Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κρυολογημα


Recommended Posts

Γεια σας

 

Πρωτη φορα γραφω εδω στο φορουμ και ειθελα να σας ρωτησω μερικα πραγματα.

 

Η κορη μας 7 μηνων τωρα πριν ενα εναμιση μηνα κρυολογησε και ειχε συναχη με βηχα και ελαφρο πυρετο , ακολουθησαμε τιν αγωγη που μας εδωσε ο γιατρος μας εδωσε για το βηχα μασκες Ventolin kai Bclazone 100 micrograms για το συναχη μας σθστισε να του κανουμε Phisiomer , καποτε μετα απο μια βδομαδα σταματησαν τα εντονα μυξουλες και βηχας.

Ολο το διαστημα υπηρχε ενας βηχας οχι ανηχησιας ομως .

Τωρα μας αρρωστησε παλι κρυολογιμα με πολυ εντονο βηχα και συναχη ο γιατρος μας επειδη λυπει σε σεμιναριο μας σθστησε να παμε σε ενα αλλο παιδιατρο ο οποιος μας συστησε να σταματησουμε της μασκες γιατι λεει δεν του κανουν τιποτα , μας εγραψε να παρουμνε τωρα για το βηχα actifeed 1,25 ml τρεις φορες την ημερα και για την μυξουλα πλυσεις με phisiomer.

Ο βηχας εχει γινει πολυ εντονος και οταν παει να κοιμιθει μετα απο κανα 20λεπτο ξυπναει απο τον βηχα εντονα με αποτελεσμα το παιδι να ειναι ιδιοτροπο και να γκρινιαζει συνεχεια .

Της βαλαμε το μαξιλαρακι λιγο πιο ψηλα ετσι ωστε να βοηθα και στην αναπνοη του.

Τι μπορουμε να κανουμε με το βηχα που δεν εχει σταματημο .

 

Σας ευχαριστω για την φιλοξενεια σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ πάντως επειδή το παιδί είναι μικρό και λες οτι ο βηχας ειναι εντονος να το πας σε κανενα νοσοκομειο να μην σου γυρισει καμια βρογχιολιτιδα.

Εγω παντως που είχα επισκεφτει και παιδοπνευμονολογο μου επιβεβαιωσε τον παιδιατρο ότι η μασκες είναι πολυ πιο δραστικες απο τα αντιβηχικα.

Οπως σου ειπαν πολυ φυσιολογικο ορο ή physiomer αυτό ειναι πολυ σημαντικο.

Περαστικά σας

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ, ΜΟΝΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ. ΠΕΡΑΣΕ ΜΙΑ ΙΩΣΗ ΜΕ ΠΥΡΕΤΟ ΚΙ ΕΜΕΙΝΕ ΤΟ ΣΥΝΑΧΙ ΚΙ Ο ΒΗΧΑΣ ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕ, ΕΚΕΙ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΕΙ. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ ΕΤΣΙ, ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ! ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΣΧΕΔΟΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ! ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ, ΑΠΛΑ ΜΕ ΟΡΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑ. ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ!!

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...