Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Online αγορά χρυσού σταυρού


euaggeli

Recommended Posts


Διαφημίσεις


δεν εχω αγορασει αλλα εχε υποψη σου τα γραμμαρια που ειναι ο καθε σταυρος..

το ιδιο σχεδιο με αλλα γραμμαρια εχει τρελη διαφορα τιμης...

οπως επισης κ τα καρατια

υπαρχουν 9 ,14, 18 κ 24 το καλυτερο σαν ανθεκτικοτητα για μενα ειναι το 14αρι

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα γραμμάρια και τα καράτια παίζει ρόλο και η εργασία που απαιτείται για κάθε κόσμημα.

Πάντως θα ψιλοφοβόμουνα την αγορά σταυρού από ιστοσελίδα χωρίς να τον δω από κοντά;)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν εννοει οτι αν ειναι πιο βαρυς ειναι πιο καλος(=ανθεκτικος), αλλα τοσο πιο ακριβος...

 

Παντως η τιμη εκτος απο το βαρος του χρυσου και την καθαροτητα του (=καρατια) εξαρταται και απο τη δουλεια (σκαλισματα, στροφες, καμπυλες κλπ), το αν ειναι χειροποιητος, αν ειναι 'αντιγραφη' σχεδιου ή πρωτοτυπος, αν εχει πετρες (ποιου ειδους, ποσες, ποιου μεγεθους, ποιας καθαροτητας).

 

 

Δεν ξερω, παντως, αν και ψωνιζω απο το ιντερνετ, για σταυρο (ή αλλοα χρυσαφικο) κι εγω δεν θα το ρισκαρα αν δεν τον εβλεπα κι αν δεν ηταν απο καπου που θα μπορουσα να τους ξαναβρω εαν κατι δεν πηγαινε καλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστω και παλι που μου απαντήσατε το μαγαζι που θελω να κανω παραγγελια ειναι θεσσαλονικη και εγω ειμαι στην λημνο απλα δεν μπορω να παω απο κοντα να ψαξω. απλα επειδη ειμαι λιγο ασχετη με online αγορες φοβαμαι μηπως αλλο παραγγειλω και αλλο μου στειλουν.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειδα οτι εισαι λημνο και φανταστηκα οτι στρεφεσαι στην εξ αποστασεως αγορα λογω αυτου

 

τι να πω, εχεις μια δυσκολια.. δεν υπαρχει κανεις που εμπιστευεσαι τυφλα να σου αγορασει κατι αφου το δει και το αγγιξει και το 'ζυγισει' ?

δεν ξερω, μπορει το καταστημα να ειναι το καλυτερο και το πιο συνεπες, αλλα κι οι καιροι ειναι δυσκολοι...

 

 

Καλη επιτυχια σου ευχομαι (και παντα αξια!! νονα γινεσαι ετσι?)

Link to comment
Share on other sites

euaggeli όταν έγινα κουμπάρα πήρα σταυρό στη βαφτιστήρα μου από e-shop και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη!!! Είναι γνωστό e-shop κοσμημάτων, είχε πολύ ωραίο κουτί, πιστοποιητικό για την πέτρα κ γενικά πρόκειται για πολύ οργανωμένο ηλεκτρ. κατάστημα. Κ βέβαια, μετά από έλεγχο σε καταστήματα ήταν κ πιο οικονομικό!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ιδιο σχεδιο μπορει να ειναι μασιφ ή κουφιο αρα η τιμη παιζει αναλογα

στην αγορα χρυσου οσες φορες εχω παει για σταυρο.. τον ζυγιζουν πριν σου πουν τιμη...

τωρα επειδη εισαι μακρυα απο την αγορα... στο σαιτ που θα βρεις πες τους να σου πουν κ cm (ποσους ποντους ειναι ο σταυρος) ετσι μπορεις να πας σε ενα χρυσοχοείο στην λημνο να δεις πως ειναι οι διαστασεις που επελεξες απο κοντα...

εχω ακουσει διαφορα για την αγορα χρυσου.. οτι μπορουν να σου χτυπησουν ενα ψευδη αριθμο κ να σου πουλησουν το 9αρι για 14αρι κ ου το καθεξης...

οπως επισης οτι λιωνουν αλλα μεταλα για να το κανουν πιο βαρυ εσωτερικα τον σταυρο κ απ εξω καλυπτεται με χρυσο..

βεβαια αυτο προυποθετει οτι θα πας σε καποιον επαγγελματια κ οχι λωποδυτακο....

αντε οκ θα συμφωνησω κ με τα κοριτσια οτι παιζει ρολο κ το σχεδιο κ οι πετρες... αλλα σε πολυ μικρο βαθμο... η ουσια ειναι ο καθαροσ χρυσος...κ η τιμη του στην αγορα την ημερα που θα τον κλεισεις...

συνεχως ανεβαινει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ αγόρασα το βαπτιστικό σταυρό και την αλυσίδα, πριν ένα μήνα από e-shop στη Θεσσαλονίκη και ήτανε ακριβώς όπως στη φωτό. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη και θα ξανά ψωνίσω σίγουρα από εκεί! Την Κυριακή που είχαμε τη Βάπτιση, ο Σταυρός πρωταγωνίστησε! Το χάρηκα πραγματικά πολύ!

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω οπως ξαναειπα εδω βρηκα τον απλο σταυρο (κωδ st124) λευκοχρυσο ομως, 14αρι με 250 ευρω μαζι με την αλυσιδα... (τον ιδιο σταυρο τον πηρε η κουμπαρα μου για την δικη της βαπτιση με 280 γιατι ανεβηκε η τιμη του χρυσου) οτι δειτε στο σαιτ βγαινει κ σε λευκοχρυσο κ σε χρυσο...

κ στα καρατια που θελετε...

http://www.rouvasjewellery.gr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=9&Itemid=17

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...