Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΕΙΓΟΝ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΧΕΙΡΓΟΥ


IRINI77

Recommended Posts

ΕΠΕΙΓΟΝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΤΟΝ ΑΝΙΨΙΟ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ 10 ΜΗΝΩΝ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ 4 ΕΚ. ΚΡΑΝΙΟΦΑΡΥΓΓΙΩΜΑ Ή ΓΛΥΩΜΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΧΕΙΡΓΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!!!!!!!!!!!

ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νευροχειρούργος για Παιδιά θα πάτε στο Παίδων Αγ. Σοφία.

Εμένα την μικρή μου την χειρούργησε o διευθυντής της παιδονευροχειρουργικής εκεί, αλλά όλη η ομάδα του είναι καταπληκτική.

 

Μπορείτε να κλείσετε ραντεβού στο 1535 (συνήθως δεν είναι μακρινά), αλλά εάν είναι εξαιρετικά επείγον, εκτός Τετάρτη/Παρασκεύη γιατί χειρουργούν, πηγαίνεις πρωί στον 3ο όροφο και περιμένεις έξω από την πόρτα τους με τη σειρά και μπαίνεις μέσα..

 

Δεν ξέρω αν επιτρέπετε να γράψω ονόματα στο forum.

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζω μια πολυ καλη παιδονευρολογο στο Παιδων Πεντελης,την Αντιγονη Παπαβασιλειου,το τηλεφωνο του Παιδων ειναι 210 8036200.Δεν ειναι παιδονευροχειρουργος αλλα σιγουρα ξερει για το θεμα αυτο και σιογουρα μπορει να σας συστησει καποιον.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα,

 

Είμαι καινούργια στο forum αυτό. Το κοριτσάκι μου είναι 4,5 μηνών γεννήθηκε με ένα λίπωμα το οποίο μετά απο μαγνητική είδαμε ότι συνδέεται με τον μυελό των οστών. Ψάχνω έναν πολύ καλό αν όχι τον καλύτερο παιδονευροχειρουργό. Μέχρι ώρας έχω δεί τον Κο Σγουρό (Νοσ. Μητέρα) και τον Κο Σφακιανό (Νοσ. Αγ. Σοφία). Αν έχει κάνεις κάποια πληροφορία για αυτούς τους δύο ή για κάποιον άλλο θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

 

Είμαι καινούργια στο forum αυτό. Το κοριτσάκι μου είναι 4,5 μηνών γεννήθηκε με ένα λίπωμα το οποίο μετά απο μαγνητική είδαμε ότι συνδέεται με τον μυελό των οστών. Ψάχνω έναν πολύ καλό αν όχι τον καλύτερο παιδονευροχειρουργό. Μέχρι ώρας έχω δεί τον Κο Σγουρό (Νοσ. Μητέρα) και τον Κο Σφακιανό (Νοσ. Αγ. Σοφία). Αν έχει κάνεις κάποια πληροφορία για αυτούς τους δύο ή για κάποιον άλλο θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

 

να σε ρωτησω κατι??(αν θες απαντας)

πως βρηκατε το λιπωμα για να προχορισετε στην μαγνητικη??

ηταν κατι που το φαινετε?? ευχαριστω!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι καινούργια στο forum αυτό. Το κοριτσάκι μου είναι 4,5 μηνών γεννήθηκε με ένα λίπωμα το οποίο μετά απο μαγνητική είδαμε ότι συνδέεται με τον μυελό των οστών. Ψάχνω έναν πολύ καλό αν όχι τον καλύτερο παιδονευροχειρουργό. Μέχρι ώρας έχω δεί τον Κο Σγουρό (Νοσ. Μητέρα) και τον Κο Σφακιανό (Νοσ. Αγ. Σοφία). Αν έχει κάνεις κάποια πληροφορία για αυτούς τους δύο ή για κάποιον άλλο θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

 

Vicky33 καλημέρα,

Καταρχάς εύχομαι περαστικά στο κοριτσάκι σας!

Θα σου πω μόνο για τον Κο Σφακιανό, έχω ακούσει τα καλύτερα! Και σα γιατρό αλλά και σαν άνθρωπο... Θα πάω κι εγώ τα δίδυμα αγοράκια μου να δει τα κεφαλάκια τους γιατί μεγαλώνουν λίγο γρήγορα...

J2s7p2.png
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω κατι??(αν θες απαντας)

πως βρηκατε το λιπωμα για να προχορισετε στην μαγνητικη??

ηταν κατι που το φαινετε?? ευχαριστω!!

 

 

εχω και εγω την ιδια απορια...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

Vicky33,καλησπερα.κ περαστικα σας.

εμας μας εχει χειρουργησει ο κυριος Σφακιανος οταν η κορουλα μας ηταν 5.5 μηνων.ειχε κλησει μιση ραφη.

Ειναι για μενα προσωπικα κ οχι μονο απο τους TOP γιατρους της Ελλαδας στην ειδικοτητα του..οσο για το ανθρωπος,δεν εχω λογια.

μακαρι ολοι οι γιατροι να τον ειχαν παραδειγμα.

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
αν παρακολουθει ακομα το θεμα η Vicky33 θα ηθελα μια απαντηση εστω και με πμ. αν θελει γιατι το θεμα με ενδιαφερει αμεσα!!ευχαριστω!!

καλησπέρα, δεν ξέρω αν σας ενδιαφέρει ακόμα αυτό το θέμα. Εμένα η κόρη μου γεννήθηκε με ένα εξογκωματάκι στη πλάτη στη περιοχή της μέσης εκεί που κάνει το σπάσιμο η σπονδυλική στήλη. Ήταν μαλακό και ο παιδίατρος μας είπε να πάμε σε ένα παιδοχειρουργό. Κάναμε υπέρηχο και ακτινογραφία της σπονδυλικής στήλης όταν ήταν 40 ημερών και μας είπαν ότι ήταν μάλλον λίπωμα και ότι δεν περνάνε νεύρα, και να το ξαναδούμε όταν θα αρχίσει να περπατάει. Πέρυσι 3,5 χρονών κάναμε μαγνητική και μας είπαν ότι το λίπωμα (ή καλύτερα λιπωαιμαγγείωμα) πέρα από το εξωτερικό υπάρχει και εσωτερικό το οποίο περνάει από την σπονδυλική στήλη και αναβαίνει στο σωλήνα που περνάει ο νωτιαίος μυελός και ότι πρέπει να την δει παιδονευροχειρούργος. Ο παιδονευροχειρούργος μας είπε ότι επειδή στο σημείο που είναι περνάνε πολλά νεύρα να μην γίνει εγχείρηση τώρα παρά να την παρακολουθούμε γενικά εμείς (κυρίως την κινητικότητα της) και ανά 6μηνο ένας παιδονευρολόγος και ανά χρόνο μαγνητική και αν προκύψει κάτι τότε μόνο να την χειρουργήσουμε. Φέτος 4,5 χρονών όλα πάνε καλά, η κατάσταση είναι σταθερή σύμφωνα με την 2η μαγνητική και κατεβούμε στην Αθήνα για μία 3η και 4η γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα.Μήπως μπορεί κάποια μανούλα που παρουσίασε το παιδάκι της λίπωμα στην σπονδυλική στήλη να με βοηθήσει?Η μικρή σχεδόν χρόνισε και η διάγνωση δεν είναι καλή.Ο νευροχειρούργος συνέστησε επέμβαση η οποία εκτός ότι είναι πανάκριβη,είναι και πολύ δύσκολη.Η μικρή εκτός απο χαμηλή κινητικότητα του τετρακέφαλου στο δεξί ποδαράκι δεν έχει κάτι άλλο.SOS μανούλες έχω τρομοκρατηθεί

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
ΕΠΕΙΓΟΝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΤΟΝ ΑΝΙΨΙΟ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ 10 ΜΗΝΩΝ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ 4 ΕΚ. ΚΡΑΝΙΟΦΑΡΥΓΓΙΩΜΑ Ή ΓΛΥΩΜΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΧΕΙΡΓΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!!!!!!!!!!!

 

 

Καλημερα, τελικα βρηκατε καποιον ιατρο που να αναλαμβανει την επεμβαση? Το παιδι ειναι καλα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...