Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κάλος στην πατούσα. Που να πάω;


Recommended Posts

Καλησπέρα, αν μπορείτε να με βοηθήσετε γιατί υποφέρω. Έχω ένα κάλο στην πατούσα μου και δεν μπορώ να περπατήσω. Αγόρασα από ένα φαρμακείο κάτι αυτοκόλητα, αλλά τζίφος. Που πρέπει να απευθυνθώ; Σε δερματολόγο; Φαίνεται ότι έχει ρίζα μέσα γι' αυτό με πονάει τόσο.

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, αν μπορείτε να με βοηθήσετε γιατί υποφέρω. Έχω ένα κάλο στην πατούσα μου και δεν μπορώ να περπατήσω. Αγόρασα από ένα φαρμακείο κάτι αυτοκόλητα, αλλά τζίφος. Που πρέπει να απευθυνθώ; Σε δερματολόγο; Φαίνεται ότι έχει ρίζα μέσα γι' αυτό με πονάει τόσο.

 

Υπάρχουν γατροί ποδολόγοι Λίγοι, αλλά υπάρχουν. Ψάξε και βρες εναν

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι κάλος; Εγώ είχα μια τρύπα στην πατούσα και ήταν ανάποδη μυφρμηγκιά. Σε δερματολόγο πήγα, μου έδωσε αγωγή και όλα εντάξει. Πονούσε τόσο που δεν μπορούσα να περπατήσω.

0A53p3.png

oC8dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα έναν τέτοιο και τον ξήλωσα μόνη μου .. είμαι λίγο αναίσθητη σε αυτά είναι γεγονός αλλά μου είχε σπάσει τα νεύρα. Μάζευε κατά καιρούς, έπιανε πέτσα στην επιφάνεια και πονούσε το καθάριζα και πάλι τα ίδια. Πήρα μια μέρα το οινόπνευμα και ένα μαχαιράκι και καθάρισα πιο βαθιά οπότε έβγαλα την ρίζα. Η ρίζα είναι κάτι σαν άσπρες τριχούλες. Πέρασαν 15 χρόνια από τότε και δεν ξαναβγήκε.

Και σε έναν χειρούργο να πας θα σου την κάνει την δουλειά φαντάζομαι. Περαστικά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και μάλιστα μου είχε δημιουργηθεί μετά που πάτησα μια πινέζα :cry:

Πραγματικά κούτσαινα και δεν μπορούσα να περπατήσω, είχα πάει σε ένα χειρουργό και μου είπε να μου τον αφαιρέσει, αλλά εγώ φοβήθηκα (ήμουν πιο μικρή) και αρνήθηκα.

Τελικά έκανα συνεχώς αυτό που έκανε η φίλη παραπάνω και κάποια στιγμή αφαίρεσα και τη ρίζα από μόνη μου...

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι κάλος; Εγώ είχα μια τρύπα στην πατούσα και ήταν ανάποδη μυφρμηγκιά. Σε δερματολόγο πήγα, μου έδωσε αγωγή και όλα εντάξει. Πονούσε τόσο που δεν μπορούσα να περπατήσω.

 

 

Είναι κάλος σίγουρα, γιατί τα αυτοκόλλητα που έβαλα τον τράβηξαν ελάχιστα προς τα έξω και φάνηκε.

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites

Είχα έναν τέτοιο και τον ξήλωσα μόνη μου .. είμαι λίγο αναίσθητη σε αυτά είναι γεγονός αλλά μου είχε σπάσει τα νεύρα. Μάζευε κατά καιρούς, έπιανε πέτσα στην επιφάνεια και πονούσε το καθάριζα και πάλι τα ίδια. Πήρα μια μέρα το οινόπνευμα και ένα μαχαιράκι και καθάρισα πιο βαθιά οπότε έβγαλα την ρίζα. Η ρίζα είναι κάτι σαν άσπρες τριχούλες. Πέρασαν 15 χρόνια από τότε και δεν ξαναβγήκε.

Και σε έναν χειρούργο να πας θα σου την κάνει την δουλειά φαντάζομαι. Περαστικά

 

 

Είναι αρκετά δύσκολο το σημείο. Περίπου κάτω από το μικρό δαχτυλάκι. Στην ίδια ευθεία. Δεν μπορώ να το κάνω μόνη μου και ο άντρας μου δεν αναλαμβάνει. Φοβάται.

Σκέφτηκα δερματολόγο, αλλά αν είναι να μου δώσει φάρμακα δεν θέλω να πάρω.

Ποδολόγος στην πόλη μου δεν υπάρχει. Θα ψάξω για την Κόρινθο.

Δεν μπορώ να περπατήσω.

Αν απευθυνθώ σε κάποια κοπέλα που κάνει πεντικιούρ, λέτε να πάθω καμιά μόλυνση;

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο προβλημα πηγα σε δερματολογο μου εδωσε φαρμακο δεν μου εκανε τιποτα και τελος με εστειλε σε ποδολογο εχω ραντευου την δευτερα για να δουμε;)???

 

 

Ο δερματολόγος δεν αναλαμβάνει να τον αφαιρέσει; :confused:

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

....

Αν απευθυνθώ σε κάποια κοπέλα που κάνει πεντικιούρ, λέτε να πάθω καμιά μόλυνση;

 

Ούτε να το σκεφτείς. Οι περισσότερες που κάνουν πεντικιούρ έχουν παρακολουθήσει ενα σεμινάριο για να φτιάχνουν-βάφουν νύχια και τίποτε άλλο. (μια φίλη μου σε ένα τέτοιο "μαγαζί" κόλλησε μύκητες στα νυχια της)

 

Να απευθυνθείς σε γιατρό - ποδολόγο.

 

Φαντάζεσαι μία μικροβιακή μόλυνση στην πατούσα σου?

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ούτε να το σκεφτείς. Οι περισσότερες που κάνουν πεντικιούρ έχουν παρακολουθήσει ενα σεμινάριο για να φτιάχνουν-βάφουν νύχια και τίποτε άλλο. (μια φίλη μου σε ένα τέτοιο "μαγαζί" κόλλησε μύκητες στα νυχια της)

 

Να απευθυνθείς σε γιατρό - ποδολόγο.

 

Φαντάζεσαι μία μικροβιακή μόλυνση στην πατούσα σου?

 

 

Έχεις δίκιο, σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Την Δευτέρα θα πάω στο δερματολόγο να δούμε τι θα πει.

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα για μυρμηγκιά μου ακούγεται, και όχι - σε καμία περίπτωση - δεν θα πήγαινα σε κοπέλα που κάνει πεντικιούρ να μου τη βγάλει, εκτός αν θες να γεμίσεις χειρότερα!!! Μην σου πω ότι μπορεί να την κόλλησες και από πεντικιούρ.....

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα για μυρμηγκιά μου ακούγεται, και όχι - σε καμία περίπτωση - δεν θα πήγαινα σε κοπέλα που κάνει πεντικιούρ να μου τη βγάλει, εκτός αν θες να γεμίσεις χειρότερα!!! Μην σου πω ότι μπορεί να την κόλλησες και από πεντικιούρ.....

 

 

Η μυρμηγκιά πως είναι στην όψη; αυτό που έχω εγώ είναι στρογγυλό με λευκό σκληρό δέρμα και έχει μια μικρή μυτούλα.

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites

Η μυρμηγκιά πως είναι στην όψη; αυτό που έχω εγώ είναι στρογγυλό με λευκό σκληρό δέρμα και έχει μια μικρή μυτούλα.

 

Κάλος

http://www.podomed.gr/S3.aspx

 

 

Μυρμηγκιά

http://www.podomed.gr/S4.aspx

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

 

 

Σ' ευχαριστώ 40+mama. Είναι κάλος με σιγουριά. Το τσέκαρα από τις φωτό.

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites

natassa έχω ακούσει για έναν καλό δερματολόγο στο Ξυλόκαστρο.Θα ρωτήσω όμως τους γονείς μου που τον έχουν επισκεφτεί αρκετές φορές γιατί δεν θυμαμαι το ονομα του.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

natassa έχω ακούσει για έναν καλό δερματολόγο στο Ξυλόκαστρο.Θα ρωτήσω όμως τους γονείς μου που τον έχουν επισκεφτεί αρκετές φορές γιατί δεν θυμαμαι το ονομα του.

 

 

Αν σου είναι εύκολο! Σ' ευχαριστώ.

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites

πηγα την δευτερα σε ποδολογο μου το καθαρησε αλλα μου ειπε να πηγαινω δυο ,τρεις φορες το χρονο .εγω θα ηθελα κατι οριστικο και δεν ξερω πια τι να κανω.εχει απαλαγει καμια οριστικα απο καλο η να μην ελπιζω?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...