Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

πριν 2 βδομαδες το αμαξι του αντρα μου εμεινε απο μπαταρια

με τ καλωδια παιρνει μπροστα

τ παμε στην ford στην Παιανια ,τ κοιτανε μας λενε μαλλον μπαταρια. κλεινουμε ραντεβου λογω οτι ηταν ν κανει κ τ σερβις του τωρα

το προηγουμενο Σαββατο ξαναμενει, τ ξαναβαζει μ τ καλωδια μπροστα και την Τριτη τ πρωι το παμε στο συνεργειο της Ford που ειχε το ραντεβου για το σερβις.

Το βαζουν μπροστα στην αρχη παιρνει ,μετα που ηρθε τ παιδι να το βαλει μεσα στο συνεργειο τ αμαξι παλι δεν επαιρνε μπροστα

μετα απο 3 ωρες μας λενε οτι απο καπου εχει διαρροή ρευματος κ θ τ κρατησουν

 

απο την Τριτη κ μετα καμια επικοινωνια,περιμεναμε κ περιμεναμε

ε σημερα τους παιρνει τηλεφωνο ο αντρας μου κ λενε οτι τ αμαξι ειναι μια χαρα,δεν εχει τιποτα κ ελατε ν τ παρετε

 

δλδ τον αφησε 3 φορες κ δεν εχει τιποτα????

 

τους λεει καλα εσεις δεν μου ειπατε οτι τ αμαξια εχει διαρροη κ του λενε ηταν χαλασμενο τ μηχανημα που μετραει

 

και οτι μαλλον φταιει το μερος που παρκαρει το αμαξι του ο αντρας μου

 

στο ιδιο μερος δλδ που αφηνω εγω το δικο μου που ειναι 12 χρονων αμαξι κ οχι 5 κ στο ιδιο σημειο που αφηνει η πεθερα μου το δικο της που ειναι ιδιο μοντελο κ μαρκα με του αντρα μου κ το πηραν μ ενα μηνα διαφορα

 

ειναι δυνατον τ αμαξι ν εμεινε ξαφνικα μεσα σ 2 βδομαδες 3 φορες και ν φταιει μετα απο 5 χρονια το μερος που παρκαρει

 

εγω μπαινω στον μηνα μου,αν μ πιασουν οι πονοι τι θ γινει θ εχουμε τ καλωδια παραμασχαλα μηπως κ μας αφησει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αναστασια μην το συζητας!και εγω οταν ειχα αγορασει το φιεστακι μου (ολοκαινουργιο λεμε)δεν μου επιανε το κλειδωμα απο τον τηλεχειρισμο οταν ημουν στην δουλεια.το πηγαινα στην αντιπροσωπια δουλευε.στο σπιτι δουλευε.στην δουλεια μου οχι!:twisted:και ξερεις ποια ηταν η απαντηση τους μετα απο τις τοοοοοσες φορες που τους το πηγα;;;;εκπεμπει στο ιδιο μηκος κυματος με τις κεραιες κινητης τηλεφωνιας που βρισκοντουσαν στο απεναντι βουνο απο την υπηρεσια μου και ετσι μπλοκαρει!και οταν ρωτησα και τωρα τι θα κανω ειπαν "ή αλλαξε δουλεια ή κανε αιτηση να ξηλωσουν τις κεραιες"!!!!:evil:αν ειναι δυνατον!ειναι απαντηση επαγγελματιων αυτη;;;;:evil:οποτε δεν μου κανει καθολου εντυπωση αυτο που σας ειπαν!αν εχετε την δυνατοτητα πηγαιντε το σε καποιο αλλο συνεργειο να σας ελεγξουν την μπαταρια.το πιθανοτερο να θελει αλλαγμα.και καλου κακου εχετε και ενα δευτερο αυτοκινητο stand-by για την ωρα του τοκετου!;)

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοπελα μου τι κανεις?? χαθηκαμε!!! τα μωρακια σου τι κανουν??

 

τελικα πηγε ο αντρας μου απο εκει

πανε να το βαλουν μπροστα για να του τ δωσουν και τους εμεινε παλι

 

τ αμαξι το ειχαν παρκαρισμενο εκτος συνεργειου κ φαινοταν οτι ηταν μερες εκει αφημένο

φαντασου ηρθε ο αρχιμαστορας ν τ δει και δεν ηξερε τιποτα γ αυτο τ αμαξι.

δεν το ειχαν καν κοιταξει

Link to comment
Share on other sites

Αχ ποσο σπαζομαι με κατι τετοιους ψευτομαστορες!Ας το παει σε αλλο συνεργειο και ας μην ειναι η αντιπροσωπια της φορδ.Μπορει απλα η μπαταρια να θελει φορτισμα και οταν εχει πιο πολυ κρυο να μην παιρνει.Και σε εναν φιλο μας ετσι ηταν ακριβως και ηθελε απλα φορτισμα.Αλλα πηγαιντε το αλλου οπωςδηποτε γιατι βλεπω μ'αυτους δεν βγαζετε ακρη...και το φορτισμα θελει ενα 24ο τουλαχιστον.

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

αχ αναστασία μου!

 

επειδή και εμείς έχουμε ford (ford Smax) 2 χρόνων ...

και εμάς μια καλή μέρα δεν έπαιρνε καν μπροστά!!!!

το πήγαμε στην αντιπροσωπεία και...

χαλασμένη αντλία βενζίνης!!

αν περάσουν τα χρόνια δηλαδή τι θα μας βγάλει άλλο....:(

το αστεράκι μου (3/5/2007)

τα αγοράκια μου (23/12/2009)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεμ ειμαστε καλα... ολα τα συνεργεια βαρανε μυγες λογω κρισης και αυτοι αδιαφορουν?Δεν θελουν δουλεια? Αυτο που δεν καταλαβα ειναι πως σχετιζεται η μπαταρια με το μερος που το παρκαρετε?Τι εχει δηλαδη το μερος αυτο και "τρωει" την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

τωρα με το παρκαρισμα αυτο που καταλαβα ηταν οτι εννοουσε μηπως εχει υγρασια το μερος,τι ν πω ξερω κ εγω!!!!!!!!!!!!

πηγαμε κ σημερα μαζι μ τον αντρα μου κ ακομα ετοιμο δεν ειναι

μας ειπαν αυριο και του λεω κ εγω οταν λεμε αυριο εννοουμε αυριο οχι σ μια βδομαδα

αντε ν δουμε ποτε!!!

ο αντρας μου εκανε χαζομαρα κ ειπε να του αλλαξουν την μπαταρια εκει,εγω του ειπα να παμε σ κανα αλλο συνεργειο ,αφου ετσι κ αλλιως ληγει η εγγυηση φετος αλλα.....αντρες δεν ακουνε δεν ακουνε!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παντως κοριτσια σαν το αμαξακι μου κανενα,μπορει ν ειναι μικρο,μπορει ν μην τρεχει κ πολυ αλλα ουτε γκαζια και γεμισμα θελει,τ παρκαρω ανετα παντου κ 12 χρονια δεν μου εχει βγαλει τιποτα

 

suzuki και παλι suzuki !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

steιλε ενα ωραιοτατο μαιλ προς τα κεντρικα κοινοποιησε τους επησις,

αν εχει τη δυνατοτητα να σου το κανει δικηγορος ακομα καλυτερα, προηδοποιησε τους για τυχον μελλοντικο προβλημα που ενδεχεατι να προκυψει γιατι αν ειναι εκτος εγγυησης θα σε ξεγραψουν κι ολας!!

απαιτησε αμαξι αντικαταστασης!

 

εγω ειχα προβλημα με νερα στο αυτοκινητο.....3 χρονια εψαχναν να το βρουν...δεν το εβρισκαν...τι μου ελεγαν...μεχρι οτι το κανω επιτηδες να μπαινω μεσα σε λιμναζοντα σημεια...και ωωωωναι εβρισκα καθαρα νερα...καθε φορα που μου το εκλειναν μεσα απιατουσα αυτοκινητο αντικαταστασης....οταν 1 φορα δεν μπου εδωσαν του ειδοποιησα οτι θα πηγαινοερχομαι στην εργασια μου με ταξι...εκοβα αποδειξεις...και θα τα διεκδικουσα δικαστικα...

την επομενη μου βρηκα...

αφου μετα 3 χρονια υποτιθεται το βρηκαν και αφου ειχαν αλλαξει και μοκετα αυτοκινητου...χρεωμενη στην εγγυηση...σηκωνω το πατακι μετα απο βροχη και η μοκετα ...μουχλα...

σκ@τα ειχαν βρει...

εγινε πανικος...του ειπα οτι θα βαλω ψαρακια απ εξω και θα γραψω "για αυτοκινητο ενυδριο...ταδε αντιπροσωπος"

 

μαιλ στα κεντρικα, μαιλ στην κορεα κεντρικα,

με στελνουν σε αλλο αξουσιοδοτημενο...βρισκουν τα νερα...μου ζητα να πληρωσω 280 ερω αμοιβη για εργατοωρες γιατι ημουν και εκτος εγγυησης...

αρνουμαι...ξανα μαιλ...το τιμολογιο χρεωθηκε στον 1 αντιπροσωπο που ειχε διμηπυργησει το προβλημα...

τωρα σχ 5 χρ μετα...ειδα καπου νερα...αλλα οκ απο μεγαλη και δυνατη μπορα...πηγα σε συνεργειο απλο και το ελυσα το θεμα μου!

αλλα τωρα ο=κοντευει 10 χρ.

 

να ξερεις οτι χρεωνουν οτι τους γουσταρει...!

Link to comment
Share on other sites

κι εμεις προβλημα με την φορντ.........

πηγαμε το αμαξι μετα απο τρακαρισμα να μας το σουλουπωσουν και μας εβαψαν τις πορτες μαυρο χαλι...κανουν συννεφακια..........και κοντευαν να βγαλουν τον αντρα μου τρελο ,οτι μονο αυτος το βλεπει αυτο και μια χαρα ειναι το βαψιμο........

και παιρνει το αμαξι και τον αντιπροσωπο και πανε σε 3 φανοποιους(αν το λεω σωστα-αυτοι τεσπα που βαφουν τα αυτοκινητα)και οι τρεις απορουσαν με το ερασιτεχνικο βαψιμο(της αντιπροσωπειας!εξουσιοδοτημενης!)

το ξαναβαζουν για βαψιμο...ακομη πιο χαλια....τελικα πηρε ο αντρας στα κεντρικα και τους ξεχεσε...οχι πως εκανε κατι αλλα τα εβγαλε απο μεσα του.....εμεις ακομη κυκλοφορουμε με συνεφακια!!!!!!!!

 

αναστασια να παρετε τηλεφωνο στα κεντρικα και να τους μιλησετε για την τρισαθλια εξυπηρετηση που σας εκαναν......

ελεγξαν τον εγκεφαλο???????????????????

εμεις αλλαξαμε πολλαπλασιαστη δυο τρεις φορες και παλι μας εμενε και τελικα εφταιγε η ντρομπα βενζινης....και το βρηκαν οταν το ελεγξαν ηλεκτρονικα.....ποσα διναμε σε πολλαπλασιαστες+700 η ντρομπα+κατι αλλες ζημιες.......τελικα πού συμφερει το καινουργιο????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μιας και μας συνεβει προσφατα την ωρα που βαζαμε βενζινι , φορτομενο το αμαξι με τα πραγματα γιατι φευγαμε ταξιδι , παμε να βάλουμε μπροστα και μενουμε απο μπαταρια. Για καλη μας τυχη υπηρχαν καλωδια και βαλαμε μπροστα. Καναμε το ταξιδι Αθηνα-Τρικλα χωρις στάση μην τυχον και μας τυχει και μεινουμε απο μπαταρια στην εθνική. Φορτωσε αρκετα η μπαταρια αλλα μας άφησε όταν γυρισαμε στην Αθηνα. Ο μπαμπας μας που ξέρει από αυτά μας είπε ότι τώρα πια οι μπαταριες δεν είναι όπως οι παλιές που μπορούσες και τις φόρτιζες. Σε αφήνουν μια και ξω και έχουν "ημερομηνία λήξης" περίπου τα 4-5 χρόνια ζωής. Γενικά να προτημάτε μικρά συνεργεια.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 βδομαδες το αμαξι του αντρα μου εμεινε απο μπαταρια

με τ καλωδια παιρνει μπροστα

τ παμε στην ford στην Παιανια ,τ κοιτανε μας λενε μαλλον μπαταρια. κλεινουμε ραντεβου λογω οτι ηταν ν κανει κ τ σερβις του τωρα

το προηγουμενο Σαββατο ξαναμενει, τ ξαναβαζει μ τ καλωδια μπροστα και την Τριτη τ πρωι το παμε στο συνεργειο της Ford που ειχε το ραντεβου για το σερβις.

Το βαζουν μπροστα στην αρχη παιρνει ,μετα που ηρθε τ παιδι να το βαλει μεσα στο συνεργειο τ αμαξι παλι δεν επαιρνε μπροστα

μετα απο 3 ωρες μας λενε οτι απο καπου εχει διαρροή ρευματος κ θ τ κρατησουν

 

απο την Τριτη κ μετα καμια επικοινωνια,περιμεναμε κ περιμεναμε

ε σημερα τους παιρνει τηλεφωνο ο αντρας μου κ λενε οτι τ αμαξι ειναι μια χαρα,δεν εχει τιποτα κ ελατε ν τ παρετε

 

δλδ τον αφησε 3 φορες κ δεν εχει τιποτα????

 

τους λεει καλα εσεις δεν μου ειπατε οτι τ αμαξια εχει διαρροη κ του λενε ηταν χαλασμενο τ μηχανημα που μετραει

 

και οτι μαλλον φταιει το μερος που παρκαρει το αμαξι του ο αντρας μου

 

στο ιδιο μερος δλδ που αφηνω εγω το δικο μου που ειναι 12 χρονων αμαξι κ οχι 5 κ στο ιδιο σημειο που αφηνει η πεθερα μου το δικο της που ειναι ιδιο μοντελο κ μαρκα με του αντρα μου κ το πηραν μ ενα μηνα διαφορα

 

ειναι δυνατον τ αμαξι ν εμεινε ξαφνικα μεσα σ 2 βδομαδες 3 φορες και ν φταιει μετα απο 5 χρονια το μερος που παρκαρει

 

εγω μπαινω στον μηνα μου,αν μ πιασουν οι πονοι τι θ γινει θ εχουμε τ καλωδια παραμασχαλα μηπως κ μας αφησει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

εχω και εγω fordfocus 2007 και στην τριετια αλαξα μπαταρια οπως και πολυ αλλη κατοχη επισης.αν σας κρατησε 5 χρονια να εισαστε και ευχαριστημενη .αλαξτε μια μπαταριά και τελειώσατε.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

αχ αναστασία μου!

 

επειδή και εμείς έχουμε ford (ford Smax) 2 χρόνων ...

και εμάς μια καλή μέρα δεν έπαιρνε καν μπροστά!!!!

το πήγαμε στην αντιπροσωπεία και...

χαλασμένη αντλία βενζίνης!!

αν περάσουν τα χρόνια δηλαδή τι θα μας βγάλει άλλο....:(

 

η χαλασμένη αντλία οφείλετε κυρίως στα καύσιμα που βάζεις !δεν έχει σχέση με την μάρκα του αυτοκινήτου απλά αλαξε βενζινάδικο γιατί σε βλέπω με μια από τα ιδία .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...