Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πως να επαναφερω τον θηλασμο μου?


Recommended Posts

καλησπερα μετα απο μια γριπη μιας εβδομαδας η παραγωγη μου εχει μειωθει σε τραγικο σημειο.

το καμαρι μου ειναι αγορι 10 μηνων το προγραμμα φαγητού του ειχε ως εξής:θηλαζε στις 6πμ μετα φρουτοκρεμα μετα μοσχαρι με λαχανικα μετα κρεμα.γυρω στις 9μμ θηλασμος και μετα την νυχτα αναλογα τα κεφια του ή ξυπναγαμε στις 1,1/2 -2 ή μεταξυ 3-5.

οσο ψηνομουν στον πυρετο ετρωγε απο την καταψυξη αλλα δεν ημουν σε θεση να αντλησω.

:confused: τωρα το συστημα μονο σταζει καμια ιδεα?γινεται τιποτα ή να το παρω αποφαση ?

ΣΦΥΡΙΞΕ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όταν λες σύστημα εννοείς το θήλαστρο? Το μωράκι σου εξακολουθεί να ξυπνάει το βράδυ 1.5-2 ή 3-5. Τι κάνεις τότε? Δεν το θηλάζεις? Νομίζω ότι αν επανέλθεις στα προ γρίπης (με το μεταμεσονύχτιο θηλασμό) θα είσαι ok. Πού εντοπίζεις το πρόβλημα? Στις αντλήσεις? Γιατί δεν είναι πάντα ενδεικτικές της ποσότητας που μπορεί να πάρει το μωρό απ' ευθείας από το στήθος...

Link to comment
Share on other sites

Οι θηλασμοι κατα τη διάρκεια της ημέρας ειναι λίγοι για να κρατήσουν γαλουχια. Ήταν λίγοι κι απο πριν αλλα το οτι δε θήλαζε αυτές τις μέρες την αποτελειωσε την κατάσταση.

Δεν ήταν ανάγκη να έδινε απο την κατάψυξη. Όταν είσαι άρρωστη επιτρέπεται να θηλαζεις.

Πρέπει να βάζεις το μωρο στο στήθος πιο συχνα για να επανελθεις.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...