Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

η ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ


Recommended Posts

το προηγούμενο σάββατο φέραμε γιατρό και μας βρήκε ωτίτιδα

μας έδωσε την αντιβίωση lorbef η οποία τελείωσε σήμερα

έχουμε μια βδομάδα

 

η ωτίτιδα έφερε συνάχι , βήχα , φλέματα και χουρχουρητό

το οποίο χουρχουρητό δεν έχει σταματήσει

τι στο καλό γίνεται?????

δεν θα έπρεπε με την αντιβίωση να συνέλθει το κοριτσάκι μου

έχετε παρόμοια εμπειρία είτε με τη συγκεκριμένη αντιβίωση είτε με το ίδιο περιστατικό ωτίτιδας και με την ίδια κατάληξη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμεις!!!μας την εδωσε ο ωρλ και κακως δεν συμβουλευτικα τη παιδιατρο.πηρα ενα μπουκαλακι και δεν της εκανε τιποτα απολυτως...το μονο καλο με αυτη την αντιβιωση ειναι η γευση.μια συναδελφος μου που τη παιρνει για την μικρη της μου ειπε 2 μπουκαλια τουλαχιστον για να πιασει.εμεις καταληξαμε σε κορτιζονουχο φαρμακο βεβαια οπου και συνιλθαμε μετα απο ενα μηνα ταλαιπωριας.επισης χρησιμοπουουσα οτρισαλιν ορους και τωρα αγορασα φισιομερ σπρει οπου κ ειδα τρελη διαφορα....

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις!!!μας την εδωσε ο ωρλ και κακως δεν συμβουλευτικα τη παιδιατρο.πηρα ενα μπουκαλακι και δεν της εκανε τιποτα απολυτως...το μονο καλο με αυτη την αντιβιωση ειναι η γευση.μια συναδελφος μου που τη παιρνει για την μικρη της μου ειπε 2 μπουκαλια τουλαχιστον για να πιασει.εμεις καταληξαμε σε κορτιζονουχο φαρμακο βεβαια οπου και συνιλθαμε μετα απο ενα μηνα ταλαιπωριας.επισης χρησιμοπουουσα οτρισαλιν ορους και τωρα αγορασα φισιομερ σπρει οπου κ ειδα τρελη διαφορα....

 

ωχ

κατάλαβα

εγώ πήρα σπρέυ οτρισαλιν

όντως η γεύση τέλεια απο την αντιβίωση αλλά αμάν πια

εμάς ο παιδίατρος μας την έδωσε

σήμερα που τον πήρα τηλ μου είπε να την πάω να την δεί και βλέπουμε

αν μας δώσει κι άλλο μπουκαλάκι θα επιμένω να είνια άλλη αντιβίωση

Link to comment
Share on other sites

Νa παρεις και απο ενα φαρμακειο ευκαλυπτελαιο,βαζεις σε ζεστο νερακι που εχει βρασει μερικες σταγονες και το βαζεις στο δωματιο της μικρης.κανει θαυματα σε μπουκωμα,κ σε βηχα, και χωρις παρενεργειες! :wink:

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νa παρεις και απο ενα φαρμακειο ευκαλυπτελαιο,βαζεις σε ζεστο νερακι που εχει βρασει μερικες σταγονες και το βαζεις στο δωματιο της μικρης.κανει θαυματα σε μπουκωμα,κ σε βηχα, και χωρις παρενεργειες! :wink:

 

 

τα φοβάμαι αυτά μήπως προκαλούν αλλεργίες αν και δεν έχουμε κανενα πρόβλημα!!!!!

 

 

αλλά θα ρωτήσω τον φαρμακοποιό μου

 

σταγόνες είνια αυτό ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...