Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Ξεφορτωνετε" ευκολα?


Recommended Posts

Τα εχω παρει πολυ με τον αντρα μου. Μετατρεπει τον μεγαλο μας γιο σε ενα "τερας" υποστηριζοντας τον εναντιων μου σε οτιδηποτε. Καποια ειναι κρυα αστεια του στυλ, θα σου δωσω ενα αυτοκινητακι αν χτυπησεις την μαμα με την μπαλα...

Τον βαζω time out (το παιδι αν και θα επρεπε να βαζω τον μπαμπα) και πηγαινει και καθεται διπλα του. Σημερα χτυπησε ο μεγαλος τον μικρο στο ματι επιτιδες και τι εκανε ο μπαμπας? Τους εδωσε αυτοκινητακια. Ω ναι! και στον μεγαλο σαν μπραβο που χτυπησε τον αδελφο του. Δεν υπαρχει προβλημα αν μας σπρωχνει και αν μας χτυπαει γιατι παιδι ειναι... και αν τον μαλωσουμε? θα το πω στον μπαμπα μου που ειναι δυνατος.

 

Θελω πολυ να τον πλακωσω στο ξυλο...(τον μπαμπα φυσικα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν καταλαβαινει τι γινεται και βεβαια δεν ασχολειται ουσιαστικα με το παιδι. Δεν δεχτικε να παμε περισι στον παιδοψυχολογο για την επιθετικοτητα αλλα βεβαια δεν χρειαζεται κατι το παιδι αλλα αυτος...

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω παρει πολυ με τον αντρα μου. Μετατρεπει τον μεγαλο μας γιο σε ενα "τερας" υποστηριζοντας τον εναντιων μου σε οτιδηποτε. Καποια ειναι κρυα αστεια του στυλ, θα σου δωσω ενα αυτοκινητακι αν χτυπησεις την μαμα με την μπαλα...

Τον βαζω time out (το παιδι αν και θα επρεπε να βαζω τον μπαμπα) και πηγαινει και καθεται διπλα του. Σημερα χτυπησε ο μεγαλος τον μικρο στο ματι επιτιδες και τι εκανε ο μπαμπας? Τους εδωσε αυτοκινητακια. Ω ναι! και στον μεγαλο σαν μπραβο που χτυπησε τον αδελφο του. Δεν υπαρχει προβλημα αν μας σπρωχνει και αν μας χτυπαει γιατι παιδι ειναι... και αν τον μαλωσουμε? θα το πω στον μπαμπα μου που ειναι δυνατος.

 

Θελω πολυ να τον πλακωσω στο ξυλο...(τον μπαμπα φυσικα)

 

"Ξεφόρτωσε" λοιπόν, τι περιμένεις; Ωχ Παναγίτσα μου! Άντρες!!!!!

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνωμη για να καταλαβω τ αρεσει δηλαδη να βλεπει τον γιο του να δερνει τον μικρο????Η να ορμαει σε εσενα και το επιβραβευει κιολας??

Με ποια λογικη????

 

Δεν εχετε μιλησει ποτε για αυτο π κανει??:shock::shock:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί άντρες καλύτερα να μην ασχολούνται ΚΑΘΟΛΟΥ με το θέμα παιδιού παρά να ασχολούνται και να χαλάνε το βράδυ ότι εσύ έχτιζες όλη μέρα. Σε καταλαβαίνω γιατί και μιας φίλης μου ο άντρας έτσι είναι. η καημένη προσπαθεί όλη μέρα να βάλει όρια στα παιδιά και έρχεται ο πασας και κάνει ότι του κατέβει.

 

Ε, και τι έγινε αν χτυπήσει το άλλο παιδάκι στο σχολείο? Και τι έγινε άμα τους δώσω σοκολάτες 9 ώρα το βράδυ πριν κοιμηθούν? και τι έγινε αν δεν πάνε μια μέρα σχολείο ??????

Και άλλα πολλά...αντε να εξηγήσεις στα παιδιά ότι αυτά που λέει ο μπαμπάς δεν είναι σωστα....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...