Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δυσκιλιοτητα και αποβολη..


anastasia_anastasia

Recommended Posts

Καλημερα.Υπαρχει περιπτωση να αποβαλεις απο δυσκιλιοτητα? Υποφερω. Πρωτη φορα μου συμβαινει κατι τετοιο. Ειλικρινα χωρις να θελω να υπερβαλω, ειναι στιγμες που νομιζω οτι θα σταματησει η καρδια μου που ετσι κι αλλιως δεν παει καλα. Κι ολα αυτα με βοηθεια υποθετων. Σαν να μην μου φτανουν ολα αυτα που εχουν συμβει μεχρι τωρα, και ειμαι μολις 8 1\2 εβδομαδων. Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα.Υπαρχει περιπτωση να αποβαλεις απο δυσκιλιοτητα? Υποφερω. Πρωτη φορα μου συμβαινει κατι τετοιο. Ειλικρινα χωρις να θελω να υπερβαλω, ειναι στιγμες που νομιζω οτι θα σταματησει η καρδια μου που ετσι κι αλλιως δεν παει καλα. Κι ολα αυτα με βοηθεια υποθετων. Σαν να μην μου φτανουν ολα αυτα που εχουν συμβει μεχρι τωρα, και ειμαι μολις 8 1\2 εβδομαδων. Τι να κανω?

 

Αναστασία εμένα με έχει σώσει το Duphalac. Είναι σιρόπι και ο γιατρός μου το επιτρέπει. Τα υπόθετα κι εμένα δεν μου έκαναν τίποτα. Προσπάθησε να πηγαίνεις τουαλέτα μόνο όταν σου 'ρχεται και αν δεις ότι πας να ζοριστείς άστο για αργότερα. Επίσης, πολύ νερό και διατροφή με φυτικές ίνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Υπαρχει περιπτωση να αποβαλεις απο δυσκιλιοτητα? Υποφερω. Πρωτη φορα μου συμβαινει κατι τετοιο. Ειλικρινα χωρις να θελω να υπερβαλω, ειναι στιγμες που νομιζω οτι θα σταματησει η καρδια μου που ετσι κι αλλιως δεν παει καλα. Κι ολα αυτα με βοηθεια υποθετων. Σαν να μην μου φτανουν ολα αυτα που εχουν συμβει μεχρι τωρα, και ειμαι μολις 8 1\2 εβδομαδων. Τι να κανω?

 

οχι τα υποθετα ,προκαλουν συσπασεις στη μητρα και θα παθεις καμμια ζημια.Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα και επερνα ΝΤΟΥΦΑΛΑΚ 1 κουταλια της σουπας πρωι -μεσ βραδυ και εστρωσε.Φυσικα προσπαθησε να βοηθησεις τον εαυτο σου με σωστη διατροφη και πολυ νερο.Καλη συνεχεια στη εγκυμοσυνη σου.

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω κοριτσια πηγα σημερα να με δει κ το συζητησαμε. οντως μου ειπε για το duphalac αλλα μια κουταλια την ημερα. και αν καταλαβα καλα οντως υπαρχει κινδυνος αποβολης απο πιεση στην τουαλετα. δεν προκειται παντως να ξαναζοριστω με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και ένα γκουγκλάρισμα με τις λέξεις squatty potty. Δεν το ήξερα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, αλλά πιστεύω θα ήταν πολύ καλύτερα αν το ήξερα. Για εγκυμοσύνη δεν ξέρω, ωστόσο είναι καθώς φαίνεται ο πιο φυσικός και προβλεπόμενος τρόπος.

 

A... και σε εμένα έπιαναν κανα-δυο πορτοκάλια ολόκληρα καθημερινά. Που περιλαμβάνονταν κιόλας στις λιγούρες της εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...