Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS-Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?


Recommended Posts

Καλή σας μέρα,

 

Είμαι 30 ετών και έχω ένα παιδάκι 2 ετών. Η απόκτηση του πρώτου παιδιού έγινε εύκολα. εδώ και 1 μήνα είμαστε στη διαδικασία για δεύτερο μωρό. Τα πράγματα έχουν ως εξής:

Κύκλος περίπου: 28-35 ημέρες

Τελευταία περίοδος: 1/8/2015

Επαφές: 8, 10,12,14,16,18,20 Αυγούστου

 

22, 23, 24 Αυγούστου πονάκια χαμηλά και τραβηγματάκια.

 

Συνήθως πριν την περίοδο (τόσο νωρίς) δεν έχω πονάκια. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη η σύλληψη έγινε μάλλον την 20η μέρα του κύκλου και περίπου 15 μέρες μετά είχα καφέ υγρά (όπως μου είπαν λόγω εμφύτευσης στη μήτρα).

 

λέτε να υπάρχει εγκυμοσύνη ή να ανησυχήσω για πρόβλημα υγείας? (είμαι αρκετά φοβιτσιάρα- σε περίπτωση που δε φαίνεται αυτό )

 

Να έκανα κανένα τεστ ή είναι νωρίς ακόμη? Σήμερα (25η μέρα) δεν τα έχω τα πονάκια αυτά.

Ο χρήστης maryj1234 δεν είναι συνδεδεμένος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή σας μέρα,

 

Είμαι 30 ετών και έχω ένα παιδάκι 2 ετών. Η απόκτηση του πρώτου παιδιού έγινε εύκολα. εδώ και 1 μήνα είμαστε στη διαδικασία για δεύτερο μωρό. Τα πράγματα έχουν ως εξής:

Κύκλος περίπου: 28-35 ημέρες

Τελευταία περίοδος: 1/8/2015

Επαφές: 8, 10,12,14,16,18,20 Αυγούστου

 

22, 23, 24 Αυγούστου πονάκια χαμηλά και τραβηγματάκια.

 

Συνήθως πριν την περίοδο (τόσο νωρίς) δεν έχω πονάκια. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη η σύλληψη έγινε μάλλον την 20η μέρα του κύκλου και περίπου 15 μέρες μετά είχα καφέ υγρά (όπως μου είπαν λόγω εμφύτευσης στη μήτρα).

 

λέτε να υπάρχει εγκυμοσύνη ή να ανησυχήσω για πρόβλημα υγείας? (είμαι αρκετά φοβιτσιάρα- σε περίπτωση που δε φαίνεται αυτό )

 

Να έκανα κανένα τεστ ή είναι νωρίς ακόμη? Σήμερα (25η μέρα) δεν τα έχω τα πονάκια αυτά.

Ο χρήστης maryj1234 δεν είναι συνδεδεμένος

 

Μακαρι να είσαι έγκυος και δεν αποκλείεται καθόλου με τις επαφές που γραφεις...Αλλά όχι και να πανικοβληθείς για τραβηγματάκια και πονάκια...σιγά το πράγμα!! Μη στεναχωρίεσαι καθόλου! Γνωμη μου είναι να περιμένεις λίγες μέρες ακόμη, περίπου άλλη μία εβδομάδα (αφού ο κύκλος σου είναι ασταθής και φτανει ως τις 35 μέρε, ενα τεστ δε θα δειξει ακόμη και θα απογοητευτεις χωρις λόγο) και να κάνεις μετα τεστ.

Εξάλλου είναι πολύ πιθανο η δευτερη εγκυμοσύνη σου να μην μοιάζει με την πρωτη. Αρα ούτε αίμα είναι σίγουρο ότι θα έχεις στην εμφυτευση, ούτε τα τραβηγματακια και τα πονάκια αποκλείουν την εγκυμοσύνη!

Πολλές πολλές ευχές για θετικό τεστάκι!!! Να μας ενημερώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...