Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι γονείς μου έχουν αδυναμια στον αδερφό μου


Recommended Posts

Καλο απογευμα σε ολους.ειμαι 19 ετων. Και αυτο που με απασχολει ειναι που οι γονεις μου εχουν αδυναμια στον αδερφο μου(17 ετων)τον αγαπουν πιο πολυ απο μενα...οτι και να γινει στο σπιτι παντα εγω φταιω. Και αυτο γινεται απο παλια. Δεν ξεκινησε τωρα.. παντα αυτον υποστηριζουν.. αντιθετα οταν καποιες φορες μου λενε π.χ μπραβο σου για κατι.. λεω α κοιταξτε κ ο αδερφος μου εκανε εκεινο το καλο.. για να πουν μπραβο κ σε εκεινον...καθε φορα λοιπον που τσακωνομαστε εγω φταιω.. ετσι τουλαχιστον μου λενε οι γονεις μ κι ο αδερφος μ με τη σειρα του παιρνει θαρρος απο τα λεγομενα των γονιων μου και μ σηκωνει χερι.. με βριζει.. και καθε φορα καταληγω στο δωματιο μου να κλαιω και η μαμα μ γυρναει και μου λεει "γιατι ξεκινας τις φασαριες για ολα εσυ φταις φυγε απο δω..".. νιωθω σαν ν μν με θελουν.. σαν να ειμαι μια ξενη στο σπιτι τους.. ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω.. εχω μιλησει στη μαμα μου για αυτο το θεμα και παντα καταληγουμε στο οτι φταιω εγω η οτι εχω παρεξηγησει τ πραγματα. Ειμαι υπερβολικη??? Δεν ξερω που να μιλησω πια.. βαρεθηκα. Ειλικρινα ωρες ωρες σκεφτομαι να φυγω απ το σπιτι και οτι γινει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλο απογευμα σε ολους.ειμαι 19 ετων. Και αυτο που με απασχολει ειναι που οι γονεις μου εχουν αδυναμια στον αδερφο μου(17 ετων)τον αγαπουν πιο πολυ απο μενα...οτι και να γινει στο σπιτι παντα εγω φταιω. Και αυτο γινεται απο παλια. Δεν ξεκινησε τωρα.. παντα αυτον υποστηριζουν.. αντιθετα οταν καποιες φορες μου λενε π.χ μπραβο σου για κατι.. λεω α κοιταξτε κ ο αδερφος μου εκανε εκεινο το καλο.. για να πουν μπραβο κ σε εκεινον...καθε φορα λοιπον που τσακωνομαστε εγω φταιω.. ετσι τουλαχιστον μου λενε οι γονεις μ κι ο αδερφος μ με τη σειρα του παιρνει θαρρος απο τα λεγομενα των γονιων μου και μ σηκωνει χερι.. με βριζει.. και καθε φορα καταληγω στο δωματιο μου να κλαιω και η μαμα μ γυρναει και μου λεει "γιατι ξεκινας τις φασαριες για ολα εσυ φταις φυγε απο δω..".. νιωθω σαν ν μν με θελουν.. σαν να ειμαι μια ξενη στο σπιτι τους.. ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω.. εχω μιλησει στη μαμα μου για αυτο το θεμα και παντα καταληγουμε στο οτι φταιω εγω η οτι εχω παρεξηγησει τ πραγματα. Ειμαι υπερβολικη??? Δεν ξερω που να μιλησω πια.. βαρεθηκα. Ειλικρινα ωρες ωρες σκεφτομαι να φυγω απ το σπιτι και οτι γινει..

 

Πωπω... ομολογω πως η περιπτωση ειναι δυσκολη. Κοιτα εγω ειμαι 15 κ δεν ειχα τετοια προβληματα. Ισως αν ειχες περισσοτερο θαρρος κι εσυ να επιβληθεις! Απο οτι ειπες εισαι 19 εισια μεγαλυτερη απο τον αδερφο σου κ αν ειναι να σου φερεται ετσι τωρα φαντασου μετα. Πρεπει να καταλαβει πως δεν ειναι ο μονος καλος εκει μεσα κ πως σε ενα σπιτι απαιτειται να υπαρχουν υποχωρησεις, απο ολες τις πλευρες οχι μονο απο την δικη σου, για να επιτευχθει η ειρηνικη συνυπαρξη. Θα θελα να σου κανω μερικες ερωτησεις επι του θεματος: 1. Οι γονεις σου ειναι αυστηροι;

2. Εχει προσπαθησει ο αδερφος σου να σε χτυπησει;

3. Εαν προσπαθησε ειχε κ την συνοχη των γονιων σου;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...