Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μολις γυρισα σπιτι μετα απο αποξεση


giota1991

Recommended Posts

Καλησπερα.

Δεν μπορω να πω πως ειμαι καινουργια στο φορουμ καθως εχω περασει απο διαφορες συζητησεις απο την ημερα που αποφασισαμε με τον αντρα μου να κανουμε παιδακι..

Στην αρχη στο "Θελω να γινω μαμα/μπαμπας" οπου εκει περασα και τον πρισσοτερο χρονο μου καθως η πολυποθητη εγκυμοσυνη δεν ερχοταν και ο χρονος περνουσε..και περνουσε..Για την ακριβεια περασαν 2.5 χρονια..

Μετα με την βοηθεια της υπεροχης γιατρου μου ανακαλυψαμε πολυποδες στην μητρα που καθιστουσαν σχεδον αδυνατη την συλληψη γιατι βρισκοταν στο ενδομητριο και ηταν μεγαλοι και οχι μονο ενας..Παει κι αυτο..

Και μετα μενω εγκυος!εκει κοιτουσα την κατηγορια "1ο τριμηνο" και "συμπτωματα εγκυμοσυνης" και ημουν στα ουρανια,η πιο ευτυχισμενη γυναικα στον κοσμο..25/1/17 εμαθα για την εγκυμοσυνη μου..

Και να μαστε εδω...16/3/17 ακουσα στην αυχενικη διαφανεια τον γιατρο με σφιγμενο χειλος να μου λεει:"λοιπον εδω εχουμε μια κατασταση που ονομαζεται παλινδρομος κυηση"

Αυτο ηταν..Γκρεμιστηκε ολος μου κοσμος,εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου.Να σας πω οτι δεν το περιμενα?Το περιμενα το ειχα διαισθηση..Η καρδια της μανας ξερει..Εγω μανα αισθανομουν,το ειχα αγαπησει απο το πρωτο + αυτο το πλασματακι..Εχασα το παιδι μου..

Σημερα εκανα την αποξεση..Και μαζι με το νεκρο μωρο μου μου πηραν και ενα κομματι της καρδιας μου..

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή μου,

 

κατανοώ τον πόνο σου. Κάνε κουράγιο και θα βρεις τη δύναμη να συνεχίσεις ξανά... Είχα και εγώ μία παλίνδρομο και χρειάστηκε να κάνω απόξεση. Κατανοώ τον πόνο σου, ο οποίος είναι αβάσταχτος!

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου,

 

κατανοώ τον πόνο σου. Κάνε κουράγιο και θα βρεις τη δύναμη να συνεχίσεις ξανά... Είχα και εγώ μία παλίνδρομο και χρειάστηκε να κάνω απόξεση. Κατανοώ τον πόνο σου, ο οποίος είναι αβάσταχτος!

 

Γεια σου Αποστολια και σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση..εσυ εχεις παιδακι τωρα?

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αποστολια και σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση..εσυ εχεις παιδακι τωρα?

 

Εγώ είχα ήδη ένα παιδάκι με εξωσωματική πριν από την παλίνδρομο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ήδη ένα παιδάκι με εξωσωματική πριν από την παλίνδρομο.

 

Να σου ζησει κοριτσι μου..Ολα τα καλα του ευχομαι..Μακαρι να μας αξιωσει ο Θεος και μας κ ολες τις γυναικες να μην περασουν αλλη φορα τετοιο πονο..

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπελα μου κουραγιο σου ευχομαι γρηγορα να προχωρησεις κ θα έρθει κ το μωρακι...σαν σημερα 18/3/2014 ειχα αποβολη στις 21 εβδομάδες κ σε δυο μηνες εμεινα αμεσως εγκυος..κ τωρα εχω ενα κοριτσάκι 2 χρονων...

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου κουραγιο σου ευχομαι γρηγορα να προχωρησεις κ θα έρθει κ το μωρακι...σαν σημερα 18/3/2014 ειχα αποβολη στις 21 εβδομάδες κ σε δυο μηνες εμεινα αμεσως εγκυος..κ τωρα εχω ενα κοριτσάκι 2 χρονων...

 

Πω πω ρε γαμωτο τ περασες κι εσυ ειδικα με μεγαλο μωρο..Να χαιρεσαι ομως το κοριτσακι σου που ηρθε γρηγορα και ομορφα.!!εμενα μου ειπε η γιατρος μου οτι μαλλον το σπορακι μου ηταν αρρωστουλι και αν δεν παλινδρομουσε τωρα μετα θα ηταν χειροτερα..

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε γαμωτο τ περασες κι εσυ ειδικα με μεγαλο μωρο..Να χαιρεσαι ομως το κοριτσακι σου που ηρθε γρηγορα και ομορφα.!!εμενα μου ειπε η γιατρος μου οτι μαλλον το σπορακι μου ηταν αρρωστουλι και αν δεν παλινδρομουσε τωρα μετα θα ηταν χειροτερα..

 

Βασικα σε οποια βδομαδα ειναι δυσκολο αλλα οσο μεγαλύτερο τοσο χειρότερα..εμενα μου εσπασαν τα νερα κ γέννησα φυσιολογικα..πολυ οδυνηρό ευτυχως ειχα τη στηριξη του αντρα μ κ με βοηθησε να μην πεσω...Δυστυχώς δεν μπορουμε να κανουμε κατι..σου ευχομαι γρήγορα ευχαριστα νεα

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει κοριτσι μου..Ολα τα καλα του ευχομαι..Μακαρι να μας αξιωσει ο Θεος και μας κ ολες τις γυναικες να μην περασουν αλλη φορα τετοιο πονο..

 

Σε ευχαριστώ!

 

Να ξέρεις ότι η παλίνδρομος συμβαίνει γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις υπάρχει χρωμοσωμική ανωμαλία στο κύημα και μάλιστα σοβαρή. Συνεπώς, καλύτερα έτσι...

 

Το δικό μου κοριτσάκι έχει ένα πολύ σπάνιο σύνδρωμο λόγω διαγραφής σε κάποιο χρωμόσωμα, αλλά δεν ήταν τόσο μεγάλο το έλλειμμα ώστε να αποβληθεί ή να μπορεί να φανεί κάτι στην αυχενική.

 

Είναι δύσκολο να μεγαλώνεις ένα παιδί με αναπηρία... κυρίως γιατί σκέφτεσαι το δικό του μέλλον, αλλά είναι η χαρά της ζωής μας, χαριτωμένη, ναζιάρα και πανέμορφη. Αν έφερνα το χρόνο πίσω, ξέροντας τώρα πόσο τρισχαριτωμένη είναι, και ήξερα ότι θα έχει αυτό το σύνδρομο όσο ήμουν έγκυος, δε θα άλλαζα τίποτα! Αλλά, τα κυήματα που αποβάλλονται έχουν σοβαρότατα προβλήματα!

 

Οπότε... κάθε εμπόδιο για καλό!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

 

Να ξέρεις ότι η παλίνδρομος συμβαίνει γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις υπάρχει χρωμοσωμική ανωμαλία στο κύημα και μάλιστα σοβαρή. Συνεπώς, καλύτερα έτσι...

 

Το δικό μου κοριτσάκι έχει ένα πολύ σπάνιο σύνδρωμο λόγω διαγραφής σε κάποιο χρωμόσωμα, αλλά δεν ήταν τόσο μεγάλο το έλλειμμα ώστε να αποβληθεί ή να μπορεί να φανεί κάτι στην αυχενική.

 

Είναι δύσκολο να μεγαλώνεις ένα παιδί με αναπηρία... κυρίως γιατί σκέφτεσαι το δικό του μέλλον, αλλά είναι η χαρά της ζωής μας, χαριτωμένη, ναζιάρα και πανέμορφη. Αν έφερνα το χρόνο πίσω, ξέροντας τώρα πόσο τρισχαριτωμένη είναι, και ήξερα ότι θα έχει αυτό το σύνδρομο όσο ήμουν έγκυος, δε θα άλλαζα τίποτα! Αλλά, τα κυήματα που αποβάλλονται έχουν σοβαρότατα προβλήματα!

 

Οπότε... κάθε εμπόδιο για καλό!

 

Εισαι υπεροχη και μακαρι να σε αξιωσει Θεος να κανεις πολλα παιδια..

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εσύ το ίδιο! Ελπίζω να νιώθεις ήδη καλύτερα!

 

Το παλευω,θα περασει καποια στιγμη..

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...