Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ερεθισμος γυρω απο τα χειλη-χειλιτιδα


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα και καλο μηνα! η μπεμπουλα μου που ειναι 9 μηνων εχει εδω και 15 μερες περιπου που βγαζει γυρω απο το στομα της κοκκινιλες. πιπιλα δεν παιρνει για να πω οτι ειναι απο αυτο. το κακο ειναι οτι γλειφει συνεχεια τα χειλη της και εχει γινει σαν τον τζοκερ απο τον μπατμαν.

url=http://lilypie.com]d9cfp2.png[/url]

[u4Ft1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μηπως εχει αντιμετωπισει καμμια σας κατι παρομοιο? μου εδωσε ο παιδιατρος καποιες αλοιφες αλλα δεν αφηνει τιποτα πανω της γιατι γλειφεται συνεχεια. ακομα και στον υπνο της οταν της την βαζω, ειτε την γλειφει η την σκουπιζει με τα χερια! τι να κανω? εχω αρχισει και ανησυχω... σημερα θα ξαναμιλησω με τον γιατρο..

url=http://lilypie.com]d9cfp2.png[/url]

[u4Ft1p2.png

Link to comment
Share on other sites

ο παιδιατρος πριν σου δωσει αλοιφες φανταζομαι σε ρωτησε αν υπαρχει περιπτωση να την πειραζει κατι που τρωει κ το οποιο πασαλειφεται γυρω απο το στομα της την ωρα που την ταιζεις..

εμενα γινοταν ετσι οταν τρωγαμε κατι που περιειχε σαλτσα ντοματας..

μετα ειχε κοκκινιλες κ σπινθουρακια.. τη λεγομενη περιστοματιτιδα αν θυμαμαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αντιμετωπιζω αυτο το θεμα με τον μεγαλο μου γιο ακομη και αυτες τις μερες. Η γιατρος μας ειχε δωσει την fucidine αλλα και χειροτερα το εκανε και την ετρωγε. Εγω του βαζω κρεμα απο αυτη για της θηλες lanishile ή καπως ετσι γιατι λεει οτι δεν χρειαζεται να την σκουπισεις πριν τον θηλασμο (αρα υπεθεσα οτι δεν θα παθει τιποτα αν την φαει). Το βραδυ του βαζω κρεμα για το συγκαμα... Τωρα τις 2-3 τελευταιες μερες του εχω δωσει ενα liposan και βαζει συνεχια(γιατι του εχω ταξει ενα παιχνιδι μολις ξεκοκκινησει).

Α! και τον σκουπιζω με ενα μπαμπακαλι με λαδι για το προσωπο.

Παντως εμενα το εμφανισε περιπου στα διομιση και γαζει καθε χρονο οσο ειναι στο σχολειο... Τωρα ειναι 5. Δεν ξερω αν αυτα που κανω κανουν για τοσο μικρο μωρακι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και πως το αντιμετωπισατε?

 

 

αφου καταλαβαμε οτι τον πειραζε η ντοματα,απεφευγα να τον αφηνω να πειραματιζετε μονος του κ να πασαλειφετε οταν στο φαγητο ειχε σαλτσα..

τον ταιζα εγω κ πηγαινε κατευθειαν στην πηγη!

τωρα -ειναι σχεδον 2- το ξεπερασε

Link to comment
Share on other sites

Εμας παντως δεν ειναι απο την ντοματα. Δηλαδη δεν τον πειραζει κατι. Ειναι οτι γλυφεται συνεχια σε συνδιασμο με την κακη υγειηνη γιατι οταν τρωει στο σχολειο δεν σκουπιζει το στομα του ή τα χερια του.

 

Fire θα την δοκιμασω την καλεντουλα. Βασικα μετα απο τοσο χρονια παρατηρησα οτι χρειαζεται ενυδατωση γιατι ειναι σαν καψιμο αλλα αν γινεται οπως στην περιπτωση του γιου μου απο συνεχομενο γλυψιμο καλο ειναι να ειναι καλυμενη η περιοχη εστω και για λιγο με καποια κρεμα ή κατι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

ps

επισης απ ολες αυτες τις κρεμες που κυκλοφορουν ψηφιζω δαγκωτο καλεντουλα της weleda

μα οπου κι αν την εχω βαλει,οτι δερματικο κ αν εχει περναει

 

Και εμένα μου έχει λύσει τα χέρια αυτή η κρέμα...θαυματουργή. Εμείς την έχουμε για πάσα νόσο δερματικη και δεν μας έχει απογοητεύσει.

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...