Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ημικρανίες


Recommended Posts

Γειά σας!

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα του μικρού μου γιού Νικόλα, που είναι 10 χρονών. Εδώ και 3 μήνες άρχισε να έχει ημικρανίες, στην αρχή κάθε 15 μέρες, αλλά το τελευταίο μεσοδιάστημα ήταν 2 μήνες...

Το παθαίνει πάντα πρωϊ, και πάντα συνοδεύεται με εμετό... Το depon δεν βοηθά... το ponstan κάπως καλύτερα.

Η μεγάλη μας ανησυχία οδήγησε στην μαγνητική τομογραφία, η οποία ΕΥΤΥΧΩΣ ήταν φυσιολογική! Ακολούθησε βυθοσκόπηση, μια εξέταση για το κέντροι του βυθού των ματιών, και αυτή φυσιολογική. Μοναδική εξήγηση των γιατρών είναι η κληρονομικότητα: ο πατέρας του υπέφερε από ημικρανίες από 9-11 ετών....

Ευχόμαστε να αραιώνουν τα συμπτώματα, γιατί όλο αυτό έχει ήδη δημιουργήσει στο παιδί και ψυχολογικές ανησυχίες...

Αν κάποιος έχει εμπειρία σχετική, θα χαρώ να την ακούσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Λιμπρα, λυπαμαι για το μικρο σου γιο που εχει τετοιο προβλημα σε τοση μικρη ηλικια, ξερω ποσο δυσκολο ειναι γιατι υποφερω και εγω απο ημικρανιες αλλα δυστυχως δεν εχω καθολου πειρα για μικρα παιδια.

Το μονο που γνωριζω γιατι βοηθαει και μενα την ιδια ειναι πως οταν εχω ημικρανια χρειαζομαι ησυχια και σκοταδι για να αρχισει σιγα σιγα να υποχωρει ο πονοκεφαλος.

Σας ευχομαι περαστικα....

με αγαπη κικη

Η μεγαλυτερη ευλογια στη ζωη μου ειναι που απεκτησα την κορουλα μου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...