Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Τι άλλο θα μπορούσα να δώσω στα παιδάκια εκτός από μπομπονιέρα?

xainti

Recommended Posts

Ετοιμάζω την βάφτιση και θέλω εκτός από την μπομπονιέρα να δώσω και κάτι άλλο στα παιδάκια.Έχω δει μπάλες τυλιγμένες σε τούλι τι άλλο θα μπορούσα να δώσω. Η βάφτιση είναι για κοριτσάκι.

Διαφημίσεις

Xάρτινο τσαντάκι με καραμέλες,μπαλόνια και αυτό που κάνει σαπουνόφουσκες.

Μεγάλο γλυφιτζούρι marshmallow σε ροζ χρώμα.

Μικρά μπαλόνια με τυπωμένη την φατσούλα του μωρού σου,το όνομα και την ημερομηνία της βάφτισης.

Παγουρίνο(έτσι δεν τα λένε?)γεμάτο καραμέλες.

Ένα γλυκό φιλάκι και τις ευχές σου για να πάνε στο καλό(που δεν κοστίζει και τίποτα)!!!!!!!:lol:

Xάρτινο τσαντάκι με καραμέλες,μπαλόνια και αυτό που κάνει σαπουνόφουσκες.

Μεγάλο γλυφιτζούρι marshmallow σε ροζ χρώμα.

Μικρά μπαλόνια με τυπωμένη την φατσούλα του μωρού σου,το όνομα και την ημερομηνία της βάφτισης.

Παγουρίνο(έτσι δεν τα λένε?)γεμάτο καραμέλες.

Ένα γλυκό φιλάκι και τις ευχές σου για να πάνε στο καλό(που δεν κοστίζει και τίποτα)!!!!!!!:lol:

με κάλυψε .. ανάλογα τι θα είναι οι μπονμπν θα μπορούσες να βάλεις μέσα στην σακουλιτσα ΄ένα μικρό ξύλινο παιχνιδάκι μαζί πχ μαριονετα , σφυρίχτρα ..

jHgFp3.png

Πιάνει το χέρι σου?? Αν ναι μπορείς να φτιάξεις κάτι σαν αυτό. Φτιάξαμε με μια φίλη μου για την κόρη της και ενθουσιαστήκανε τα παιδιά. Μόλις βρω τη δική μου φωτογραφία θα στη βάλω να τη δεις!

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://ny-image3.etsy.com/il_fullxfull.28194719.jpg&imgrefurl=http://www.etsy.com/view_listing.php%3Flisting_id%3D12198604&usg=__eLSGrXreSVTkI7ZVlLBmTBSAaj8=&h=1500&w=1122&sz=296&hl=el&start=5&zoom=1&tbnid=p5k5-Dm3h9shDM:&tbnh=150&tbnw=112&ei=heySTfP1E4bXsgaU4q3RBg&prev=/images%3Fq%3Dpinweel%2Bon%2Bstick%26um%3D1%26hl%3Del%26biw%3D1360%26bih%3D600%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1

είναι πολύ οικονομικές και εμείς είχαμε πάνω κορδέλες και μέσα σε τούλι είχαμε βάλει m&ms. Βασικά αυτή ήταν η μπομπονιέρα για τα παιδιά δεν είχαμε μπομπονιέρα και παιχνίδι..

Διαφημίσεις

και γω ετοιμαζω την βαφτιση της μικρης μου και για τα παιδακια πηρα...για τα αγορακια αυτοκινητακια με μπλε σακουλιτσα με ενα αγορακι απέξω και για τα κοριτσακια πηρα ζωακια και συγκεκρινμενα μια πορτολακι με βουλες καμηλοπαρδαλη καθηστη που κραταει αγκαλια μια ροζ κουβερτουλα και πηρα και σακουλιτσα ροζ με ενα κοριτσακι απέξω...εχει κι αλλα ζωακια οπως βατραχακια ή αγελαδιτσα εξισου χαριτομενα!!! στην αρχη σκεφτομουν για τα κοριτσακια να τους παρω μια barbie και να γεμιζα την σακουλιτσα με τσιχλες-καραμελες ή μπαλονια...ολα απο τα jumbo...ελπιζω να σε βοηθησα!!! μηπως μπορειτε να μου πειτε τι να βαλω πανω στα τραπεζια του κεντρου για διακοσμηση;;; το θεμα ειναι νεραιδες...

Μιας και ασχολουμαι επαγγελματικά με όλα αυτά , και έχω κάνει στολισμό για αντίστιχο θέμα, θα σου πρότεινα στα τραπέζια να βάλεις λευκό τούλι και πάνω σ'αυτό να βάλεις πεταλούδες (υπάρχει κόπτης)

τις ρίχνεις χρυσόσκονη και αφήνεις να στεγνώσουν. Επίσης μαζί με τις πεταλούδες μπορείς να φτιάξεις εύκολα από χαρτόνι ροζουλιά τριαντάφυλλα ή φράουλες (είναι πολύ εύκολο μπορώ να σου πω πως) τα οποία τα στερεώνεις με απλές καρφίτσες. Επίσης εγώ λατρεύω τα Place holders.. Μια διαφορετική εκδοχή είναι αν μπορείς να φτιάξεις το ιδιο σχήμα πεταλούδας σε διαφορετικό χρώμα από αυτό του τραπεζιού και να τις στερεώσεις πάνω στα ποτήρια και πάνω να γράψεις το όνομα της μικρής. Δες εδώ ilfullxfull97475531.jpg

Επίσης σε ζαχαροπλαστεία μπορείς να βρεις ζαχαρωτά λουλουδάκια και μανιτάρια :)

Μπορείς να με ρωτήσεις ότι θες

μπορείς να φτιάξεις και πινιάτα με διάφορες λιχουδιες....και μικροδωράκια....

πολλες επιλογες....χωνακια τα οποια μπορεις να φτιαξεις μόνη σου....και να βάλεις μεσα σοκολατακια μπαλονια καραμελες

αν δεν θέλεις κάτι σε φαγωσιμο....μπορεις να αγοράσεις μικρους ανεμομυλους και με μια ζελατινά ή τουλι να βαλεις μεσα smarties και να τα δεσεις πάνω του πολλά μπορεις....να κάνεις βοηθησε μας όμως τι θέλεις να δωσεις φαγωσιμο

α.....πολυ ωραια ιδεα ειναι και μπισκοτα τυλιγμενα σε ωραιαο χαρτι με κορδελιτσες και αν θες κάνεις και καρτελακια με το όνομα του μωρού.......

1129643tvsq1yiqpw.gif

πολύ ωραίες ιδέες κορίτσια μπράβο μου φαίνεται ότι θα πάρω ένα σακουλάκι ή μια άλλη συσκευασία και θα βάλω μπαλονάκια και κανένα ξύλινο παιχνιδάκι(σφυρίχτρα).