Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορά κλιματιστικού


G.Geo

Recommended Posts

Θα ήθελα την βοήθεια σας σε σχέση με την αγοτά κλιματιστικού γιατί είναι τόση μεγάλη η ποικιλία που έχω χαθεί!

Κοιτάω το εξής 18.000ΒΤU

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10073111

Έχει καμία TOYOTOMI καταρχήν, είναι καλά????????????????????????

Ειναι Inverter, εχει σχετικά χαμηλή κατανάλωση, έχει ιονιστή, είναι ενεργιακής κλάσης Α/Α θέρμανση-ψύξη και είναι και σχετικά οικονομικό.

Ουφ, εχω μπερδευτεί..

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα ήθελα την βοήθεια σας σε σχέση με την αγοτά κλιματιστικού γιατί είναι τόση μεγάλη η ποικιλία που έχω χαθεί!

Κοιτάω το εξής 18.000ΒΤU

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10073111

Έχει καμία TOYOTOMI καταρχήν, είναι καλά????????????????????????

Ειναι Inverter, εχει σχετικά χαμηλή κατανάλωση, έχει ιονιστή, είναι ενεργιακής κλάσης Α/Α θέρμανση-ψύξη και είναι και σχετικά οικονομικό.

Ουφ, εχω μπερδευτεί..

οι γονείς μου έχουν TOYOTOMI 18.000 BTU και κάνει τρομερό θόρυβο η εξωτερική μονάδα, σαν να απογειώνεται αεροπλάνο. εμείς βάλαμε DAIKIN. είναι πιό ακριβά, αλλά εντελώς αθόρυβα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα Fujitsu. Μπορει να τα πληρωνεις λιγο πιο ακριβα αλλα ειναι αθανατα. Τα εχουμε 12 χρονια να δουλευουν στο φουλ ειδικα το καλοκαιρι και ποτε δεν ειχαν κανενα προβλημα. Τοσα χρονια δεν εχουν χρειαστει ουτε φρεον. Τα βαζουμε στους 24 βαθμους και τα δωματια γινοντε ψυγειο. Και παρολο που τα δικα μας ειναι παλια και ενεργειακη κλαση Β νομιζω, δεν καινε πολυ. Ποσο μαλλον τωρα που αυτα που εχουν βγει θα ειναι Α ενεργειακη κλαση και inverter.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγώ πάντως μπηκα στο skroutz.gr και βρήκα ένα f&u 9αρι ινβερτερ για το δωμάτιο του μικρού μου και είναι τζάμι. Το βρήκα στην χαμηλότερη τιμή της αγοράς και σε 12ατοκες και είμαι πολύ ευχαριστημένη.Ούτως ή άλλως όλα κινέζικα είναι!Και toyotomi που αγόρασα πέρυσι σε διπλάσια τιμή από το φετινό μου έβγαλε πρόβλημα(ήταν στην εγγύηση βέβαια). Είναι ένας στο σκρουτζ ο φιορεντίνος που τα χτυπάει σε καλές τιμές,βάζει πολλές άτοκες και σου περνάει την πιστωτική στο σπίτι αν δεν θελεις να πας στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...