Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιζει να εγινε τιποτα?


el7en

Recommended Posts

 

Παράθεση

kind :-) note for google reviewer:   this discussion is a teenager asking parents for advice on family planning and preventing unwanted pregnancy. They are discussing the usage of items to prevent pregnancy (such as condoms), and parents help giving the right information.  

 

 

3-4 μερες αφου μου τελειωσε η περιοδος ενω το καναμε εσπασε το προφυλακτικο και δεν ξερω αν το καταλαβαμε γρηγορα η οχι..ο δικος μου αγχωθηκε και μου ειπε να παρω το χαπι αλλα δεν ηθελα γιατι δεν ειναι καραμελα και ουτος η αλλος δεν ειχε τελειωσει.. να φοβαμαι για προσπερματικα? ειχε λιγα..τελος παντων στην τελικη δεν το πηρα το χαπι περασαν αρκετες μερες και οταν το ξανακαναμε εγινε 1-2 λεπτα χωρις προφυλακτικο και την προηγουμενη μερα ειχε τελειωσει και δεν ειχε κανει μπανιο..λετε να εμεινε τιποτα πανω του ?και να εγινε τοτε βλακεια? :/

 

περιμενα περιοδο αυτην την κυριακη και δεεεν... :/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δε νομίζω να έγινε κάτι αλλά ν προσεχεις βρε κοπέλα μου...εχβ είμαι 7 μηνών τώρα και πληροφορώ ότι κάναμε μόνο μια φορά ελεύθερα!σ αυτα τα θέματα δεν υπάρχει για λίγο κ μόνο μια φορά.ηρέμησε γιατί αλλιώς δε θα αδιαθετησεις...δε νομίζω να έγινε κάτι. αλλά να προσεχεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εφοσον δεν ειχε τελειωσει δεν παιζει να εισαι!ομως αυτο που δεν ειχε κανει μπανιο ειναι μια πιθανοτητα!παρε ενα τεστ 18 ευρω κανει!μην το περνεις τοσο χαλαρα αν δεν θες μωρο πρεπει να προσεχεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ποτε χωρις προφυλακτικο υπαρχουν και αρρωστιες!

Link to comment
Share on other sites

να φοβαμαι δηλαδη...πφφφ τι θα κανω:(

ειμαι 16..ενα τεστ ποσο κοστιζει ?

σε σχέση με το ψυχολογικό κάζο φθηνά.

δεν νομίζω να έμεινες έγκυος.

 

υγ: να πλένεται πέστου του μεσιέ κ να απαιτείς να βάζει πάντα προφυλακτικό.

είναι κ άλλα πραγματάκια που μπορεί να κολλήσεις.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι εχει γινει κατι......μαλλον απο το ανχος σου ειναι αλλα αν δεις οτι δεν ερχετε η περιοδος σου πολλες μερες καλυτερα να κανεις μια β'χοριακη(εξεταση αιματος ειναι) κανει οσο και ενα τεστ 12-15e νομιζω και ειναι και σιγουρο,δεν ξερω μονο αν υπαρχη προβλημα που εισαι 16(θα σου πει καποια αλλη κοπελα που ξερει).....

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

κ απο μενα να προσεχετε περισσοτερο...μ αυτα που περιγραφεις μου φαινεται δυσκολο να εισαι εγκυος,ποτε δεν ξερεις ομως,περιμενε κ αν δεν σου ερθει περιοδος πανε σε μικροβιολογικο για χοριακη .επισης το οτι δεν ειχε κανει μπανιο απο την προηγουμενη δεν χρειαζεται να σ ανησυχει για εγκυμοσυνη,το σπερμα εχει εξοντωθει,αλλα για λογους υγειινης :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είσαι 16, πρόλαβες και πήγες σε γυναικολόγο και μάλιστα διέγνωσε πολυκυστικές... χμ...

Εγώ θα πω αυτό που λέω μόνιμα σε άτομα της δικής σου νοοτροπίας...

Το ιντερνετ χρησιμοποιήστε το για να ενημερωθείτε για τους ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ της μη χρήσης προφυλακτικού.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου μακαρι να μην εισαι,αλλα να σου πω οτι απο τα προσπερματικα υγρα μενεις εγκυος,σπερμα ειναι δεν ειναι νερο.η γνωμη μου?μιλα οσο πιο γρηγορα γινεται στην μητερα σου ειναι η μονη που ξερει κ μπορει να σε βοηθησει πραγματικα,το τι γραφουμε κ λεμε εμεις δεν αντικαθηστα τις γνωσεις τις μαμας σου,κ σιγουρα αν εχει γινει η στραβη καμια δεν θα μπορεσει να σε βοηθησει οπως η μαμα σου.οσο για τον φιλο σου καλυτερα να μαθει καλα οτι μετα απο επαφη πρεπει να τρεχει για ντουσακι το ιδιο κ συ,δεν ειναι μονο η εγκυμοσυνη στην μεση,ειναι κ οι αρρωστιες,το 1_2 λεπτα χωρις δεν πρεπει να υπαρχει στη ζωη σου,για 1-2 λεπτα εχεις κανει ερωτα με ολες τις πρωην του φιλου σου.προσθεου μην νομιζεις οτι σε κρινουμε,απλα να σου εντινουμε την προσοχη θελουμε ολες.πρωτα θα κοιτας την υγεια σου κ υστερα ολα τα αλλα.ποτε χωρις το κουστουμακι του ο φιλος σου κ αν δεν θελει γιατι του την σπαει τοτε εσυ εισαι αυτη που θα το επιβαλλεις.κ αν παλι επιμενει σορυ αλλα κατα την γνωμη μου δεν σε σεβεται σαν γυναικα κ θετει σε κινδυνο τις ζωες σας.ολα καλα να πανε κ πες μας τα νεα σου οταν εχεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελα μου ,

δυσκολο να εισαι εγκυος , ομως δεν εχει ποτε σημασια αμα εισαι η οχι σε γονιμες μερες ή αμα δεν τελειωνει ο λυσασμενος απο τις ορμονες νεαρος , ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΤΑ , δεν ειναι μονο το προβλημα σου μια εγκυμοσυνη αλλα και χιλιαδες σεξουαλικα μεταδιδομενες αρρωστειες . Δει3ε εμπιστοσυνη και μιλησε με τη μητερα σου , κουβεντιασε μαζι της και πεστης οσα πραγματα σε προβληματιζουνε εκεινη θα σε συμβουλεψει καλυτερα απο ολους .

Να σημειωσω οτι ειμαι εγκυος (ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΚΑΦΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ ) και εμεινα εγκυος με μονο μια φορα σεξ (1η Ιανουαριου) ολο το μηνα . Οσο δυσκολο αλλο τοσο ευκολο ειναι τελικα , δεν 3ερεις σε τι μηνα θα πεσεις , εχει τυχει να 3ανακανω σεξ σε γονιμες μερες και να μην μεινω εγκυος . Οποτε καλο μου κοριτσι παντα μα παντα ιδιαιτερη προσοχη , τα αγορια σε τοσο μικρες ηλικιες ειναι αρκετα ανωρυμα , εσυ θα προφυλαξεις τον εαυτο σου πανω απο ολα . Να εχεις τη μητερα σου φιλη σου αυτο μονο .Μην της κρυβεις πραγματα.

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας..η μανα μου το ξερει οτι εχω ολοκληρωσει και ξερω οτι θα ειναι διπλα μου παντα..

ευτυχως αδιαθετησα το μεσημερι:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 months later...

η κοπελα ειναι διαφορετικη..

νομιζω οτι ναι υπαρχουν πιθανοτητες να εισαι εγκυος. γιατι δεν πηρες το χαπι? η τουλαχιστον να επικοινωνησεις με ενα γιατρο?

σε ποια μερα μετα την περιοδο ησουν?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας,στης 17/01/13 πάνω στην επαφή έσπασε το προφυλακτικό...από φόβο πήρα μετά από 15 λεπτά το "χάπι της επόμενης ημέρας "...την επόμενη ημέρα έγινε ξανά το συμβάν και για κακή μας τύχη εσπασε ξανα!αλλα ο αρραβωνιαστικος μου δεν τελειωσε μεσα!!μολις εσπασε το καταλαβε και τραβήχτηκε!!ΔΕΝ πηρα το χαπι και την δευτερη ημερα συνεχωμενα!ξερω οτι ειναι επικυνδινο!λετε να υπαρξει εγκυμοσυνη ?Ευχαριτω για την προσοχη σας! :-)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,στης 17/01/13 πάνω στην επαφή έσπασε το προφυλακτικό...από φόβο πήρα μετά από 15 λεπτά το "χάπι της επόμενης ημέρας "...την επόμενη ημέρα έγινε ξανά το συμβάν και για κακή μας τύχη εσπασε ξανα!αλλα ο αρραβωνιαστικος μου δεν τελειωσε μεσα!!μολις εσπασε το καταλαβε και τραβήχτηκε!!ΔΕΝ πηρα το χαπι και την δευτερη ημερα συνεχωμενα!ξερω οτι ειναι επικυνδινο!λετε να υπαρξει εγκυμοσυνη ?Ευχαριτω για την προσοχη σας! :-)

 

Γεια σου melinaki!Τι ατυχια βρε κοριτσι!Μηπως εχουν ληξει τα προφυλακτικα?Ή ειναι αλλοιωμενα!Εαν δεν επιθυμειτε εγκυμοσυνη,τοτε να παρετε αλλα!Δε νομιζω παντως να υπαρχει τετοιο ενδεχομενο!Εσυ προσπαθησε να μην το εχεις στο μυαλο σου και καθυστερηση η περιοδος σου απο το αγχος και μονο!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα να παρεις τον γιατρο σου να τον ρωτησεις αν μπορεις να παρεις παλι το χαπι η δες στις οδηγιες αν γραφει κατι.το λογικο ειναι να μη συμβει τιποτα αλλα ποτε δεν ξερεις.

w7ENp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου melinaki!Τι ατυχια βρε κοριτσι!Μηπως εχουν ληξει τα προφυλακτικα?Ή ειναι αλλοιωμενα!Εαν δεν επιθυμειτε εγκυμοσυνη,τοτε να παρετε αλλα!Δε νομιζω παντως να υπαρχει τετοιο ενδεχομενο!Εσυ προσπαθησε να μην το εχεις στο μυαλο σου και καθυστερηση η περιοδος σου απο το αγχος και μονο![/Q

 

Και εγω δεν πιστευω να εγινε τιποτα,αλλα ποτε δεν ξερεις!!δεν ημουν και σε γονιμες ημερες...τωρα θα προσπατηω να μην ανχόνομαι...δευ μερες συνεχομενα λογικα δεν κανει να το παρω ,θα ρωτησω αυριο τον ιατρο μου..πφφ:?

Link to comment
Share on other sites

το αν κανει να το παρεις 2 μερες συνεχομενα δεν το ξερω....

οτι θελετε ομως καλυτερη πληροφορηση, προσοχη και υπευθυνοτητα αυτο το ξερω και σας το λεω με πολυ αγαπη...ολες μας περασαμε απο αυτες τις ηλικιες...

ενημερωθειτε καλυτερα..η εγκυμοσυνη δεν ειναι παιγχνιδι και δυστυχως καποιες φορες ερχεται οταν δεν τη θελουμε και αλλες φορες αργοτερα δεν ερχεται οσο και αν τη θελουμε...προσοχη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...