Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας κι από μένα! Είμαι 20 εβδομάδων και στο προηγούμενο ραντεβού με τον γιατρό τον ρώτησα πόσο θα κοστίσει ο τοκετός για να κάνουμε το κουμαντο μας. Μου είπε αν γεννησω σε 3κλινο 1.700 και απο 2κλινο και πάνω 2.500. Ομολογώ πως μου φάνηκαν πολλά κι έχω προβληματιστεί... Το θέμα είναι πως μέχρι τώρα δεν είχα κανενα προβλημα με τον γιατρό. Αντιθέτως ήμουν πολύ ευχαριστημένη και μου είναι δύσκολο να σκεφτω τωρα να αλλαξω γιατρο... Συν το οτι μου έκανε και την εξωσωματικη και όπως και να το κάνεις ξέρει όλο το ιστορικο και νιωθω ανετα μαζι του αλλα το 2500 έτσουξε και μονο που το άκουσα. Ποια η γνωμη σας?

 

Καλημέρα! Εγώ είμαι στην 35η εβδομάδα. Από την αρχή της εγκυμοσύνης μου ο γιατρός μου μου είπε πως η αμοιβή του, ανεξαρτήτως δωματίου και άσχετα με φυσιολογικό τοκετό ή καισαρική τομη, θα είναι 2000. Εγώ θα γεννήσω φυσιολογικά (μέχρι στιγμής !).

Δεν είναι μικρό το ποσό, ιδίως στις μέρες μας, αν σκεφτείς μάλιστα ότι το τρίκλινο superior στο ΙΑΣΩ, όπου θα γεννήσω, θα στοιχίσει γύρω στα 1600 ευρώ, μαζί με το ΦΠΑ. Είναι όμως θέμα εμπιστοσύνης στο γιατρό, και δεν θα ήθελα να τον αλλάξω μόνο για τα χρήματα. Βέβαια, εντύπωση μου κάνει που ο δικός σου κοστολογεί την αμοιβή του σε σχέση με το δωμάτιο, νόμιζα ότι είχε πλέον καταργηθεί αυτή η πρακτική...

Όπως και να έχει, εφόσον γεννάμε με ιδιώτες το κόστος είναι αρκετό.

Με το καλό να υποδεχτείς το μωρό σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα και απο μενα διαβαζω και μου εχουν πεσει τα μαλλια

τι τιμες ειναι αυτες; εγω θα γεννησω στο Γαια και ο γιατρος μου θα μου παρει 1000ε και το νοοκομειο 1000ε φυσιολογικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα διαβαζω και μου εχουν πεσει τα μαλλια

τι τιμες ειναι αυτες; εγω θα γεννησω στο Γαια και ο γιατρος μου θα μου παρει 1000ε και το νοοκομειο 1000ε φυσιολογικα

 

Μια από τα ίδια!ποτέ γέννας;

Να πω επίσης ότι αν δεν σου περισσεύουν. . . . Δεν πάει να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό που χρόνια σε παρακολουθεί. . . .ΔΕΝ ΤΑ ΔΊΝΕΙΣ.σκέψου δουλεύει μόνο ο άντρας μου και παίρνει τον κατώτατο μισθό. Και βοηθάνε και οι δικοί μας!βέβαια όταν είπαμε θα κάνουμε μωρό είχαμε δουλειές και οι δύο-όμως όλα άλλαξαν μέσα σε 5 μήνες-τεσπα !

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια!ποτέ γέννας;

Να πω επίσης ότι αν δεν σου περισσεύουν. . . . Δεν πάει να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό που χρόνια σε παρακολουθεί. . . .ΔΕΝ ΤΑ ΔΊΝΕΙΣ.σκέψου δουλεύει μόνο ο άντρας μου και παίρνει τον κατώτατο μισθό. Και βοηθάνε και οι δικοί μας!βέβαια όταν είπαμε θα κάνουμε μωρό είχαμε δουλειές και οι δύο-όμως όλα άλλαξαν μέσα σε 5 μήνες-τεσπα !

 

 

18/6 sto Γαια εσυ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

και εγώ συμφωνώ το ποσό είναι τεράστιο στις μέρες μας με αυτά που μας κόβουν

εγώ γέννησα το πρώτο στο λητώ με τον γιατρό μου 1200ε και τώρα το δεύτερο στο ρέα με την ίδια αμοιβή 1200ε είναι διαφορά και είμαι άπόλυτα ευχαριστημένη και είναι εξαιρετικός

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω στο δεύτερο παιδί μου έδωσα 1000? λόγω καισαρικης και αυτο γιατί ο σύζυγος της είχε πει καλα ειναι ; Τωρα που δεν εργάζομαι εάν μου πει ταρίφα πχ 1000? θα του δώσω τα μισά και καλα θα ειναι . Δεν ειναι δυνατόν σε άλλες χώρες να ευχαριστούν τους γιατρούς με λουλούδια και σοκολατάκια και εμείς να δίνουμε για μια ημέρα ενάμιση μισθό ;;;;

:wdZ6p3.png

 

arhIp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια γνωριζει καμια σας εαν στο ολυμπιον το μωρο το αφηνουν να το εχεισ εσυ στο δςματιο η σου το φερνουν οπτε πρεπει.του φορανε τα ρουχαλακια που εφερες απο το σπιτι η΄ του φορανε τα δικα τους?ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γνωριζει καμια σας εαν στο ολυμπιον το μωρο το αφηνουν να το εχεισ εσυ στο δςματιο η σου το φερνουν οπτε πρεπει.του φορανε τα ρουχαλακια που εφερες απο το σπιτι η΄ του φορανε τα δικα τους?ευχαριστω πολυ

 

Καλησπέρα!

Στο Ολύμπιον το έχεις εσύ το μωρό στο δωμάτιο. Το παίρνουν μόνο για μπάνιο και τις εξετάσεις του. Αν θες σου το παίρνουν για να το ταϊζουν ξένο γάλα με την πρόφαση- δικαιολογία να ξεκουραστεί η λεχώνα. Εγώ δηλαδή επέμεινα να μου την φέρουν για να ξεκινήσω θηλασμό και μου έλεγαν να την κρατήσουν και να της δώσουν ξενο γάλα για να κοιμηθώ...κάτι που δεν ήθελα και επομένως την είχα στο δωμάτιό μου την περισσότερη ώρα.

Ρουχαλάκια του φορούν αυτά που θα φέρεις εσύ. Δεν νομίζω να έχουν δικά τους.

Πότε με το καλό γεννάς; Όλα καλά να σου πάνε και περιμένουμε να μας ενημερώσεις για το κόστος μετά!!! Έχεις γιατρό από Πάτρα; ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Στο Ολύμπιον το έχεις εσύ το μωρό στο δωμάτιο. Το παίρνουν μόνο για μπάνιο και τις εξετάσεις του. Αν θες σου το παίρνουν για να το ταϊζουν ξένο γάλα με την πρόφαση- δικαιολογία να ξεκουραστεί η λεχώνα. Εγώ δηλαδή επέμεινα να μου την φέρουν για να ξεκινήσω θηλασμό και μου έλεγαν να την κρατήσουν και να της δώσουν ξενο γάλα για να κοιμηθώ...κάτι που δεν ήθελα και επομένως την είχα στο δωμάτιό μου την περισσότερη ώρα.

Ρουχαλάκια του φορούν αυτά που θα φέρεις εσύ. Δεν νομίζω να έχουν δικά τους.

Πότε με το καλό γεννάς; Όλα καλά να σου πάνε και περιμένουμε να μας ενημερώσεις για το κόστος μετά!!! Έχεις γιατρό από Πάτρα; ;)

 

 

ευχαριστω πολυ χρυσα μου για την απαντηση!

ανεξαρτητως σε τι κατηγορια δωματιου διαλεγεις σου αφηνουν το μικρο?εγω εχω σκοπο να διαλεξω 3κλινο.θα σε ενημερωσω για τις τιμες αν και συμφωνα με το τιμολογιο που ζητησα απο το λογιστηριο του νοσοκομ.θα στοιχ.περιπου1300 χωρις τον γιατρο.ο γιατρος περνει αλλα τοσα.ο γιτροσ μου ειναι απο αγρινιο.ΝΑ ΥΠΟΛΟΓ. ΠΕΡΙΠΟΥ 2500EURO περιπου.τηα σε ενημερωσω οταν τα πληρωσω τον Μαιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ χρυσα μου για την απαντηση!

ανεξαρτητως σε τι κατηγορια δωματιου διαλεγεις σου αφηνουν το μικρο?εγω εχω σκοπο να διαλεξω 3κλινο.θα σε ενημερωσω για τις τιμες αν και συμφωνα με το τιμολογιο που ζητησα απο το λογιστηριο του νοσοκομ.θα στοιχ.περιπου1300 χωρις τον γιατρο.ο γιατρος περνει αλλα τοσα.ο γιτροσ μου ειναι απο αγρινιο.ΝΑ ΥΠΟΛΟΓ. ΠΕΡΙΠΟΥ 2500EURO περιπου.τηα σε ενημερωσω οταν τα πληρωσω τον Μαιο.

 

Σου έδωσαν κάποιο τιμοκατάλογο ή προφορικά σε ενημέρωσαν; Όταν γέννησα εγώ το 2009 μου είχαν στείλει φαξ τον τιμοκατάλογο και ένα χαρτί για το τί να εχω μαζί μου. Τότε για μονόκλινο και καισαρική με επισκληρίδιο και ότι εξτρα εξετάσεις μωρού κλπ είχαμε δώσει 2200? στο Ολύμπιον και άλλα 1700? στον γιατρό, με ασφάλεια ΙΚΑ (το βοήθημα τοκετού το είχα πάρει στα χέρια) Σύνολο 3900?!!! Δουλεύαμε όμως και οι δύο...

Τώρα προσπαθούμε για δεύτερο παιδί αλλά δεν ξέρω αν θα επιλέξουμε Ολύμπιον... Να καταφέρω να μείνω έγκυος πρώτα αλλά λόγω οικονομικών δυσκολιών και εμπειρίας από την πρώτη γέννα, ψάχνω να βρω την οικονομικότερη λύση για την 2η γέννα. Θα δείξει...

Μετά την γέννα μου, άλλαξα γιατρό. Ο τωρινός έχει ιατρείο στο Αγρίνιο... Ποιος είναι ο δικός σου; Αν δεν θες να μην τον αναφέρεις δημόσια, στείλε μου ενα προσωπικό μήνυμα.Θέλω να πάρω και δεύτερη γνώμη για τα γυναικολογικά μου... Η αμοιβή του 1200? αν κατάλαβα καλά;

Στείλε μου και τον τιμοκατάλογο της κλινικής αν μπορείς!

Πάντως η νύφη μου που γέννησε τον Σεπτέμβρη 2012 σε δίκλινο είχαν και οι δύο οι λεχώνες τα μωρά τους μαζί!

Σόρρυ αν σε ζάλισα αλλά καταλαβαίνεις... :oops:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρυσα,μεσολογγι και asteraki!εχω μπει εδω και 2 εβδ.στο μηνα μου και απο στιγμη σε στιγμη περιμενω το μπεμπη μου!και γω στο ολυμπιον γενναω.το μωρο ειτε μονοκλινο ειτε 3 κλινο το χεις μαζι σου,εκτος απο την ωρα του μπανιου,των εξετασεων κ του ταισματος(κατ'επιλογην).χρυσα,μεσολογγι οι γιατροι που ξερω απο αγρινιο οτι ξεγεννανε σε ολυμπιον ειναι οι εξης(νικολακοπουλος,κοσμας)και για τους 2 εχω ακουσει εξαιρετικα λογια εχοντας εμπειρια απο ξαδερφες και φιλες.παντως σε οτι αφορα το ολυμπιον θα σας ενημερωσω συντομα πιστευω!!!!!!!!!!!!!:P:p:p:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρυσα,μεσολογγι και asteraki!εχω μπει εδω και 2 εβδ.στο μηνα μου και απο στιγμη σε στιγμη περιμενω το μπεμπη μου!και γω στο ολυμπιον γενναω.το μωρο ειτε μονοκλινο ειτε 3 κλινο το χεις μαζι σου,εκτος απο την ωρα του μπανιου,των εξετασεων κ του ταισματος(κατ'επιλογην).χρυσα,μεσολογγι οι γιατροι που ξερω απο αγρινιο οτι ξεγεννανε σε ολυμπιον ειναι οι εξης(νικολακοπουλος,κοσμας)και για τους 2 εχω ακουσει εξαιρετικα λογια εχοντας εμπειρια απο ξαδερφες και φιλες.παντως σε οτι αφορα το ολυμπιον θα σας ενημερωσω συντομα πιστευω!!!!!!!!!!!!!:P:p:p:p:p:p:p:p

 

ΝΙΚΟΛ με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου γερό και δυνατό!!!

Τώρα έγραφα και στην ΑΣΤΕΡΑΚΙ, να συνεχίσουμε την επικοινωνία μας στο ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ/ΚΛΙΝΙΚΕΣ, υποκατηγορία OLYMPION Πατρα!!!

Ο κ Νικολακόπουλος είναι ο τωρινός μου γιατρός. Έχω ακούσει καλά λόγια και εγώ και σε σύγκριση με τον γιατρό που είχα όταν γέννησα το πρώτο μου παιδί, καμία σχέση...

Τα ξαναλέμε στο κατάλληλο θέμα!!!

 

Αστεράκι σου έστειλα και π.μ.

Link to comment
Share on other sites

XΡΥΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΓΑ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΟΠΥ.ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ.ΣΟΥ ΑΦΕΡΟΥΝΕ ΕΝΑ ΕΔΕΙΚΤΙΚΟ ΠΟΣΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ.ΔΗΛΑΔΗ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 3000 ΤΗΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 2800.ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦ ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦ ΣΤΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΕ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΜΕ ΦΑΧ.ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΑ ΣΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΕΓΩ

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚΟΛ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΣΑΣ!ΕΓς ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΕΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΕΔΩ.ΧΙΧΙΧ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαβάζω τσιμπημένες ή και υπερβολικές τιμές για τις αμοιβές του γυναικολόγου. Η δικιά μου γυναικολόγος έχει προσαρμόσει λόγω κρίσης την αμοιβή της στα 1000 ευρώ είτε για φ.τ. είτε για καισαρική στο ΡΕΑ και ξέρω ότι σε κάποιες περιπτώσεις το συζητάει και για λιγότερο, αν διαπιστώσει ότι υπάρχει οικονομική στενότητα. Είναι απόλυτα φυσιολογικό. Τα πάντα έχουν πέσει. Οι αμοιβές των γιατρών δεν θα πέσουν; Εδώ, μάλιστα, μιλάμε και για μία μεγάλη φούσκα που δημιουργήθηκε στην παρελθούσα ελληνική κοινωνία του νεοπλουτισμού με δανεικά. Μία από τις πολλές φούσκες...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ναι ειναι τρελλα τα ποσα που ζητανε

Ευτυχως 1200ε η στο λητω η στο ρεα το σκεφτομαι το πρωτο γεννησα στο λητω τωρα ελεγα για ρεα ειναι κ καινουργιο οποτε διαφορετικα θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γέννησα στο ΡΕΑ με αμοιβή γιατρού 1000 ευρώ. Καταπληκτική η γιατρός. Έμπειρη και σχολαστική. Όλα πήγαν τέλεια! Όσον αφορά τις επισκέψεις, χρέωσε λιγότερες από τις μισές. Το βασικό είναι να εμπιστεύεσαι απόλυτα το γιατρό σου. Το ότι κάποιοι χρεώνουν ό,τι θέλουν, αυτό δεν τους κάνει και καλούς γιατρούς.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγώ αμοιβή θα δώσω 1100ε και επισκέψεις μισές είναι πολύ καλός και τον εμπιστεύομαι απόλυτα

ευτυχώς καταλαβαίνει και δεν χτυπάει όπως κάνουν άλλοι σύμφωνα με τιμές δωματίου και θέσης

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη χρεωνουν ξεχωριστα την γεννα κ ξεχωριστα τις επισκεψεις???? τι ειναι παλι αυτο???? εγω χανια πληρωσα 1000 απο την αρχι μεχρι το τελος το μονο που πληρωσα επιπλεων ηταν την αυχενικη κ τον β επιπεδου τα ντομπλερ οχι κ οχι τπτ αλλο βεβαια!!!! ελατε να γεννησετε εδω συμφερει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

που dimitroula γέννησες στα χανιά ;στο δημόσιο που απαγορευεται να πληρώνεις ή στις κλινικές των χανίων;

εχει διαφορά γιατί και εγώ θα γεννήσω στο ρέα με 1100 ε και είναι ρεα το νέο μαιευτηριο με εξοπλισμό και μονάδα για ότι και αν συμβεί

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας!!Ειμαι καινουργια στην ομορφη παρεα σας,και ο λογος της εγγραφης μου ειναι γιατι πραγματικα θα εχς αναγκη απο τις εμπειριες σας!!Να σας συστηθω λοιπον...ειμαι η Αννα,και εκτος του οτι ειμαι πολυ καλα,εχω μια υπεροχη οικογενεια,με τον συζυγο Νικο και την μικρη μου Αναστασια ετων 3!!Πριν απο 5 ημερες μαθαμε οτι ειμαι κ παλι εγγυος..η χαρα μας απεριγραπτη οπως επισης κ το αγχος να πανε ολα καλα!!Αυτο που ψαχνω τωρα ειναι ενα καλο γιατρο που να συνεργαζεται με το Αττικο,αφενος γιατι μενουμε διπλα,και αφετερου γιατι τα οικονομικα δεν ειναι οπως στην πρωτη εγγυμοσυνη...Στην Αναστασια μου λοιπον,μεσω της ξαδερφης μου ,πηγα σε εναν "γυναικολογο" οπου τοτε συνεργαζονταν με το Αττικο νοσοκομειο..2 μηνες πριν την γεννα,η συνεργασια του ελειξε κ αποφασισαμε να τον ακολουθησουμε στο Γαια οπου κ γεννησα..Ειχα μια τελεια εγγυμοσυνη,με μονο προβλημα τα 33 κιλα που πηρα και τα απιστευτα νευρα,λογω διακοπης καπνισματος!Μια βδομαδα πριν γεννησω,επισκευτηκα τον γιατρο ,μου εβαλε τισ φωνες και μου μιλησε πολυ αποτομα,γιατι η Αναστασια αντι να κατεβαινει προσ τα κατω,ανεβαινε προς τα πανω..Εκνευριστηκε γιατι δεν θα γεννοθσα φυσιολογικα,βλεπετε θα ηταν η πρωτη του γεννα για την εναρξη της σεζον(Σεπτεμβριος),και ηθελε φυσιολογικο τοκετο!Για να μην μακρυγορω..εγω αισθανθηκα απαισια,εκλαιγα μερα νυχτα που δεν θα γεννουσα φυσιολογικα και επαθα απο ψυχολογικα αιτια κνιδωση...Ετρεχα στο Γαια καθε τρεις κ λιγο για εξετασεις,ηπια οτι αντισταμινικο υπαρχει αλλα η κνιδωση δεν υποχωρουσε..Γεννησα με καισαρικη,ευτυχως γιατι η Αναστασια μου εκτος του οτι ηταν 2 φορες μλεγμενη με τον λωρο,ηταν κ μπερδεμενη..Αφου γεννησα πηρα 20 μερες κορτιζονη για να φυγει η κνιδωση..Απο τοτε εννοειται οτι δεν ξαναπηγα στον γιατρο μου!!Εκτος τον αλλων μας εφυγε μια περιουσια,μονο οι επισκεψεις στο Γαια για την κνιδωση πηγαν 500€,ο γιατρος πηρε 2000€+τα 50αρικα καθε μηνα και το νοσοκομειο τοτε πηρε 2200€.Πολλα χρηματα και πολυ στεναχωρια στο τελος...Τωρα ψαχνω εναν καλο γιατρο στο Αττικο,εχω ακουσει οτι εχουν αποχωρησει πολλοι..Μου εχουν πει για τον Κυριο Μπουρνα,αλλα δεν ξερω αν εχει ιδιοτικο ιατρειο..στο 1535 δεν βρισκω ραντεβου..Γνωριζεται κατι γι'αυτον??Μπορει καποια κοπελα να μου συστησει καποιον αλλον?Θα ημουν ευγνωμων αν γνωριζατε κ τιμες!!Αυτα προς το παρων,καλως σας βρικα κασι συγγνωμη αν σας κουρασα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα μπαίνω στον όγδοο μηνα αλλα θελω να αλλάξω γιατρο. Ο γιατρος που εχω ειναι στο Έλενα. Θελω να τον αλλάξω. Ξερεται κάποιον που θα με αναλάμβανε τωρα; Οχι μόνο στο Έλενα οπουδήποτε. Αν δεν βρω κατι κ πάω σε ιδιωτικό οταν σπάσουν τα νερά τι γίνεται υπάρχει γιατρος που σε ξεγεναει η οχι;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...