Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αλλάζει η αποτελεσματικότητα του αντισυλληπτικού χαπιού αν χαθεί μια ή δύο ημέρες;


Recommended Posts

Γεια σας!ειμαι καινουργια στο site και θα ηθελα τη γνωμη σας..Παιρνω τα yasminelle ηδη ενα μηνα λογω ακμης που παρουσαιστηκε στο προσωπο μου και κατα τον δευτερο μηνα ληψης, κατα τη διαρκεια των "γονιμων" ημερων (βαση των δεδομενων πριν ξεκινησω τα χαπια) και συγκεκριμενα δυο μερες πριν απο την ημερα ωορρηξιας ειχα ενα περιστατικο μετα απο καλαμαρακια που εφαγα σε ταβερνα..ειχα τρομερους πονους στο  στομαχι και στην κοιλια μου..ειχα παει και 7 φορες τουαλετα (οχι διαρροια) κατα τη διαρκεια των πονων.Αναγκαστηκα να παρω τρια χαπια buscopan για να ηρεμησω απο τον πονο και ενα imodium μεσα σε μια ημερα (ξερω..εκανα ενα γερο κοκταιηλ)..μετα απο δυο μερες ο ανδρας μου τελειωσε μεσα μου δυο μερες συνεχομενες..Υπαρχει περιπτωση λογω του περιστατικου με το στομαχι μου να ηταν μειωμενη η δραστικοτητα των αντισυλληπτικων?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, pam_bgr είπε:

Γεια σας!ειμαι καινουργια στο site και θα ηθελα τη γνωμη σας..Παιρνω τα yasminelle ηδη ενα μηνα λογω ακμης που παρουσαιστηκε στο προσωπο μου και κατα τον δευτερο μηνα ληψης, κατα τη διαρκεια των "γονιμων" ημερων (βαση των δεδομενων πριν ξεκινησω τα χαπια) και συγκεκριμενα δυο μερες πριν απο την ημερα ωορρηξιας ειχα ενα περιστατικο μετα απο καλαμαρακια που εφαγα σε ταβερνα..ειχα τρομερους πονους στο  στομαχι και στην κοιλια μου..ειχα παει και 7 φορες τουαλετα (οχι διαρροια) κατα τη διαρκεια των πονων.Αναγκαστηκα να παρω τρια χαπια buscopan για να ηρεμησω απο τον πονο και ενα imodium μεσα σε μια ημερα (ξερω..εκανα ενα γερο κοκταιηλ)..μετα απο δυο μερες ο ανδρας μου τελειωσε μεσα μου δυο μερες συνεχομενες..Υπαρχει περιπτωση λογω του περιστατικου με το στομαχι μου να ηταν μειωμενη η δραστικοτητα των αντισυλληπτικων?

αν δεν εκανες εμετο μεσα στο μισαωρο που πηρες το χαπι τοτε το χαπι λειτουργει κανονικοτατα. δεν εχει σχεση ποσες φορες πηγες τουαλετα με τα φαρμακα. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...