Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η Νίνα μου έγηνε δυσκοίλια...


Recommended Posts

Κορίτσια έχετε καμία ιδεα πως να αντιμετωπίσω την δυσκοιλιότητα της Νινας?Της δίνω χαμομίλι και απταμίλ EC που μας είπε η παιδίατρος εδώ και 10 ημέρες αλλά τίποτα κάθε 5 ημέρες και αν βέβαια έχουμε ξεκινήσει και την κρεμούλα και είναι και αυτό ένα θεματάκι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελευθερία μου, αν της δίνεις ρυζάλευρο κόψτο!!!!

Δοκίμασε φρούτα αντί για κρέμες

Κατά προτίμηση φρούτα με εσωτερικό κουκούτσι που βοηθούν στη δυσκοιλιότητα

Δοκίμασε παράδειγμα σιγά σιγά δαμάσκηνα

Οχι μπανάνα κι όχι πολύ μήλο

 

Αν θες να της δώσεις κρέμα εμπορίου, δοκίμασε της Nutricia που είναι με δημητριακά και βοηθούν πολύ

 

Δοκίμασε επίσης βρασμένο νεράκι, καθώς και το γάλα να είναι σε χαμομηλόνερο

 

Τέλος, ασκησούλες στα ποδαράκια... δίπλωμα ψηλά στην κοιλίτσα πολλές πολλές φορές για να λειτουργεί το έντερο

Εύχομαι να στρώσει!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε δαμασκινόνερο. Δηλαδή βράζεις σε ένα κατσαρολάκι με αρκετό νερό επί 2 ώρες, 2 φρέσκα ή ξερά δαμασκηνα κομμένα στην μέση. Το σουρώνεις και τις δινεις περίπου 100 Μl. Σε εμάς έκανε θαύματα δύο τρείς φορές και πρόβλημα τέλος. Α... να σημειώσω ότι μου το είπε ο παιδίατρος, δεν έιναι δικό μου γιατροσόφι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...