Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μεγαλη ροη αιματος στην περιοδο μετα την αποξεση


ευουλα 5

Recommended Posts

καλησπερα....ηθελα να σας ρωτησω κ μηπως σας εχει συμβει μετα την αποξεση! εκανα αποξεση τον ιουνιο κ απο τοτε μεχρι κ σημερα καθε φορα που μου ερχεται περιοδος τις 2 πρωτες μερες εχω μεγαλη ροη αιματος...ειναι λογικο???φοβαμαι μηπως εχω κατι κ γι αυτο κ δεν μπορω να μεινω εγκυος...τι λετε??? :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα....ηθελα να σας ρωτησω κ μηπως σας εχει συμβει μετα την αποξεση! εκανα αποξεση τον ιουνιο κ απο τοτε μεχρι κ σημερα καθε φορα που μου ερχεται περιοδος τις 2 πρωτες μερες εχω μεγαλη ροη αιματος...ειναι λογικο???φοβαμαι μηπως εχω κατι κ γι αυτο κ δεν μπορω να μεινω εγκυος...τι λετε??? :?

 

Καλησπέρα, καλο θα ηταν να σε δει ο γυναικολογος σου, συνηθως 40 μερες μετα απο μια αποξεση, οπως και μετα απο γεννα ζητα να σε δει για να δει αν όλα πανε καλα. Δεν ξερω για την ποσοτητα του αιματος κ τη ροη να σε βοηθησω...μιλα καλυτερα στον γιατρο σου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις σήμερα μου ήρθε μετά από απόξεση, προς το παρόν λίγο αίμα έχω, στα φυσιολογικά δηλαδή, ποτέ δεν είχα αυξημένη ροή, αλλά δεν νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό. Δες το όμως και με τον γιατρό σου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....ηθελα να σας ρωτησω κ μηπως σας εχει συμβει μετα την αποξεση! εκανα αποξεση τον ιουνιο κ απο τοτε μεχρι κ σημερα καθε φορα που μου ερχεται περιοδος τις 2 πρωτες μερες εχω μεγαλη ροη αιματος...ειναι λογικο???φοβαμαι μηπως εχω κατι κ γι αυτο κ δεν μπορω να μεινω εγκυος...τι λετε??? :?

 

Γεια σου Ευούλα. Έχω ακριβώς την ίδια εμπειρία. Απόξεση τον Ιούνιο και η περίοδος έκτοτε είναι όπως την περιγράφεις. Και είναι και επώδυνες οι πρώτες μέρες. Επιπλέον, μετά την ιστορία αυτή καταλαβαίνω τα πάντα στον κύκλο μου - πριν απολύτως τίποτε. Σε κάθε περίπτωση ρώτα το γιατρό σου, θα σε κατευθύνει πιο σωστά. Σου εύχομαι γρήγορα μια καλή, τελειόμηνη εγκυμοσύνη. :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις....μετα την πρωτη περιοδο μου πηγα στο γιατρο μου κ ηταν ολα καλα...μ ειπε περιμενε αλλον ενα μηνα και ξεκινα!!!απλα δεν ειχα ποτε μεγαλη ροη τις 2 πρωτες μερες και γι αυτο ανησυχησα λιγακι!αλλα θα παω αν ειναι να με δει μολις τελειωσει η περιοδος μου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...