Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΠΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΛΟΓΩ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑΤΟΣ


Recommended Posts

σε ευχαριστω πολυ Αννα,το θεμα ειναι οτι στην δικη μου περιπτωση δεν προσεχα ποτε πριν μεινω εγκυος,ουτε με τις γατες ουτε με τα φαγητα και ακομα κι αν εκανα εξετασεις πριν μεινω εγκυος θα ηταν καλες γιατι στο τεστ που εκανα για να φανει ποτε το κολλησα φανηκε οτι το κολλησα το τελευταιο 3μηνο και ημουν ηδη 3 μηνων...Παντα ημουν απροσεχτη και δεν το κολλησα τοτε ειναι τραγικο.Εγω πιστευω οτι ειναι καθαρα θεμα τυχης,οσο και να προσεχεις αν ειναι να σου τυχει....Και ειναι ακομα χειροτερο το να προσεχεις τα παντα και να το κολλας ξαφνικα..Τελος παντων ευχομαι να ειναι ολα καλα και σε οσες το επαθαν να προσπαθουν να σκεφτονται θετικα!καθετι στη ζωη μας γινεται για καποιο λογο και πρεπει να ειμαστε δυνατοι και να αντεχουμε!Ευχομαι καμια αλλη κοπελα να μην βρεθει σε αυτην την θεση αλλα αν βρεθει να ξερει οτι δεν ειναι η μονη.Εμενα οι ιστοριες σας μου εδωσαν δυναμη για να αντιμετωπισω αυτην την κατασταση οποιο κι αν ειναι το αποτελεσμα.

WTHap2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οσο πιο μικρη ειναι η κυηση τοσο λιγοτερες ειναι οι πιθανοτητες να κολλησει το μικρο. Και αντιθετα αν τελικα κολλησει, τοσο πιο δυσκολο θα ειναι για το εμβρυακι.

Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα να εχεις!!!

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites

ελενη σου εδωσε τουλαχιστον μια αγωγη ο γυναικολογος σου?

σου ευχομαι η αμνιο να βγει πεντακαθαρη και να απολαυσεις το υπολοιπο της εγκυμοσυνης σου χωρις αγχος!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ!!ναι πηρα για 20 ημερες σπυραμυκινη..το ξερω οτι στο πρωτο τριμηνο υπαρχουν λιγοτερες πιθανοτητες να περασει στο μωρακι και μαλιστα διαβασα σε ενα αρθρο οτι 1 στα 2000 εμβρυα νοσει σε αυτες τις περιπτωσεις...μακαρι να πανε ολα καλα,δεν περνουν οι μερες γιατην εξεταση...την αλλη Πεμπτη εχω ραντεβου και ανυπομωνω....

WTHap2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχομαι κι εγω ενα πολυ καλο αποτελεσμα, αφου εχεις πολυ σοβαρες ελπιδες ΝΑ ΜΗΝ εχει κολλησει το εμβρυακι. Και μεχρι να γεννησεις μακρια απο ωμα λαχανικα που δεν εχεις πλυνει εσυ προσωπικα με σχολαστικοτητα και οχι καλα ψημενο κρεας. Καλη επιτυχια απο καρδιας!

dev200pb___.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ Ζωη κι εσυ με το καλο να κρατησεις αγκαλια το μπουμπουκακι σου!!!!

 

ελενη μου πεμπτη σημερα....τι εγινε τελικα???ευχομαι να εχεις πολυ ευχαριστα νεα!!

Link to comment
Share on other sites

ελενη μου πεμπτη σημερα....τι εγινε τελικα???ευχομαι να εχεις πολυ ευχαριστα νεα!!

 

 

Αχ ΜαριΑ Ειρηνη την αλλη Πεμπτη εχω ραντεβου 2/2 θα σας ενημερωσω μετα την αμνιοπαρακεντηση...δεν περνουν οι μερες παντως!!!!!!

WTHap2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια.είμαι καινούρια στο φόρουμ.ακούω όλα αυτά που λέτε για το τοξόπλασμα κ.τ.λ.εμένα, παρόλο που δεν είχα καμία ένδειξη για τοξόπλασμα, ο γιατρός με βάζει κάθε ΜΗΝΑ να κάνω αυτήν την εξέταση και μου επεσήμανε συνέχεια να τρώω πολύ καθαρισμένα λαχανικά,πολύ καλά ψημένο το κρέας κτλ.

eleni89 όλα θα πάνε καλά.είμαι σίγουρη μην ανησυχείς!περιμένουμε νέα σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια.είμαι καινούρια στο φόρουμ.ακούω όλα αυτά που λέτε για το τοξόπλασμα κ.τ.λ.εμένα, παρόλο που δεν είχα καμία ένδειξη για τοξόπλασμα, ο γιατρός με βάζει κάθε ΜΗΝΑ να κάνω αυτήν την εξέταση και μου επεσήμανε συνέχεια να τρώω πολύ καθαρισμένα λαχανικά,πολύ καλά ψημένο το κρέας κτλ.

eleni89 όλα θα πάνε καλά.είμαι σίγουρη μην ανησυχείς!περιμένουμε νέα σου.

Doetoula, Καλησπέρα!!κ Εγω στη Πρώτη μου εγκυμοσύνη με έβαζε ο γιατρός να κάνω κάθε μήνα εξετάσεις για τοξοπλασμα, μου είχε πει Ότι δεν είχα καθόλου αντισώματα.. Κ να προσέχω πολυ. Κ για να πω την αλήθεια, απ΄εξω δεν έφαγα 9 μήνες, Γιατί δεν είναι καλοψημενα κ καλοπλυμενα κ φοβομουνα...Απλώς να προσεχείς..α,ακομα κ στο Σπιτι μου τα λαχανικά να ξεφλουδιζα..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή το έψαξα πολύ το θέμα πριν μείνω έγκυος έχω να πώ τα εξής :

 

Καταρχήν ο γυναικολόγος μου με έιχε βάλει να κάνω εξέταση για το τοξόπλασμα και το μεγαλοκυτταροϊο πριν μείνω έγκυος. Ευτυχώς γιατί είχε βγεί θετική η εξέταση για το τοξόπλασμα και τότε μου είχε πεί να προσπαθήσω μετά από 3-4 μήνες αφού θα ξαναέκανα εξετάση.

Όταν λοιπόν εμεινα έγκυος μετα από 1 χρόνο περίπου με βάζει και ξανακάνω εξέταση και βγαίνει πάλι θετική!! τρελλάθηκα!! Η εξέταση αυτή μου είπε ο γιατρός μου πρέπει να γίνεται μόνο στο παστερ το τονίζω γιατί μόνο εκεί υπάρχουν τα κατάλληλα μηχανήματα που σου δείχνουν πότε έγινε η μόλυνση πράγμα πολύ σημαντικό. Ευτυχώς εμένα ήταν ανάμολυνση! Είχα δηλαδή ξανακολλήσει αλλά επειδή είχα αντισώματα δεν υπήρχε κίνδυνος. Η πρώτη μόλυνση είναι επικίνδυνη. Μέχρι να το μάθουμε όμως κοντέψαμε να πεθάνουμε από την αγωνία. Κάθε μήνα τους 4 μήνες το ελέγχαμε παρόλα αυτά για να βλέπουμε τις τιμές.

 

Ωστόσο μου είχε πεί όταν γέννησα, ότι πριν προσπαθήσω για δεύτερο παιδάκι να ξανακάνω εξέταση.

 

Τώρα το πως μεταφέρεται ο ιός; εύκολα. Είτε από τα λαχανικά τα οποία δεν έχουν πληθεί καλά ,από κρέας που δεν έχει ψηθεί καλά ή κιμά γενικά μέσω των τροφών κυρίως εφόσον δεν έχουμε γάτα. Ούτε εγώ είχα. Και δεν υπάρχουν και συμπτώματα.Αν δεν κάνεις εξέταση δεν το μαθαίνεις.

 

Πάντως ρε κορίτσια εντύπωση μου κάνει. Οι γιατροί σας δεν σας έγραψαν εξέτασεις πριν μείνετε έγκυες; εμένα μου είχε κάνει τα πάντα.Όταν γράφουν τις εξετάσεις κατόπιν εορτής είναι αργά μερικές φορές. Το λέω γιατί και το τοξόπλασμα και ο μεγαλοκυτταροιός είναι ιοί που μπορόυν να ανιχνευθούν με εξετάσεις πριν την εγκυμοσύνη αρκεί ο γιατρός να είναι καλός και να ψάχνει.

 

Σας καταλαβαίνω πάντως γιατί το έζησα. Προσπαθήστε να το σβήσετε από το μυαλό σας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή το έψαξα πολύ το θέμα πριν μείνω έγκυος έχω να πώ τα εξής :

 

Καταρχήν ο γυναικολόγος μου με έιχε βάλει να κάνω εξέταση για το τοξόπλασμα και το μεγαλοκυτταροϊο πριν μείνω έγκυος. Ευτυχώς γιατί είχε βγεί θετική η εξέταση για το τοξόπλασμα και τότε μου είχε πεί να προσπαθήσω μετά από 3-4 μήνες αφού θα ξαναέκανα εξετάση.

Όταν λοιπόν εμεινα έγκυος μετα από 1 χρόνο περίπου με βάζει και ξανακάνω εξέταση και βγαίνει πάλι θετική!! τρελλάθηκα!! Η εξέταση αυτή μου είπε ο γιατρός μου πρέπει να γίνεται μόνο στο παστερ το τονίζω γιατί μόνο εκεί υπάρχουν τα κατάλληλα μηχανήματα που σου δείχνουν πότε έγινε η μόλυνση πράγμα πολύ σημαντικό. Ευτυχώς εμένα ήταν ανάμολυνση! Είχα δηλαδή ξανακολλήσει αλλά επειδή είχα αντισώματα δεν υπήρχε κίνδυνος. Η πρώτη μόλυνση είναι επικίνδυνη. Μέχρι να το μάθουμε όμως κοντέψαμε να πεθάνουμε από την αγωνία. Κάθε μήνα τους 4 μήνες το ελέγχαμε παρόλα αυτά για να βλέπουμε τις τιμές.

 

Ωστόσο μου είχε πεί όταν γέννησα, ότι πριν προσπαθήσω για δεύτερο παιδάκι να ξανακάνω εξέταση.

 

Τώρα το πως μεταφέρεται ο ιός; εύκολα. Είτε από τα λαχανικά τα οποία δεν έχουν πληθεί καλά ,από κρέας που δεν έχει ψηθεί καλά ή κιμά γενικά μέσω των τροφών κυρίως εφόσον δεν έχουμε γάτα. Ούτε εγώ είχα. Και δεν υπάρχουν και συμπτώματα.Αν δεν κάνεις εξέταση δεν το μαθαίνεις.

 

Πάντως ρε κορίτσια εντύπωση μου κάνει. Οι γιατροί σας δεν σας έγραψαν εξέτασεις πριν μείνετε έγκυες; εμένα μου είχε κάνει τα πάντα.Όταν γράφουν τις εξετάσεις κατόπιν εορτής είναι αργά μερικές φορές. Το λέω γιατί και το τοξόπλασμα και ο μεγαλοκυτταροιός είναι ιοί που μπορόυν να ανιχνευθούν με εξετάσεις πριν την εγκυμοσύνη αρκεί ο γιατρός να είναι καλός και να ψάχνει.

 

Σας καταλαβαίνω πάντως γιατί το έζησα. Προσπαθήστε να το σβήσετε από το μυαλό σας.

 

 

Εχεις δικιο αλλα εγω δεν την ειχα ενημερωσει την γιατρο μου πιο πριν,εκανα ενα τεστ ΠΑΠ και θεωρουσα οτι ειμαι ενταξει,μεχρι και που το επαθα δεν ηξερα καν τι ειναι ολα αυτα...παντως εμενα ειναι πρωτομολυνση και απο την ειδικη εξεταση που εκανα φανηκε οτι το κολλησα μολις εμεινα εγκυος οποτε και να τις εκανα πιο πριν δεν θα φαινοταν κατι..παντως οντως αν δεν εχεις αντισωματα καλο ειναι να την κανεις καθε μηνα κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης την εξεταση ακομη κι αν δεν στο πει ο γιατρος σου...

WTHap2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ ΜαριΑ Ειρηνη την αλλη Πεμπτη εχω ραντεβου 2/2 θα σας ενημερωσω μετα την αμνιοπαρακεντηση...δεν περνουν οι μερες παντως!!!!!!

 

αχ κοριτσια μου,δεν υπαρχει αυτο που ζω!!!!περιμενα πως και πως να ερθει η σημερινη μερα να παμε να κανουμε την αμνιοπαρακεντηση και μας τα χαλασε ο καιρος!!!μενω Ξανθη και θα πηγαιναμε Θεσσαλονικη.οι δρομοι κλειστοι το πρωι και αναγκαστικα το αναβαλαμε για τις 7/2...θα πεθανω απο το αγχος μου!!!!

WTHap2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου,δεν υπαρχει αυτο που ζω!!!!περιμενα πως και πως να ερθει η σημερινη μερα να παμε να κανουμε την αμνιοπαρακεντηση και μας τα χαλασε ο καιρος!!!μενω Ξανθη και θα πηγαιναμε Θεσσαλονικη.οι δρομοι κλειστοι το πρωι και αναγκαστικα το αναβαλαμε για τις 7/2...θα πεθανω απο το αγχος μου!!!!

 

κανε υπομονη....δεν υπαρχει αλλη λυση!! ειναι πολυ δυσκολο το ξερω...αλλα κ το αγχος μονο προβληματα δημιουργει...αυτο να σκεφτεσαι...!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως ρε κορίτσια εντύπωση μου κάνει. Οι γιατροί σας δεν σας έγραψαν εξέτασεις πριν μείνετε έγκυες; εμένα μου είχε κάνει τα πάντα.Όταν γράφουν τις εξετάσεις κατόπιν εορτής είναι αργά μερικές φορές. Το λέω γιατί και το τοξόπλασμα και ο μεγαλοκυτταροιός είναι ιοί που μπορόυν να ανιχνευθούν με εξετάσεις πριν την εγκυμοσύνη αρκεί ο γιατρός να είναι καλός και να ψάχνει.

 

Πες τα χρυσόστομη!!! Κι εγώ όταν αποφάσισα ότι θέλω να κάνω παιδί, πήγα στη γιατρό και ζήτησα προγεννητικό έλεγχο. Τι να το κάνω αν δω ότι έχω κολλήσει κάτι κατόπιν εορτής; Σκοπός είναι να το ξέρεις από πριν και να κάνεις θεραπεία αν χρειαστεί. Όχι να σε στείλουν μετά για διακοπή κύησης. Οι περισσότεροι γυναικολόγοι αν ζητήσεις προγεννητικό από πριν, σου λένε "δεν χρειάζεται" και η δικαιολογία είναι η εξής: μπορεί ο προγεννητικός να βγει καθαρός και να σου πάρει μήνες να μείνεις έγκυος και μέχρι τότε να έχεις κολλήσει κάτι. Ε βάλε με να τον ξανακάνω μετά, τόσος κόπος είναι;

 

Και δεν είναι μόνο ο μεγαλοκυτταροϊός και το τοξόπλασμα, αλλά κι ένα σωρό μικρόβια (χλαμμύδια, ουρεόπλασμα κλπ) που καλό είναι να τα έχουμε ξεφορτωθεί πριν μείνουμε έγκυες. Κορίτσια, ΑΠΑΙΤΕΙΣΤΕ προγεννητικό έλεγχο πριν μείνετε έγκυες.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους καναμε την εξεταση και ηρεμησα!!ειχα δει ενα πολυ καλο ονειρο και το μισο βγηκε...περιμενουμε κοριτσακι!!!!τωρα το πολυ σε δεκα μερες περιμενουμε και τα αποτελεσματα και ελπιζω οτι θα ειναι αυτα που επιθυμουμε!ετσι θα βγει πραγματικο ολο μου το ονειρο!!!Ηταν μια γιατρος γενετιστρια στην εξεταση η οποια εχει αντιμετωπισει κι αλλα τετοια περιστατικα και ηταν πολυ αισιοδοξη!μας ειπε οτι τις περισσοτερες φορες ο ιος δεν περναει τον πλακουντα οποτε τα μωρακια δεν εχουν προβλημα.Μπορω να πω οτι εχω ηρεμησει παρα πολυ και αναμενω τα αποτελεσματα που κατι μου λεει οτι θα ειναι καλα!

WTHap2.png
Link to comment
Share on other sites

επιτελους καναμε την εξεταση και ηρεμησα!!ειχα δει ενα πολυ καλο ονειρο και το μισο βγηκε...περιμενουμε κοριτσακι!!!!τωρα το πολυ σε δεκα μερες περιμενουμε και τα αποτελεσματα και ελπιζω οτι θα ειναι αυτα που επιθυμουμε!ετσι θα βγει πραγματικο ολο μου το ονειρο!!!Ηταν μια γιατρος γενετιστρια στην εξεταση η οποια εχει αντιμετωπισει κι αλλα τετοια περιστατικα και ηταν πολυ αισιοδοξη!μας ειπε οτι τις περισσοτερες φορες ο ιος δεν περναει τον πλακουντα οποτε τα μωρακια δεν εχουν προβλημα.Μπορω να πω οτι εχω ηρεμησει παρα πολυ και αναμενω τα αποτελεσματα που κατι μου λεει οτι θα ειναι καλα!

Μπραβο κοπελα μου! Χαιρομαι πολυ για σενα!:D

dev200pb___.png
Link to comment
Share on other sites

επιτελους καναμε την εξεταση και ηρεμησα!!ειχα δει ενα πολυ καλο ονειρο και το μισο βγηκε...περιμενουμε κοριτσακι!!!!τωρα το πολυ σε δεκα μερες περιμενουμε και τα αποτελεσματα και ελπιζω οτι θα ειναι αυτα που επιθυμουμε!ετσι θα βγει πραγματικο ολο μου το ονειρο!!!Ηταν μια γιατρος γενετιστρια στην εξεταση η οποια εχει αντιμετωπισει κι αλλα τετοια περιστατικα και ηταν πολυ αισιοδοξη!μας ειπε οτι τις περισσοτερες φορες ο ιος δεν περναει τον πλακουντα οποτε τα μωρακια δεν εχουν προβλημα.Μπορω να πω οτι εχω ηρεμησει παρα πολυ και αναμενω τα αποτελεσματα που κατι μου λεει οτι θα ειναι καλα!

 

μπραβο κοριτσακι μου!!ολα θα πανε καλα!! σε λιγους μηνες θα εχεις αγκαλια την κορουλα σου... θα δεις!!:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Koritsia γεια σας κ απο μενα! Ειμαι 7 εβδομαδων και σε 1 περιπου εβδομαδα ο γιατρος μου θα μου γραψει τις καθιερωμενες εξετασεις! Εχω διαβασει πολλα για το τοξοπλασμα κ εχω τρομοκρατηθει. Το μωρακι δε το χαμε προγραμματισει και φυσικα μεχρι να καταλαβω οτι ειμαι εγκυος( εχω κ μεγαλο κυκλο) περασαν μεεεερες!! Ετρωγα μαρουλοσαλατες σε ταβερνες , medium ψημενα κρεατα κλπ. Κοιμαμαι κ ξυπναω κ ειμαι πεποισμενη οτι εχω κολλησει.. Να μου πεις τωρα κολλησα; Αλλα ξερω κ εγω... Αντι να χαιρομαι την εγκυμοσυνη μου ειμαι διαρκως στενοχωρημενη γιατι υπαρχει παντα η πιθανοτητα! Πραγματικα κοριτσια δε ξερω τλκ αν οι συζητησεις στα φορουμς βοηθουν η μας δημιουργουν περαιτερω αγχος καθως ενα-δυο μεμονομενα περιστατικα τεινουμε να τα γενικοποιουμε με το μυαλο μας ....

Link to comment
Share on other sites

Koritsia γεια σας κ απο μενα! Ειμαι 7 εβδομαδων και σε 1 περιπου εβδομαδα ο γιατρος μου θα μου γραψει τις καθιερωμενες εξετασεις! Εχω διαβασει πολλα για το τοξοπλασμα κ εχω τρομοκρατηθει. Το μωρακι δε το χαμε προγραμματισει και φυσικα μεχρι να καταλαβω οτι ειμαι εγκυος( εχω κ μεγαλο κυκλο) περασαν μεεεερες!! Ετρωγα μαρουλοσαλατες σε ταβερνες , medium ψημενα κρεατα κλπ. Κοιμαμαι κ ξυπναω κ ειμαι πεποισμενη οτι εχω κολλησει.. Να μου πεις τωρα κολλησα; Αλλα ξερω κ εγω... Αντι να χαιρομαι την εγκυμοσυνη μου ειμαι διαρκως στενοχωρημενη γιατι υπαρχει παντα η πιθανοτητα! Πραγματικα κοριτσια δε ξερω τλκ αν οι συζητησεις στα φορουμς βοηθουν η μας δημιουργουν περαιτερω αγχος καθως ενα-δυο μεμονομενα περιστατικα τεινουμε να τα γενικοποιουμε με το μυαλο μας ....

Κοιτά να δεις, να μην αγχωνεσαι... Θα σου γράψει εξετάσεις ο γιατρός κ θα είναι μέσα κ τοξοπλασματος..Απλώς θα πρέπει νς προσεχείς λίγο παραπάνω απο δω κ πέρα.. Εύχομαι Καλή εγκυμοσύνη να Έχεις!!!

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟ!!!ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!ΑΝΥΠΟΜΩΝΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΙΟ ΑΛΛΑ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩ!!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ!!!

WTHap2.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟ!!!ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!ΑΝΥΠΟΜΩΝΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΙΟ ΑΛΛΑ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩ!!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ!!!

Μπραβοοοοοοοοοοο:D:D:D με το καλο ευχομαι να σας πανε ολα οπως τα ονειρευεστε....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...