιαυτό το τεστ είχαν περάσει ήδη 20μέρες απο την ημερομηνία αλλά θα ήθελα να μάθω πως ακριβώς γίνεται και πως θα ιδρώσει το μωρό .:-(

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουν κάτι ιδιαίτερο στο παιδί για να ιδρώσει. Καθαρίζουν καλά το χεράκι και στη συνέχεια του βάζουν κάτι σαν βραχιολάκι για λίγα λεπτά. Υπάρχει περίπτωση να επαναλάβετε ξανα την βεξέταση αν δεν καταφέρουν εκείνη τη στιγμή να πάρουν αυτό το ίχνος που θέλουν

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

To test αυτό το είχα κάνει στον μεγάλο μου γιο πριν 6 μήνες περίπου. Η αλήθεια είναι ότι δεν κατάλαβα ιδιαίτερα τι κάνανε. Σίγουρα όμως δεν τρυπήσαν το παιδί. Έβαλαν για λίγα δευτερόλεπτα κάτι σαν ηλεκτρόδια τα οποία όπως μου είπαν δεν πονούσαν απλά το παιδί αισθανόταν κάτι τσιμπήματα. Μετά έβαλαν στο χέρι του παιδιού ένα πλαστικό το οποίο στερεώσαν με μια ταινία. Μετά μας είπαν να φύγουμε για κανένα εικοσάλεπτο ή μισάωρο και αφού γυρίσαμε πήραν το πλαστικό. Αυτό ήταν η εξέταση. Δεν πόνεσε το παιδί, απλά έκλαιγε επειδή τον είχαμε περιορίσει.

 

 kh4Ap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμας μας είχαν βρεί λοίμωξη και κάποιους ιούς μαζί και ήθελαν να τσεκάρουν μήμπως είχε υπερβολική ποσότητα ιδρώτα ή κάποιο ένζυμο στον ιδρώτα που ευνοούσε τους ιούς και η μικρή ήταν συνεχώς άρρωστη.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...