Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΡΟΜΠΑΛΑΚΙ-ΛΙΠΩΜΑ ΣΤΟ ΕΦΗΒΑΙΟ


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα!!θελω βοηθεια σε κατι...βρηκα μια κυστη στην αριστερη ωοθηκη κ ο γιατρος μου συνεστησε 2 μηνες αντισυλληπτικα χαπια ως θεραπεια!!τα εχω ξεκινισει κανονικα..τωρα τελειωνει το πρωτο κουτι!!χθες μπανοντας για μπανιο παρατηρησα ενα εξογκωμα-γρομπαλακι-λιπωμα...καπως ετσι το λεω για να το καταλαβετε οσο καλυτερα γινεται...το σημειο που βρισκεται ειναι πανω στο εφηβαιο...στο τριχωτο...στη δεξια πλευρα...μπορω ευκολα να το ψιλαφισω..ειναι μαλακο κ σε μεγεθος ειναι περιπου σαν το κουκουτσι του βερυκοκου...εκει που κανουμε μπικινι..πιανει λιγο μπικινι και το μεγαλυτερο μερος του ειναι στην ουσια πανω στο κοκαλο..στο τριχωτο..δεν μπορει να ειναι απο τριχα γιατι δεν ειναι καθολου επιφανειακο..δεν ειναι στο δερμα..ειναι πολυ κατω απο το δερμα...δεν ποναει...μιλησα με το γιατρο μου κ ειπε οτι το πιθανοτερο ειναι να μην ειναι τιποτα..να περιμενω να δω αν θα φυγει αλλιως να το δει..σημερα μαλλον ποναει ελαχιστα...γνωριζετε τι μπορει να ειναι??ειχε καποια αναλογη εμπειρια ποτε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλησπερα!!θελω βοηθεια σε κατι...βρηκα μια κυστη στην αριστερη ωοθηκη κ ο γιατρος μου συνεστησε 2 μηνες αντισυλληπτικα χαπια ως θεραπεια!!τα εχω ξεκινισει κανονικα..τωρα τελειωνει το πρωτο κουτι!!χθες μπανοντας για μπανιο παρατηρησα ενα εξογκωμα-γρομπαλακι-λιπωμα...καπως ετσι το λεω για να το καταλαβετε οσο καλυτερα γινεται...το σημειο που βρισκεται ειναι πανω στο εφηβαιο...στο τριχωτο...στη δεξια πλευρα...μπορω ευκολα να το ψιλαφισω..ειναι μαλακο κ σε μεγεθος ειναι περιπου σαν το κουκουτσι του βερυκοκου...εκει που κανουμε μπικινι..πιανει λιγο μπικινι και το μεγαλυτερο μερος του ειναι στην ουσια πανω στο κοκαλο..στο τριχωτο..δεν μπορει να ειναι απο τριχα γιατι δεν ειναι καθολου επιφανειακο..δεν ειναι στο δερμα..ειναι πολυ κατω απο το δερμα...δεν ποναει...μιλησα με το γιατρο μου κ ειπε οτι το πιθανοτερο ειναι να μην ειναι τιποτα..να περιμενω να δω αν θα φυγει αλλιως να το δει..σημερα μαλλον ποναει ελαχιστα...γνωριζετε τι μπορει να ειναι??ειχε καποια αναλογη εμπειρια ποτε??

 

 

παλια το ειχα παθει και εγω.μετα απο μια βδομαδα ομως μου εφυγε..

δε νομιζω να ειναι κατι σοβαρο.ισως καποια μολυνση απο ξυραφι αν χρησιμοποιεις η να εχει πριστει καποιος αδενας....

Link to comment
Share on other sites

αχ μωρε λες???με καθυσηχασες αρκετα τωρα...αλλα ξερεις τι??δεν ειναι εσωτερικα...καθολου...ωστε να ειναι απο ξυραφι...ειναι πανω στο κοκαλο στο τριχωτο...σε πονουσε???ειναι να φυγω για εκδρομη 4 μερες...υπαρχει περιπτωση να επιδεινωθει κ να τρεχω στην επαρχια??δεν το λεω υποτιμητικα...μετσοβο θα ειμαι..στα γιαννενα εχει κ πανεπιστημιακο νοσοκομειο που ειναι τα καλυτερα..απλα ξερεις εκδρομη θα ειμαι...μην τρεχω..κ αθηνα ειναι πιο ευκολα ολα...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βοηθεια...εκτος απο αυτο που εχω βγαλει και δεν εχει φυγει εχω βγαλει αλλο ενα περιπου ιδιας μορφης σε ενα σημειο που δυσκολα περιγραφεται..ειναι περιπου στο τελειωμα των πλευρων...αναμεσα στα πλευρα και στο κοκκαλο της λεκανης...το οποιο ποναει παρα πολυ...σημερα εχω ραντεβου με το γιατρο για να δει το αλλο...να του αναφερω και αυτο η' οχι??μηπως ειναι αλλης ειδικοτητας ασχολια...αλλα να βγαλω κ αλλο τετοιο πραγμα??τι γινεται??μηπως ειναι απο τα αντισυλληπτικα??δεν βρισκω ομως τετοια παρενεργεια στισ οδηγιες....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...