Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γνήσια Louis Vuitton..πως το καταλαβαίνεις


mamavasia

Recommended Posts

Πως καταλαβαίνουμε ότι μια τσάντα Louis Vuitton είναι γνήσια. Τι πρέπει να γράφει πάνω?...δεν έχω σκοπό να αγοράσω αλλά μια φίλη μου ψήνεται και είναι πανάκριβη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ δεν έχω αλλα ήμουν μαζί με την κουμπάρα μου όταν πήρε αυτή.πριν δεν καταλάβαινα τπτ.τωρα πια άμα δω μαϊμού φουντώνει γτ κάνει κρά απο δέκα χλμ.

Έχουν κάποιες λεπτομέρειες κ φυσικά αγορά απο το κατάστημα τους γιαμπερισσοτερη ασφάλεια φυσικα....λέμε τωρα.προσοχη έχει ελληνικό σάιτ με ρεπλικες κ επίσης πανάκριβες.

Link to comment
Share on other sites

Από τις λεπτομέρειες. Ραφές-συμμετρία,τα μεταλλικά στοιχεία,τα φερμουάρ,το ύφασμα στο εσωτερικό...Αν δεις μία αυθεντική και μία μαϊμού δίπλα δίπλα θα καταλάβεις όσο καλή κι αν είναι η μαϊμού.Αν την έβλεπα με προσοχή κατά 90% να την καταλάβαινα. Με προσοχή καλή όμως έτσι?

Εξάλλου αν μία πολύ γνωστή και πλούσια κρατήσει μία Λουί Βιτόν ακόμα και μαϊμού να είναι όλοι θα το θεωρήσουν γκαραντί ότι είναι αυθεντική. Εμείς και να τα σκάσουμε στην αυθεντική όλοι θα θεωρήσουν γκαραντί ότι είναι μαϊμού....οπότε προς τι η φούρια να έχει μία αυθεντική Λουί Βιτόν? Ας πάρει μία καλή απομίμηση τουλάχιστον να βγει καλή σαν τσάντα και να της κρατήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ'όλα υπάρχουν μαιμούδες που σαν σχεδιο δεν υπάρχουν στις κανονικές.

Από κει και ύστερα, αν το σχεδιο όντως υπάρχει, είναι όλα όσα είπε η tsioubal. Eπίσης μια αυθεντική φθειρεται διαφορετικά. Όταν κρατάς μια τσάντα υπάρχει φθορά, οι απομιμήσεις όμως δεν έχουν καλό δέρμα και μαυρίζουν περίεργα.

Πιστευω πάντως ότι αν έχεις κρατήσει αυθεντική μπορείς παρα πολύ εύκολα να ξεχωρίσεις μια απομίμηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ .....θεωρώ βλακεία να πάρεις μια τσάντα 500 ευρω κ να φοράς ρούχα ζαριά η by laikos......πάρε μια tommy Mia kem μια nine west βρε αδερφέ μου

 

Εγώ έχω μια αυθεντική, δώρο του άντρα μου, που την έχω για "καλή". Πάντως έχει γέλιο να βλέπεις κοριτσάκια 18-19 χρονών να περπατούν όλο καμάρι με μια μαιμού στο χέρι. Σε μεγαλύτερη ηλικία ίσως το παίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτο εκλεισε το μαγαζι στην Κιφισιά της Louis Vuitton που ειχε 100 κινέζικα καλές αντιγραφές κ 10 γνήσιες κράχτες τσάντες.....

 

Γνωστες κυριες παθανε εγκεφαλικο....χε χε

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.xmall.gr/2011/01/louis-vuitton_13.html

Αν σκοπεύει να πάρει την πολυφρορεμένη Louis Vuitton, που έχει βγει σε δεκάδες σχέδια και χρώματα (ναι,έχω δει και ροζ!),καλύτερα να μην το κάνει γιατι λίγοι θα το καταλάβουν.Αλλά αυτό είναι δικό της θέμα.

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτο εκλεισε το μαγαζι στην Κιφισιά της Louis Vuitton που ειχε 100 κινέζικα καλές αντιγραφές κ 10 γνήσιες κράχτες τσάντες.....

 

Γνωστες κυριες παθανε εγκεφαλικο....χε χε

 

Δεν εχει κλεισει το μαγαζι. Κηφισια μενω και το βλεπω καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κλεισει το μαγαζι. Κηφισια μενω και το βλεπω καθε μερα.

 

α δεν εχει κλεισει....σορυ...ραδιο αρβυλα τοτε

 

παντως το ξερω καλα οτι ειχαν γινει καταγγελιες για το μαγαζι....κ περασε απο ελεγχο κ ήταν ολα κινέζικα!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πως θα την καταλαβει?

 

κατα την παροιμια:

οταν ανεβει η μαϊμου ψηλα, πως φαινεται ο κ@λαρακος της!!!!

 

α! κ ειδε η μαϊμου τον κ@λαρακο τση κ τροοοομαξε!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Λουι βιτόν VS Λουι γυφτόν.....

 

The winner is Λουι γυφτόν.....

 

Και την μουρη σου την κάνεις και πάει με ΌΛΟ το υπόλοιπο συνολο απο την Μπουτίκ Κινεζίκ & Μπουτίκ Λάικα....

 

κατα τα άλλα υπάρχουν ευκρινεις διαφορές...

 

Το φερμουαρ στις Λουί γυφτόν κολλάει, δεν κλείνει με ευκολία, οι ραφές ξεφτίζουν κλωστούλες, το υφασμα απο μέσα έχει διπλοραφές και το δερμα , δεν μυρίζει απλά δέρμα αλλά πλαστικούρα....

 

Όταν πάς να πάρεις Λουι βιτόν γνήσια κοιτάς όλα τα παραπάνω και κατέχεις μαζί σου και έναν Feuerzeug (αναπτήρα ελληνιστί) και κάνεις το τέστ του γνησιου δέρματος...

 

Αν στην προσπαθεια αυτη σου γίνει σαν λιωμένο παγωτό με μυρωδιά πλαστικού τότε φευγα χωρις να γυρισεις το κεφάλι γιατι θα αγοραζες γαυράκι στην τιμή αστακού!

Link to comment
Share on other sites

ευκολα την αναγνωριζεις η γνησια εχει διπλη ραφη και το δερμα στο χερακι στα σχεδια με το μονογραμμα με τη χρηση που κανεις σκουραινει.

τα χερουλια δηλ εκει που τις κρατας ποτε δε μενουν ακινητα και σταθερα οταν την αφηνεις καπου τη τσαντα.

το φερμουαρ γλιστραει και δε κανει θορυβο οταν κλεινει.

δε παθαινει τιποτα με το περασμα του χρονου.

αξιζει ομως ειναι ενα κομματι διαχρονικο που το κρατας απο τα 20 μεχρι τα 80 σου και ειναι τσαντα με αποψη.

εγω τις λατρευω και δεν εχει σημασια αν φορας ρουχα απο το ζαρα οπως ειπε μια φιλη πιο πανω η τσαντα ειναι αξεσουαρ που δε χρειαζεται να εχεις απειρες στη ντουλαπα σου εξαλλου με το περασμα του χρονου κανεις αποσβεση οταν κανεις μιατετοια αγορα αρκει να ξερεις πιο σχεδιο θα σε βολεψει ολες τις ωρες;)

Link to comment
Share on other sites

η τσάντα είναι σαν φάκελος για να καταλάβετε δεν είναι η κλασική και κλείνει με κούμπωμα...απο μέσα έχει καλό ύφασμα και απο έξω τα γνωστά σχέδια της εταιρίας...μέσα έγραφε made in france και είχε και το σήμα της γνησιότητας το R....αυτά πρέπει να γράφει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από τις λεπτομέρειες. Ραφές-συμμετρία,τα μεταλλικά στοιχεία,τα φερμουάρ,το ύφασμα στο εσωτερικό...Αν δεις μία αυθεντική και μία μαϊμού δίπλα δίπλα θα καταλάβεις όσο καλή κι αν είναι η μαϊμού.Αν την έβλεπα με προσοχή κατά 90% να την καταλάβαινα. Με προσοχή καλή όμως έτσι?

Εξάλλου αν μία πολύ γνωστή και πλούσια κρατήσει μία Λουί Βιτόν ακόμα και μαϊμού να είναι όλοι θα το θεωρήσουν γκαραντί ότι είναι αυθεντική. Εμείς και να τα σκάσουμε στην αυθεντική όλοι θα θεωρήσουν γκαραντί ότι είναι μαϊμού....οπότε προς τι η φούρια να έχει μία αυθεντική Λουί Βιτόν? Ας πάρει μία καλή απομίμηση τουλάχιστον να βγει καλή σαν τσάντα και να της κρατήσει.

σωστηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!

Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτο εκλεισε το μαγαζι στην Κιφισιά της Louis Vuitton που ειχε 100 κινέζικα καλές αντιγραφές κ 10 γνήσιες κράχτες τσάντες.....

 

Γνωστες κυριες παθανε εγκεφαλικο....χε χε

 

Το μαγαζί στην Κηφισσιά δεν έκλεισε, απλά άλλαξε χώρο.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

ευκολα την αναγνωριζεις η γνησια εχει διπλη ραφη και το δερμα στο χερακι στα σχεδια με το μονογραμμα με τη χρηση που κανεις σκουραινει.

τα χερουλια δηλ εκει που τις κρατας ποτε δε μενουν ακινητα και σταθερα οταν την αφηνεις καπου τη τσαντα.

το φερμουαρ γλιστραει και δε κανει θορυβο οταν κλεινει.

δε παθαινει τιποτα με το περασμα του χρονου.

αξιζει ομως ειναι ενα κομματι διαχρονικο που το κρατας απο τα 20 μεχρι τα 80 σου και ειναι τσαντα με αποψη.

εγω τις λατρευω και δεν εχει σημασια αν φορας ρουχα απο το ζαρα οπως ειπε μια φιλη πιο πανω η τσαντα ειναι αξεσουαρ που δε χρειαζεται να εχεις απειρες στη ντουλαπα σου εξαλλου με το περασμα του χρονου κανεις αποσβεση οταν κανεις μιατετοια αγορα αρκει να ξερεις πιο σχεδιο θα σε βολεψει ολες τις ωρες;)

 

Τιγράκη, με κάλυψες απόλυτα σε όλα!!! Εγώ έχω χαλάσει πολλά λεφτά σε τσάντες γνωστών οίκων γιατί πιστεύω οτι τα αξεσουάρ μπορούν να αναδείξουν το ντύσιμο και είναι διαχρονικά. Καταραμένη κρίση...μας στερείς μικρές (!!!!) πολυτέλειες!

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Το κυριότερο που δεν πετυχαίνουν σε μία μαϊμού είναι στην ένωση δύο διαφορετικών κομματιών. Είναι γνωστό πως στις τσάντες Λουί Βιτόν υπάρχει το λογότυπο σε πολλά σημεία του υφάσματος εντός-εκτός(κι επί τα αυτά). Οι αυθεντικές στα σημεία ένωσης το λογότυπο σπανίως διακόπτεται(π.χ.γιατί ήταν στραβό το ύφασμα).Στις μαϊμού αλλού θα δεις το L κι αλλού το μισό V κτλ.

Και πάλι θα επαναλάβω μία καλή απομίμηση σε δέρμα είναι προτιμότερη και οικονομικότερη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επίσης να πω ότι οι γνήσιες έχουν εσωτερικά ραμένο ένα μικρό δερματάκι με τυπωμένο έναν κωδικό μοναδικότητας καθώς επίσης και χαρτιά που αναφέρουν την εγγύηση. Βέβαια υπάρχουν replicas που δεν έχουν εμφανείς διαφορές με τις αυθεντικές, εκτός βέβαια η <αυθεντική> κινέζικη ήταν απο το ίδιο εργοστάσιο με την replica (αναφέρομαι στο περιστατικό της Κηφισιάς).

Iksrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θέλουν οι κινέζοι κάνουν καταπληκτικές δουλειές!

Ρολόι πολύ γνωστής εταιρείας, εδώ κοντά στα 10 χιλιάρικα, αγορασμένο από Κίνα 400?, το πήγε ο άνθρωπος στην εδώ αντιπροσωπεία για σέρβις και ούτε που το πήραν χαμπάρι!

Link to comment
Share on other sites

Να φέρω ένα παράδειγμα (μιας και ζαχαρώνω μία τώρα Χριστούγεννα που έρχονται-Αααααν έχουμε λεφτά)

http://www.cheapchanelbagsforsale.com/cheap-chanel-coco-bags-ch2009-redsilver-chain-p-32.html

Οι ρόμβοι στις ραφές πρέπει να είναι ολόκληροι και να μην κόβονται όπου να 'ναι. Ε, σε αυτήν όπου να'ναι, ότι να'ναι. Αλλά πολλοί θα το δουν ουδείς το ξέρει!

Μόνο στον πάτο της το πέτυχαν.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θέλουν οι κινέζοι κάνουν καταπληκτικές δουλειές!

Ρολόι πολύ γνωστής εταιρείας, εδώ κοντά στα 10 χιλιάρικα, αγορασμένο από Κίνα 400?, το πήγε ο άνθρωπος στην εδώ αντιπροσωπεία για σέρβις και ούτε που το πήραν χαμπάρι!

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ΔΕΝ το κατάλαβαν ούτε στην αντιπροσωπεία;

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...