Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΑΥΡΟΛΕΞΟ ΓΙΑ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΛΥΤΕΣ.... (Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΧΕΡΙΑ)


Recommended Posts

Η συζυγος μου εργαζεται σε καποια εταιρια ως εποχιακη με συμβαση που ξεκινησε τον 04/2009 και κανονικα ισχυει εως 12/2009....

Το προβλημα ειναι οτι αυτη η εταιρια τον σεπτεμβρη θα αλλαξει "χερια"....

Τον Σεπτεμβρη ομως εμεις θα ημαστε σε αδεια τοκετου ΙΚΑ...

 

Οι ερωτησεις μου ειναι δυο

1.Υποχρεουται να την προσλαβει ο νεος εργοδοτης?

2.Δικαιουται τις παροχες του ΟΑΕΔ(το περιφημο 6μηνο) μαζι και το επιδομα ανεργιας του ΟΑΕΔ?(αν δεν προσληφθει στην νεα εταιρια?)

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

line_flow_rose_beg_minie_time_1117684800_text_c720c1e8e7edeffdebe120ece1f220e5dfede1e92e2e2e.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα.

Νομίζω ότι το πρόβλημα σας είναι λίγο εξειδικευμένο & ίσως θα ήταν καλύτερα να θέσετε το ερώτημα σας σςτο forum αυτού του δικτυακού τόπου...

http://www.taxheaven.gr/

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=30193 απλα μηπως μπορει να σας διαφωτησει λιγο το ποστ αυτο .

Ρωτηστε και στην επιθεωρηση εργασιας γιατι αν δεν ξερετε τα δικαιωματα σας μπορουν ευκολα να τα καταπατησουν.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

επειδή πρόσφατα προέκυψε ένα θέμα παρόμοιο στην πόλη μου (θα συνταξιοδοτείτο η εργοδότρια), γνωρίζω ότι (ενημέρωση από το ΙΚΑ) εφόσον δεν σου έχει κάνει πρόσληψη ο νέος εργοδότης δεν είναι υποχρεωμένος ούτε να σε αποζημιώσει ούτε να σε κρατήσει (η συγκεκριμένη πάντως δεν ξέρω τι πιέσεις δέχτηκε από τις εργαζόμενες -οι 2έγκυες - και ζήτησε τελικά να σταματήσει η διαδικασία συνταξιοδότησης και πήρε πάλι τη "δουλειά" πριν προκηρυχθεί νέα θέση)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα.

Νομίζω ότι το πρόβλημα σας είναι λίγο εξειδικευμένο & ίσως θα ήταν καλύτερα να θέσετε το ερώτημα σας σςτο forum αυτού του δικτυακού τόπου...

http://www.taxheaven.gr/

 

Δυστυχως δεν μπορω να το ανεβασω στο συγκεκριμενο site...μπορει καποιος να το κανει και να μου στειλει το link?

Οπως και να εχει ευχαριστω πολυ!!!!

line_flow_rose_beg_minie_time_1117684800_text_c720c1e8e7edeffdebe120ece1f220e5dfede1e92e2e2e.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα.

 

Πείτε μου μόνο τι εννοείται με το "θ'αλλάξει χέρια", πόσο ακριβώς είναι η σύμβαση ορισμένου χρόνου & τις ημερομηνίες τις άδειας μητρότητας-τοκετού (με βάση την ΠΗΤ) & θα μεταφέρω το ερώτημα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...