Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

σας χρειαζομαι κι εγω


robenula

Recommended Posts

η μικρη μου ειναι σε ακινησια εδω και μια εβδομαδα.ειμαστε σε ενα ξενο σπιτι εδω στην αθηνα και κοντευω κυριως εγω να παθω καταθλιψη απο τη γενικοτερη κατασταση και την κλεισουρα.θα ειμαστε ετσι αλλον ενα μηνα.μηπως κοριτσια εχει καμια ενα καροτσι που να ξαπλωνει τελειως για λιγες μερες??τι να κανουμε για να περναει η ωρα εκτος των συνιηισμενων?

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


η μικρη μου ειναι σε ακινησια εδω και μια εβδομαδα.ειμαστε σε ενα ξενο σπιτι εδω στην αθηνα και κοντευω κυριως εγω να παθω καταθλιψη απο τη γενικοτερη κατασταση και την κλεισουρα.θα ειμαστε ετσι αλλον ενα μηνα.μηπως κοριτσια εχει καμια ενα καροτσι που να ξαπλωνει τελειως για λιγες μερες??τι να κανουμε για να περναει η ωρα εκτος των συνιηισμενων?

 

Καλημέρα robenula. Τι εννοείς ακινησία, ειστε κλεισμένες μέσα στο σπίτιΝΎ Βόλτες δεν πηγαίνετεΝΎ Με το μετρό θα μπορούσατε να πάτε σε πολλά μέρη.

 

Αν ήμουν Αθήνα πολύ ευχαρίστως να σε βοηθούσα...

Link to comment
Share on other sites

η μικρη μου ειναι σε ακινησια εδω και μια εβδομαδα.ειμαστε σε ενα ξενο σπιτι εδω στην αθηνα και κοντευω κυριως εγω να παθω καταθλιψη απο τη γενικοτερη κατασταση και την κλεισουρα.θα ειμαστε ετσι αλλον ενα μηνα.μηπως κοριτσια εχει καμια ενα καροτσι που να ξαπλωνει τελειως για λιγες μερες??τι να κανουμε για να περναει η ωρα εκτος των συνιηισμενων?

 

Περαστικά κ σιδερένιο να είναι το κοριτσάκι σου...εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεί άλλο...δυστυχώς ένα καρότσι έχω κ αυτό το χρησιμοποιώ για τον μικρό μου...μακάρι να βρεθεί κάποιος να βοηθήσει...φίλοι, συγγενείς δεν υπάρχει κάποιος που να μπορεί να σας κάνει λίγη παρέα αυτές τις ημέρες; πφφφ....δύσκολη η ακινησία πόσο μάλλον για ένα μικρό παιδάκι...να τις διαβάζεις παραμυθάκια, να της βάζεις τραγουδάκια αυτά μου έρχονται τώρα στο μυαλό...με κλιματιστικό τι έκανες τελικά, βρέθηκε κάτι;

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

περαστικά στη μικρούλα, όλα να πάνε καλά και γρήγορα να συνέλθει το γλυκούλι!! Καλό κουράγιο και σε σενα, θετική σκέψη κι όλα θα πάνε καλά!!

 

βρήκα αυτά σαν ιδέες για απασχόληση της μικρής:

 

http://mom.me/lifestyle/5031-activities-kids-bed-rest/

 

http://www.onesmileymonkey.com/tips-2/parentingtips/tips-how-to-entertain-kids-when-they-are-on-bed-rest/

 

http://community.babycenter.com/post/a29395171/activities_to_do_with_youre_kids_while_on_bed_rest

FcUlp3.png

 

BUhWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικά κ σιδερένιο να είναι το κοριτσάκι σου...εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεί άλλο...δυστυχώς ένα καρότσι έχω κ αυτό το χρησιμοποιώ για τον μικρό μου...μακάρι να βρεθεί κάποιος να βοηθήσει...φίλοι, συγγενείς δεν υπάρχει κάποιος που να μπορεί να σας κάνει λίγη παρέα αυτές τις ημέρες; πφφφ....δύσκολη η ακινησία πόσο μάλλον για ένα μικρό παιδάκι...να τις διαβάζεις παραμυθάκια, να της βάζεις τραγουδάκια αυτά μου έρχονται τώρα στο μυαλό...με κλιματιστικό τι έκανες τελικά, βρέθηκε κάτι;

ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου.θελει πολυ υπομονη.κλιματιστικο αγορασα γιατι κοντεψαμε να πεθανουμε απτη ζεστη.εχω εγω καροτσι αλλα δεν ξαπλωνει τελειως.ευχαριστω παντως

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα σας...είναι 4 ετων το μικρο σου?Εγω θα προτινα να παρεις βιβλιαράκια...παραμυθια,καποια με αυτοκόλλητα,ζωγραφικες.Πλαστελινες.Ψαξε για κανενα επιτραπεζιο για αυτή την ηλικια.Εμεις ένα απλο επιτραπεζιο φιδακι εχουμε και παιζουμε πολλες φορες.Τουβλακια και lego να συναρμολογείτε διαφορα.Χαρτονια κολλες ,διαφορα διακοσμητικα να φτιαχνετε κατασκευες...χαντρουλκες και κορδονια να φτιαχνετε βραχιολακια.Παζλ.Να λετε ιστοριούλες για ότι της αρεσει.Ε θα δειτε και καμποση τηλεοραση...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, λάθος καταλαβα.

Περαστικα στη μικρουλα σου, εύχομαι να είναι σιδερένια και να το περάσετε όσο πιο ανώδυνα γίνεται. Σε καταλαβαίνω γιατί κι εμεις θα βρεθούμε τη θέση σου σε κάποιους μήνες.

Είναι πολύ καλά όσα σου πρότεινε ή Niki81.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...