Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μεταδοση ερπητα απο πιπιλα


Recommended Posts

Η αδερφη μου με τον μικρο ..πηγαν σ ενα σπιτι επισκεψη ..εκει ηταν ενα κοριτσακι που εκανε θεραπεια γιατι ειχε ερπη στο στομα...

Καποια στιγμη ο Ανδρεας τους ξεφυγε απ την προσοχη τους και βουτηξε μια πιπιλα που ηταν στο τραπεζι και ηταν του κοριτσιου

Ο ερπης ειναι 100% κολλητικος ? Εχει σχεση σε ποια φαση ηταν ο ερπης (πχ λεω εγω μπορει να ηταν στην αναρρωση) ?

Υπαρχει κατι που μπορουν να κανουν?

Εαν εχει κολλησει ειναι κατι που θα φανει αμεσα..ή μπορει να περασει και μεγαλο χρονικο διαστημα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα σου απαντησω αυτα που ξερω.

ειναι μεταδοτικος οταν ξεκιναει το σταδιο με τις φουσκαλες.πανω στην εξαρση κ μετα.

επειδη βγαζω ερπη κ πανω στην αφηρημαδα μου εδωσα στην μπεμπα να φαει κατι απο το δικο μου κουταλι,η γιατρος μου ειπε να περιμενω περιπου 15 ημερες

το κακο με τον ερπη ειναι οτι μπορει να εχεις κολησει αλλα να εμφανισεις σε φαση αδυναμιας το οργανισμου

Link to comment
Share on other sites

ΒΕΒΑΙΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΕΜΦΑΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ. Ο ΕΡΠΗΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ Ο ΕΠΙΧΕΙΛΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΤΟΥ ΕΡΠΗ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ. ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΥ ΕΣΥ ΒΓΑΖΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΕΝΕΙΣ ΣΥΧΝΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΜΑΧΑΙΡΟΠΗΡΟΥΝΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΠΗ Η ΕΣΤΩ ΟΤΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΤΣΟΥΞΙΜΟ. ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΞΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΕΡΠΗ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΟΕΒΓΑΛΕ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 72 ΕΤΩΝ. ΑΡΑ ΟΛΑ ΕΞΑΡΤΩΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ. ΑΜΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΣΥΧΝΑ ΕΠΙΧΕΙΛΙΟ ΕΡΠΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΡΑΙΩΣΟΥΝ ΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙΣ. ΠΡΟΣΟΧΗ Κ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ. ΠΛΥΣΙΜΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ. ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ

Link to comment
Share on other sites

H αδερφη μου δεν εχει ερπη....

Απλα ειχε ενα κοριτσακι σ ενα σπιτι που πηγαν...και ο μικρος πριν τον προλαβουν βουτηξε την πιπιλα της και την εβαλε στο στομα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάποια στιγμή ένιωθα και εγώ ότι θα βγάλω..πήγα στο φαρμακείο και ΄μου έδωσε ο φαρμακοποιος μια κρεμούλα φυτική η οποία προλαμβάνει τον έρπη ( νομίζω δεν είναι θεραπευτική )...πόσο ειναι ο μικρός ?

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...