Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πληροφορίες για πρέσα ατμού


kokoraki

Recommended Posts

Γειά σε όλες....Αποφάσισα αφού εξάντλησα όλα τα θέματα περί πρέσας ή σίδερου να αγοράσω πρέσα. Είμαι μεταξύ τριών μοντέλων της Signer (Super Nova, Divina S, Maxima). Θέλω όμως να ρωτήσω πράγματα που μόνο μία κοπέλα που ήδη έχει πρέσα ατμού θα με βοηθήσει:

 

1. Έχει διαφορά αν η πρέσα βγάζει τον ατμό από την πάνω ή την κάτω πλάκα? Αναρωτιέμαι αν βγάζοντας τον ατμό από κάτω, ζεσταίνεται πολύ η κάτω πλάκα με αποτέλεσμα να μην είναι εύκολο να την ακουμπήσω για να "στρώσω" το επόμενο ρούχο.

 

2. Η τιμή αυξάνεται αν η πρέσα έχει αποσπώμενο δοχείο για γέμισμα νερού χωρίς διακοπή λειτουργίας. Είναι απαραίτητο αυτό? Αν βγαίνει η πρέσα από την πρίζα για να γεμίσει το δοχείο σου τρώει χρόνο μετά να ξαναζεσταθεί κλπ ή είναι τσακ μπαμ η δουλειά και τσάμπα τα λεφτάκια για αποσπώμενο δοχείο?

 

Αυτά...Κάθε απάντηση πολύτιμη. Επείγομαι, έχω να σιδερώσω τον Όλυμπο και τον Κίσσαβο και η Stirella για πολλοστή φορά χάλασε και ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΦΤΙΑΧΝΩ (κάθε φορά 30?, θα χα πάρει πρέσα από πέρσι αν το 'ξερα)....

KjMfp2.png

 

Together we stand, divided we fall

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα,

Εχω την maxima με αποσπωμενο δοχείο. Δεν σταματάω την λειτουργεία για να γεμίσω το δοχείο, κατευθείαν γίνεται ατμός. Μπορείς να το γεμίσεις και πριν ξεκινήσεις και έτσι δεν θα έχεις πρόβλημα γιατί δεν αδειάζει τόσο ευκολα όπως το πρεσοσίδερο.

Εμένα βγάζει μόνο από κάτω ατμό και δεν έχω θέμα με το να στρώσω αυτά που θέλω να σιδερώσω.

Καλά σιδερώματα....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...Απ' ότι κατάλαβα δεν υπάρχει θέμα να καείς με την κάτω πλάκα, άρα οκ. Να σαι καλά που με φώτισες.

KjMfp2.png

 

Together we stand, divided we fall

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλες....Αποφάσισα αφού εξάντλησα όλα τα θέματα περί πρέσας ή σίδερου να αγοράσω πρέσα. Είμαι μεταξύ τριών μοντέλων της Signer (Super Nova, Divina S, Maxima). Θέλω όμως να ρωτήσω πράγματα που μόνο μία κοπέλα που ήδη έχει πρέσα ατμού θα με βοηθήσει:

 

1. Έχει διαφορά αν η πρέσα βγάζει τον ατμό από την πάνω ή την κάτω πλάκα? Αναρωτιέμαι αν βγάζοντας τον ατμό από κάτω, ζεσταίνεται πολύ η κάτω πλάκα με αποτέλεσμα να μην είναι εύκολο να την ακουμπήσω για να "στρώσω" το επόμενο ρούχο.

 

2. Η τιμή αυξάνεται αν η πρέσα έχει αποσπώμενο δοχείο για γέμισμα νερού χωρίς διακοπή λειτουργίας. Είναι απαραίτητο αυτό? Αν βγαίνει η πρέσα από την πρίζα για να γεμίσει το δοχείο σου τρώει χρόνο μετά να ξαναζεσταθεί κλπ ή είναι τσακ μπαμ η δουλειά και τσάμπα τα λεφτάκια για αποσπώμενο δοχείο?

 

Αυτά...Κάθε απάντηση πολύτιμη. Επείγομαι, έχω να σιδερώσω τον Όλυμπο και τον Κίσσαβο και η Stirella για πολλοστή φορά χάλασε και ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΦΤΙΑΧΝΩ (κάθε φορά 30?, θα χα πάρει πρέσα από πέρσι αν το 'ξερα)....

Εγώ ρε παιδιά έχω stirella εδώ & 10 χρόνια & δεν μου έχει χαλάσει ποτέ & δεν ήταν & η πιο ακριβή, την πήρα μάλιστα από τον Μαρινόπουλο & είμαι πολύ ευχαριστημένη. Τώρα έχω ακόύσει ότι η πρέσα κάνει πολύ καλή δουλειά...εγώ δεν ξέρω πως να την μεταχειριστώ... :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...