Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ροζ στο σκουπισμα


Recommended Posts

Κορίτσια θα ήθελα τα φωτα σας... Είμαι στην 9η εβδομάδα και εδώ και μια βδομάδα είχα ανα 2 μερες περιπου καφέ ανοιχτο υγρά και μετα πολυ σκουρο κόκκινο μιλαμε για πολυ μικρη ποσότητα ουτε κηλίδα. Ο γυναικολόγος μου εδωσε προληπτικά utrogestan. Αλλα τελευταία παρατηρησα στο σκούπισμα ενα ροζ αχνό. Μου έχει σπάσει τα νευρα αυτη η υπόθεση πάνω που παω να χαρω κατι βλεπω στην τουαλετα και μου χαλαει τη διαθεση... μια γνωστη μου μου είπε ότι ισως είναι αμνιακό υγρο???? και ισως επισης ο πλακουντας να ακουμπαει κάπου στην μήτρα και κατι τετοια περιεργα.... σας εχει τυχει κατι τετοιο???:confused:

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοίτα κοριτσάκι εγω θυμαμαι οτι συνήθως στην αλλαγή του μήνα οι εμετοί μου ήταν πολύ πιο εντονοι και είχα και ροζ για κανα δυο μέρες αν ομως έχεις αμφιβολίες να πας στον γυναικολόγο σου για υπέρηχο και να του ζητήσεις να σε παρακολουθήσει στενότερα και να σου εξηγήσει τους λόγους που συμβαίνει αυτό.Καλή εγκυμοσύνη να έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να σε δει ο γιατρος για να ξερεις σιγουρα τι ειναι και γιατι.

εγω για παραδειγμα ειχα ροζ στο σκουπισμα (και εννοειται οτι δεν θελω να σε τρομαξω) και ειχα κανει αποκολληση και ειχα αιμα γιαυτο το λογο. αλλη κοπελα μπορει να εχει ροζ απο αλλες αιτιες. χρειαζεσαι ξεκουραση και οπωσδηποτε να κανεις εναν υπερηχο εφοσον ειχες και κοκκινο αιμα. το καφε εινια ξεραμενο αιμα, παλιο και δεν πειραζει. το ροζ μπορει να ειναι απλα απο λιγη κουραση η ετσι, αλλα μπορει να εινια και κατι πιο σοβαρο.

Link to comment
Share on other sites

ευα ευχομαι να μην ειναι τιποτα και ολα να πανε καλα... εγω δεν εχω δει ροζ αλλα λογω εξωσωματικης και εξτρα προσοχης παιρνω ουτροτζεσταν απο την αρχη της διαδικασιας! Εχω ακουσει οτι τα δινουν και σε περιπτωση που δει καποια κοπελα ροζ ή α και αιμα για να την ενισχυσουν και να αποφευχθει αποκολληση κλπ.. Μην αγχωνεσαι, συμβουλεψου τον γιατρο σου! σου ευχομαι να σταματησουν οι εκκρισεις και να απολαυσεις την υπολοιπη εγκυμοσυνη σου! φιλια

cf7op3.png

 

 

wQtYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις σας, τελικά λυθηκε το μυστήριο, μόλις γυρισα απο τον κολπικό υπέρηχο. Μου ειπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλά ο πλακούντας γι' αυτο και είχα αυτο το λίγο αίμα και μάλλον θα συνεχίσω να το έχω μέχρι να ανέβει. Μου είπε πως σιγά σιγά θα ανέβει και να μην στενοχωριέμαι και αν μπορω να πάρω καμμια βδομάδα άδεια να ξεκουραστω. Επίσης κορίτσια το μεγαλύτερο σοκ :shock: ήταν ότι στον υπέρηχο άρχισε η κουκίδα να φαινεται σαν κανονικο μωρο!!!!!και ειναι γυρω στα 3 εκατοστα!!!

Μετά άρχισα εγω τις υστερίες του τυπου και αν δεν ανεβει?? τι θα γινει??? αλλα με στραβοκοιταξε λίγο και δεν ξαναμιλησα! Μου είπε οτι ολα θα πανε καλα και φυσικα να συνεχισω τα utrogestan(2+2+2=6 την ημέρα)

 

Φυσικά μου εφυγε ενα αγχος αλλα μου ήρθε ενα καινουριο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπραβο ευα ολα καλα ειδες? ασε.. η αγωνια νομιζω δεν θα φυγει ποτε ! τουλαχιστον μεχρι την αυχενικη , πιστευω μετα θα χαλαρωσουμε λιγο και μετα κι αλλλες αγωνιες!! τι να κανουμε? αρκει να ερθουν γερα μωρακια!!! φιλια

cf7op3.png

 

 

wQtYp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι προς το παρον twiggy ολα καλά :P... περιμένω με αγωνια τωρα να παμε για αυχενικη εχω ηδη κλεσει ραντεβου στο ιασώ κι εσυ σε ποια βδομαδα εισαι ποτε πας για αυχενική?? Πως μπορουμε να αποβάλλουμε το αγχος?

Link to comment
Share on other sites

ναι αν και νομιζω στην αυχενικη θα μας πουν ακριβως ποσο ειμαστε που θα το μετρησουν καλα!! για αυχενικη θα παω την 1η Σεπτεμβριου στο Ελενα! εχω πολυ αγωνια, γενικοτερα μεχρι να περασει και ο 3ος μηνας ειμαι ακομα μαγκωμενη! Προσπαθω ομως να σκεφτομαι θετικα και χαιδευω την κοιλιτσα μου!!! Δεν εχω εν τω μεταξυ και πολλα συμπτωματα οποτε που και που ανησυχω παραπανω!! Βεβαια απο το να ξερνουσα ολη μερα....Εσυ πως τα πας με ολα αυτα? πολλα φιλια και καλη δυναμη!!

cf7op3.png

 

 

wQtYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 χρόνια μετά...

καλημερα κοριτσια μου ειμαι στην εκτη βδομαδα κυησης και σημερα το πρωι ειδα ροζ υγρα και εχω και κατι πονακια.σας εχει τυχει?γιατι ανησυχω

 

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2020 at 11:32 ΠΜ, ολγα γολιτοπουλου είπε:

καλημερα κοριτσια μου ειμαι στην εκτη βδομαδα κυησης και σημερα το πρωι ειδα ροζ υγρα και εχω και κατι πονακια.σας εχει τυχει?γιατι ανησυχω

 

Καλησπέρα κορίτσι και με το καλό το μωράκι σου! Καλύτερα να ενημερώσεις τον γυναικολόγο σου, αυτός είναι ο κατάλληλος για να σου πει. Εγώ θα σου πω καθαρά από δική μου εμπειρία ότι είχα και εγώ λόγω έντονης κούρασης και μου είχε συστήσει να ξεκουραστώ... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια! Βρίσκομαι στη 6 βδομάδα κ σήμερα το βράδυ ειχα εντονους πόνους περιόδου κ το πρωι έβγαλα ρόζ βλέννη. Ενημέρωσα τη γιατρό μου φυσικά, απλώς ειμαι πολύ αγχωμενη γτ πριν 1 χρονο είχα μια παλλί δρομη. Δεν την ανησύχησε κάτι απλώς μ αυξησε το μαγνήσιο.Κάποια με ανάλογη εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Sweety89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Βρίσκομαι στη 6 βδομάδα κ σήμερα το βράδυ ειχα εντονους πόνους περιόδου κ το πρωι έβγαλα ρόζ βλέννη. Ενημέρωσα τη γιατρό μου φυσικά, απλώς ειμαι πολύ αγχωμενη γτ πριν 1 χρονο είχα μια παλλί δρομη. Δεν την ανησύχησε κάτι απλώς μ αυξησε το μαγνήσιο.Κάποια με ανάλογη εμπειρία;

Καλησπέρα εγώ είχα υπέρηχο κ όταν πήγα ο γιατρός είδε ότι είχα αιμάτωμα κ μ είπε ότι μπορεί ν δω καφέ κ όπως κ έγινε.. μ έδωσε ουτροτζεσταν κ όχι βάρος κ πολλές δουλειες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...