Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κάρτες επικοινωνίας - αυτισμου, λογοθεραπειας.


Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

Δεν ξέρω αν πρέπει το θέμα να μπει εδώ αλλά δεν έχω χρόνο να ψάξω.... Είναι ο μικρός άρρωστος και φεύγω και για την δουλειά τώρα.

Που μπορώ να βρω στο Ίντερνετ κάρτες για λογοθεραπεια με ελληνικά γράμματα... Για να τις εκτυπωσω και να φτιάξω απλές οδηγίες για την καθημερινή ρουτίνα και για οικεία αντικείμενα ώστε να ξεκινήσουμε να επικοινωνούμε με τον μικρό.

Βρίσκω αλλα έχουν αγγλικά γράμματα η και καθόλου. ( http://www.do2learn..)

Ευχαριστώ για την βοήθεια...και κάτι παραπάνω θα ξέρουν γονείς με παρόμοια κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας!

Δεν ξέρω αν πρέπει το θέμα να μπει εδώ αλλά δεν έχω χρόνο να ψάξω.... Είναι ο μικρός άρρωστος και φεύγω και για την δουλειά τώρα.

Που μπορώ να βρω στο Ίντερνετ κάρτες για λογοθεραπεια με ελληνικά γράμματα... Για να τις εκτυπωσω και να φτιάξω απλές οδηγίες για την καθημερινή ρουτίνα και για οικεία αντικείμενα ώστε να ξεκινήσουμε να επικοινωνούμε με τον μικρό.

Βρίσκω αλλα έχουν αγγλικά γράμματα η και καθόλου. ( www.do2learn..)

Ευχαριστώ για την βοήθεια...και κάτι παραπάνω θα ξέρουν γονείς με παρόμοια κατάσταση.

 

 

Afou thes tis sigkekrimenes kartes/eikones mporeis na tis pareis kai na ektiposeis sta ellinika tin odigia kai na tin kolliseis apo kato.

Enallaktika des tis kartes kai to sistima makaton kai to sistima TEEACH

 

(Signomi gia ta Greeklish, den exei ellinika to PC)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

οταν ενα παιδι εχει διαγνωσθει με ΔΑΔ και δεν εχει προβλημα ακοης....με καλη επικοινωνια μη λεκτικη, χωρις νοητικη υστερηση απλα δεν μιλαει.....ο λογοθεραπευτης με ποιο τροπο θα το βοηθησει να μιλησει?

ποια ειναι η τακτικη?

δεν ειμαι μεσα στις συνεδριες για αυτο ρωταω!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...