Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τσούξιμο και οίδημα στα γεννητικά όργανα


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Όπως έγραψα και στον τίτλο,το θέμα αφορά τη κουμπάρα μου..

Ολοκλήρωσε με το αγόρι της (ο πρώτος της ήταν ουσιαστικά),τις περισσότερες φορές με προφύλαξη αλλά κανα 2 φορές,χωρίς!

Την προηγούμενη εβδομάδα που μιλούσαμε,μου παραπονέθηκε ότι έχει 3-4 μέρες που νιώθει τσούξιμο στην περιοχή και επίσης ότι της έχει πριστεί.

Της είπα να πάει σε κάποιον γυναικολόγο εκεί που μένει τώρα αλλά επειδή σπουδάζει επαρχία,δεν θέλει γιατί ούτε γνωρίζει κάποιον ούτε έχει εμπιστοσύνη στο νοσοκομείο της πόλης.

Όταν έρθει λοιπόν σε 2 'βδομάδες,θέλει να την πάω στην δική μου γυναικολόγο,εδώ στην Αθήνα.

Αγχώθηκα και 'γω απ' την μέρα που μου το είπε..

Τί μπορεί να είναι και 'χει αυτές τις ενοχλήσεις?

Σε πολλά πήγε το μυαλό μου και 'κείνη έχει ψιλό-ανηχυχήσει αλλά δεν θέλει με τίποτα να πάει στο γιατρό.Θα περιμένει τις 2 'βδομάδες..

<<Απ' ό,τι ζήτησα & απ' ό,τι θα ζητήσω,μέσα μου για πάντα θα σ' έχω σαν ένα μικρό φυλαχτό!..>>

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα μήπως είναι καμια κολπιτιδα.Αν δεν πάει σε έναν γιατρό δεν θα μάθει ποτέ.Καλό δεν θα ήταν να έχει εναν γυναικολογο στην πολη που σπουδάζει? Μπορεί να ρωτήσει καμια συμφοιτητρια της.Καλό είναι να μην τα αφήνει αυτά τα πράγματα.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναί,το ξέρω ότι θα 'πρεπε αλλά επειδή κατεβαίνει Αθήνα 2 φορές το μήνα τουλάχιστον,θέλει να 'χει τη δική μου,εδώ,που την έχει γνωρίσει κιόλας.

Της είπα & θ' αρχίσει και τα τεστ Παπ αλλά τώρα μ' αυτό που έτυχε,άγχωσε και 'μένα.

<<Απ' ό,τι ζήτησα & απ' ό,τι θα ζητήσω,μέσα μου για πάντα θα σ' έχω σαν ένα μικρό φυλαχτό!..>>

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ότι και να είναι με μια εξέταση θα λύσει τις απορίες της απλά δεν είναι ότι καλύτερο από την στιγμή που έχει ενοχλήσεις να το αφήσει 2 εβδομάδες.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να μην περιμενει 2 εβδομαδες. μπορει να ειναι ουρολοιμωξη, μπορει να ειναι μυκητες, αιδοιιτιδα, κλπ. στο νοσοκομειο της περιοχης της δεν μπορει να ειναι ολοι ασχετοι. αν το καθυστερησει οτι και αν εχει θα γινει απλως χειροτερο.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

To οίδημα μπορεί να είναι και απο ευαισθησία στην περιοχή ταυτόχρονα με πολλές επαφές σε σύντομο χρονικό διάστημα... Συμφωνώ με τις από πάνω να επισκευθεί ένα εφημερεύον νοσοκομείο με γυναικολογικό τμήμα!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που μιλήσαμε και τη ρώτησα μου είπε πως είναι καλύτερα..Μόνο το πρίξιμο της έχει μείνει λίγο!

Είπα και στη φίλη της που 'ναι μαζί της εκεί,να την πείσει να πάει να το κοιτάξει..

Άντε να δούμε..Είναι 20 χρονών και όπως είπατε και 'σεις,κρίμα να 'ναι να γίνει βλακεία!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!:)

<<Απ' ό,τι ζήτησα & απ' ό,τι θα ζητήσω,μέσα μου για πάντα θα σ' έχω σαν ένα μικρό φυλαχτό!..>>

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν υπαρχει "λιγο καλυτερα" στο τσουξιμο και στο οιδημα. 95% εχει λοιμωξη σε λανθανουσα φαση. στο λεω αυτο με πληρη επιγνωση γιατι μεσα στα πολλα επαγγελματα που εχω κανει εχω σπουδασει μαια. να παει το συντομοτερο στο γιατρο.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...