Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τσεκ απ & ικα


Recommended Posts

Αποφασίσαμε με το σύζυγο να κάνουμε ενα ετήσιο τσεκ απ.

Δεν εχουμε κανει σχεδον ποτε συγκεντρωμένες ολες τις εξετασεις που χρειαζονται. Ο αντρας μου τελευταία εχει μια ευαισθησια στο στομαχι και οτι δεν μπορεί να χωνεψει τιποτα. Σχεδον καθημερινα πια κάνει εμετους.

Εγώ δεν μπορώ να πω οτι εχω κατι συγκεκριμένο απλά μου χει καρφωθει η ιδεα να κανω μια μαστογραφια λογω οικογενειακου ιστορικου.

Εψαξα για ιδιωτικα διαγνωστικά κέντρα και οι τιμές ποικίλουν απο 180€-300€ Αναρωτιομουν αν μπορώ να κάνω μεσω ΙΚΑ;

Ξέρω ξέρω παραλογα ζητάω αλλά δεν θα έπρεπε και αν τι χρειαζεται; Μου ειπαν στο 184 να πάρω σβάρνα τους γιατρους. Εγώ σκεφτόμουν να κανουμε γενικη αιματος, ουρων, σακχαρο, ουρια, ουρικο οξυ, χοληστερινη, τριγλυκερίδια, καλη και κακή χοληστερίνη, κρεατινινη και σίδηρο. Με αυτά αν κρινει ο παθολογος οτι χρειαζεται περαιτερω εξετασεις και ειδικος γιατρος τοτε να πήγαινα. Εννοειται οτι για τη μαστογραφία θα γίνει και μια επισκεψη στο γυναικολογο, μαλλον του Ικα γιατι στο Μαρουσι εχει κεντρο μαστογραφιας.

Λέτε να καταφέρω να ξεμπλέξω αν οχι εντελως ανέξοδα τουλάχιστον σύντομα;

Αν πάω σε ιδιωτικο κεντρο θα ξεμπερδέψω αυθημερον με τις εξετασεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μακάρι να ξεμπερδέψεις γρήγορα , ανέξοδα και το σημαντικό με καλά αποτελέσματα :wink: πάντως πριν αρχίσεις φαντάζομαι θα πρέπει να πας πχ στον παθολόγο για να σου γράψει τις μικροβιολογικές ή στο γυναικολόγο για τεστ παπ ίσως και την μαστογραφία. πάρε στο 184 να δεις τί θα σου πούνε και το κυριότερο να δεις ΠΟΤΕ θα σου κλείσουν ραντεβού :?

 

φιλικά

μακάρι κάθε μέρα που ξυπνάω να γίνομαι και καλύτερος άνθρωπος..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον αυτό θα κάνω, παθολογο για εξεταση επιτοπου και για μικροβιολογικες, ενα καρδιολογο για το συζυγο και ενα γυναικολογο για εμενα.

Ε, πιστεύω οτι δεν θα καθυστερησω αρκετα. Απ¨οτι μου ειπαν απο το 184 μονο ο παθολογος πιθανον να εχει αρκετες μερες αναμονης, καρδιολογος και γυναικολογος σχεδον αμεσα κλεινουν ραντεβου.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσες να παρακαλέσεις και τον καρδιολόγο ή τον γυναικολόγο αντίστοιχα να σου γράψουν τις μικροβιολογικές και μετά με τα αποτελέσματα βλέπεις αν χρειάζεται να πας σε κάποιο άλλον ειδικό γιατρό :wink:

καλά αποτελέσματα :D

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...