Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

GONAPEPTYL -ΜΑΚΡΥ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ!


miranda!

Recommended Posts

Κοριτσάκια γειά σας!!!!

Επιτέλους ξεκίνησα τις ενέσεις! Κάνω την πρώτη μου προσπάθεια για εξωσωματική!

Ξ'ερω οτι με την 1η δεν είναι εύκολο να μείνεις αμέσως έγκυος όμως δεν κρύβω ότι έχω και κάποιες ελπίδες από τη στιγμή που υπάρχουν και τέτοια παραδείγματα! Συγκρατημένα λοιπόν, ευελπιστούμε για το καλύτερο! Ευχομαι σε όλα τα κοριτσάκια που προσπαθούν καλή επιτυχία!!!!!

 

Ήθελα να ρωτήσω ποιες από εσάς έχουν χρησιμοποιήσει τις gonapeptyl? δεν τις βλέπω να αναφέρονται ιδιαίτερα στο φόρουμ. Γενικότερα εκτός από τις gonal βλεπω διαφορετικά φάρμακα από τα δικά μου. Εγώ θα πάρω εκτός από τις gonapeptyl, τις gonal, pregnyl kai vasclor (τζελ μετά την εμβρυομεταφορά). Ακολουθώ το μακρύ πρωτόκολλο και ξεκίνησα χθες 2η μέρα περιόδου. Θα κάνω τις gonapeptyl για 9 μέρες. Τη 10η μέρα κάνω για οιστραδιόλη και αναλόγως βλέπουμε τη συνέχεια.

 

Υπάρχει κάποια κοπέλα που να ακολούθησε την παραπάνω ή παρόμοια "συνταγή"?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γειά σου και εγώ θα ξεκινησω 1του μηνα αυτη την ένεση για 21 μέρες

 

Γεια σου vasula! Καλή αρχη σου εύχομαι. Κ κυριως καλα αποτελέσματα !!!! Μακρύ πρωτόκολλο κ εσυ ;;;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ!και εσυ καλη επιτυχία!ναι μακρύ πρωτόκολλο .

 

Vasula 21 μέρες συνολικά.; Ποτε κοιτάς οιστραδιολη κ ποτε ξεκινάς gonal?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Vasula 21 μέρες συνολικά.; Ποτε κοιτάς οιστραδιολη κ ποτε ξεκινάς gonal?

 

ναι για 21 μερες θα το περνω ξεκιναω την πεμπτη και την επομενη τεταρτη παω για ελενχο....δεν θα παρω Gonal μου εδωσαν puregon kai menopur δεν ξερω ακομα πως θα τα παρω οταν θα παω θα μου πουν.αυτα συνηθως οταν αδιαθετησεις δεν τα ξεκινας?τωρα την πεμπτη ειναι 21 μερα αυτου του κυκλου που θα παρω to gonapeptyl.να σε ρωτησω την οιστραδιολη σε μικροβιολογικο την κανεις η στο κεντρο?ποσο κοστιζει ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

ναι για 21 μερες θα το περνω ξεκιναω την πεμπτη και την επομενη τεταρτη παω για ελενχο....δεν θα παρω Gonal μου εδωσαν puregon kai menopur δεν ξερω ακομα πως θα τα παρω οταν θα παω θα μου πουν.αυτα συνηθως οταν αδιαθετησεις δεν τα ξεκινας?τωρα την πεμπτη ειναι 21 μερα αυτου του κυκλου που θα παρω to gonapeptyl.να σε ρωτησω την οιστραδιολη σε μικροβιολογικο την κανεις η στο κεντρο?ποσο κοστιζει ξερεις?

 

 

Vasula καλημέρα! τι κάνεις; Σημερα ξεκινάς ενεσούλες,ε;

Εγώ πάω Δευτέρα για έλεχο οιστραδιόλης. Δεν έχω ιδέα πόσο στοιχίζει αλλά θα σου πω αφού θα πρωτοπάω. Σε μικροβιολογικό την κάνεις, ναι.

 

Εγώ ξεκίνησα τις ενέσεις τη 2η μέρα του κύκλου ενώ εσυ την 21η,ε;

Οι περισσότερες κοπέλες που διαβάζω και κάνουν το μακρύ ξεκινούν την 21η μέρα. Δεν ξέρω ποια η διαφορά ...

Link to comment
Share on other sites

Vasula καλημέρα! τι κάνεις; Σημερα ξεκινάς ενεσούλες,ε;

Εγώ πάω Δευτέρα για έλεχο οιστραδιόλης. Δεν έχω ιδέα πόσο στοιχίζει αλλά θα σου πω αφού θα πρωτοπάω. Σε μικροβιολογικό την κάνεις, ναι.

 

Εγώ ξεκίνησα τις ενέσεις τη 2η μέρα του κύκλου ενώ εσυ την 21η,ε;

Οι περισσότερες κοπέλες που διαβάζω και κάνουν το μακρύ ξεκινούν την 21η μέρα. Δεν ξέρω ποια η διαφορά ...

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΙΡΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ...ΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΝΕΣΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!!!ΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ 21η ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΙΣΩΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΙΣ ΚΑΘΕ ΚΟΠΕΛΑΣ?ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ....ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΛΕΝΧΟ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΑ ΚΑΝΩ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ...ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ....ΕΣΥ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΤΗΝ 2η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΣΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΩΟΛΗΨΙΑ ΚΑΙ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ?

Link to comment
Share on other sites

Vasula καλημέρα! τι κάνεις; Σημερα ξεκινάς ενεσούλες,ε;

Εγώ πάω Δευτέρα για έλεχο οιστραδιόλης. Δεν έχω ιδέα πόσο στοιχίζει αλλά θα σου πω αφού θα πρωτοπάω. Σε μικροβιολογικό την κάνεις, ναι.

 

Εγώ ξεκίνησα τις ενέσεις τη 2η μέρα του κύκλου ενώ εσυ την 21η,ε;

Οι περισσότερες κοπέλες που διαβάζω και κάνουν το μακρύ ξεκινούν την 21η μέρα. Δεν ξέρω ποια η διαφορά ...

 

ΤΕΛΙΚΑ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 20 ΕΥΡΩ ΚΑΝΕΙ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΩΡΑ ΑΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ ΤΙΜΕΣ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ vasula μου κι εγω ετσι ήμουν την πρώτη μέρα που εκανα την ένεση. Εκανα σα χαζοχαρουμενο. Ανυπομονουσα να ξεκινήσω τόσο καιρο κ επιτέλους ήρθε η στιγμη. Καθε μέρα ανυπομονω να κάνω την επόμενη. είναι μια μέρα πιο κοντά η καθε μέρα που περνάει στην προσπάθεια μας.

Σε αυτόν τον κύκλο θα κάνω ωοληψια κ εμβρυομεταφορα πρώτα ο Θεός να πανε όλα καλα. Αν τα υπολογιζω καλα, τέλος του μήνα. Μου είπαν για τέσσερα κουτιά gonapeptyl.

Link to comment
Share on other sites

Αχ vasula μου κι εγω ετσι ήμουν την πρώτη μέρα που εκανα την ένεση. Εκανα σα χαζοχαρουμενο. Ανυπομονουσα να ξεκινήσω τόσο καιρο κ επιτέλους ήρθε η στιγμη. Καθε μέρα ανυπομονω να κάνω την επόμενη. είναι μια μέρα πιο κοντά η καθε μέρα που περνάει στην προσπάθεια μας.

Σε αυτόν τον κύκλο θα κάνω ωοληψια κ εμβρυομεταφορα πρώτα ο Θεός να πανε όλα καλα. Αν τα υπολογιζω καλα, τέλος του μήνα. Μου είπαν για τέσσερα κουτιά gonapeptyl.

 

καλη επιτυχια να εχουμε και καλυτερα που ειμαστε ετσι παρα μεσα στο ανχοσ και στην στεναχωρια...οτι ειναι να γινει θα γινει εμεισ κανουμε την προσπαθεια μας και ο θεοσ βοηθος...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...