Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κουφέτα


Άννα-Μαρία!

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες,

ετοιμάζομαι να παραγγείλω κουφέτα για τη βάφτιση της μπέμπας μου και θέλω τη βοήθειά σας...έχω βρει στο www.veryniceday.gr τα κουφέτα του Χατζηγιαννάκη σε πολύ καλές τιμές και θέλω να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει αυτά με τις γεύσεις..Σκέφτομαι να βάλω 5 κουφέτα από τα φρούτα μιας και η βάφτιση θα γίνει την άνοιξη...Θα βάλω σίγουρα φράουλα, αλλά απο τα υπόλοιπα δε ξέρω τι να επιλέξω;; :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρόνια πολλά κοριτσάκι μου!!Ως ειδική κουφετολόγος,θα σου πω πως ό,τι γεύση και να επιλέξεις,θα αρέσει σίγουρα σε όλους!Τα συγκεκριμένα είναι τόσο αφράτα και νόστιμα!!Προσωπικά έχω δοκιμάσει αυτά με γέμιση σοκολάτα,φράουλα και καραμέλα(τα τελευταία είναι και τα καλύτερα,κατά τη γνώμη μου).Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν ένα με μια περίεργη γεύση που δεν μπορώ να την προσδιορίσω...θα έλεγα ότι έμοιαζε με καρπούζι,που δεν πήγαινε καθόλου στο κουφέτο.Και να ξέρεις ότι όταν βάζεις ένα από κάθε γεύση,υπάρχει και το στοιχείο της έκπληξης... περιμένει ο άλλος να δει τί θα είναι το επόμενο!

Α και μια άλλη γεύση που δεν με ενθουσίασε ήταν αυτή που έμοιαζε με μόκα ή καφέ,δεν θυμάμαι ακριβώς.Αλλά περί ορέξεως...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

θελω να ρωτησω απο που να παραγγειλω κουφετα για βαπτιση,ειμαι επαρχια οποτε σκεφτομαι να παραγγειλω κατι μεσω ιντερνετ διοτι εδω οι τιμες ειναι εξωφρενικες,εχει παραγγειλει καμια?Αληθεια,ξερετε αν αντεχουν τα κουφετα?Η βαφτση ειναι σεπτεμβριο κια εγω θελω μεχρι τελη ιουνη να εχω μασει ολα τα υλικα για να κανω τις μπομπο.

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να μην κρατήσεις τα κουφέτα ένα ολόκληρο καλοκαίρι στο σπίτι σου,αφού η βάφτιση είναι τον Σεπτέμβριο.Την Κυριακή πήγα σε βάφτιση και μετά από λίγες ώρες είχαν αρχίσει να υγραίνονται από την ζέστη,αν και δεν τα είχα σε μέρος που χτυπούσε ήλιος και το σπίτι μου είναι γενικά δροσερό.Αν έχεις χρόνο για να φτιάξεις τις μπομπονιέρες,να τα πάρεις τον Αύγουστο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα έλεγα να μην κρατήσεις τα κουφέτα ένα ολόκληρο καλοκαίρι στο σπίτι σου,αφού η βάφτιση είναι τον Σεπτέμβριο.Την Κυριακή πήγα σε βάφτιση και μετά από λίγες ώρες είχαν αρχίσει να υγραίνονται από την ζέστη,αν και δεν τα είχα σε μέρος που χτυπούσε ήλιος και το σπίτι μου είναι γενικά δροσερό.Αν έχεις χρόνο για να φτιάξεις τις μπομπονιέρες,να τα πάρεις τον Αύγουστο.

 

 

ναι λες ε?Αυτο φοβαμαι ρε μαμωτο να μην λιωσουν,οποτε καλυτερα τελευταια στιγμη να ειναι ετοιμα,αν ειναι κανω τις μπομπο και αφηνω για το τελος να βαλω τα κουφετα,θα γινει κρεμαστη οποτ εμε βολευει αυτο!

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγω πηρα κουφετα χατζηγιαννακη σε πολυ πιο φτηνες τιμες απο τα καταστηματα εξω.τα πηρα απο ενα καταστημα στο περιστερι τον στρουμπα.ειναι κοντα στο μπουρναζι .στυλιανου γονατα 2α.εχει μονο χατζηγιαννακη .επισης εχει και αλλο ενα μαγαζι στον πειραια.απο οσο ξερω μπορουν να σου τα στειλουν ενα θες.αλλα και εγω συμφωνω να τα παρεις πιο μετα.βεβαια εαν τα βαλεις σε δροσερο μερος δεν εχουν προβλημα.αλλα υποψιν ,οχι στο ψυγειο!!

:D
Link to comment
Share on other sites

http://www.koufeto.com/

από κει πήρα κουφέτα. Δεν είναι χατζηγιαννάκης, αλλά δεν ήθελα γεύσεις κλπ, οπότε κατέληξα στο κλασικό πλακέ με τη σοκολάτα μέσα. Πήγα και τα πήρα από κει, και τα δίνει σε συσκευασίες κιλού.

Του γάμου είχα πάρει χατζηγιαννάκη από το elxis που είχα πάρει και κάτι βαζάκια για μπομπο. ήταν αρκετά οικονομικά θυμάμαι... αλλά δεν ξέρω αν στέλνει (και είναι λίγο ασυνεπείς ως προς τις ημερομηνίες παράδοσης)

Αν θέλεις μπορείς να τα αγοράσεις από τώρα και να τα διατηρήσεις σε δροσερό μέρος συσκευασμένα. Και αφού τελειώσεις τα κρεμαστά των μπομπό, θα πλησιάζει και η βάπτιση τότε, βάλτα στις μπομπο!

Link to comment
Share on other sites

http://www.koufeto.com/

από κει πήρα κουφέτα. Δεν είναι χατζηγιαννάκης, αλλά δεν ήθελα γεύσεις κλπ, οπότε κατέληξα στο κλασικό πλακέ με τη σοκολάτα μέσα. Πήγα και τα πήρα από κει, και τα δίνει σε συσκευασίες κιλού.

Του γάμου είχα πάρει χατζηγιαννάκη από το elxis που είχα πάρει και κάτι βαζάκια για μπομπο. ήταν αρκετά οικονομικά θυμάμαι... αλλά δεν ξέρω αν στέλνει (και είναι λίγο ασυνεπείς ως προς τις ημερομηνίες παράδοσης)

Αν θέλεις μπορείς να τα αγοράσεις από τώρα και να τα διατηρήσεις σε δροσερό μέρος συσκευασμένα. Και αφού τελειώσεις τα κρεμαστά των μπομπό, θα πλησιάζει και η βάπτιση τότε, βάλτα στις μπομπο!

 

 

thanks κριστιανα!!!:P:p:pΒρηκα τελικα απο ενα εργαστηριο 6 ευρω το κιλο δεν ειναι χατζηγιαννακη αλλα δεν με πειραζει,ξερει κανεις περιπου το κιλο ποσα κουφετα εχει???Καπου διαβασα γυρω στα 250 αλλα δεν ξερω αν θυμαμαι καλα?

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

thanks κριστιανα!!!:P:p:pΒρηκα τελικα απο ενα εργαστηριο 6 ευρω το κιλο δεν ειναι χατζηγιαννακη αλλα δεν με πειραζει,ξερει κανεις περιπου το κιλο ποσα κουφετα εχει???Καπου διαβασα γυρω στα 250 αλλα δεν ξερω αν θυμαμαι καλα?

του Χατζηγιαννακη το Ν1 βγαζει 240-250 αλλά πρεπει να ρωτησεις το εργαστηριο για τα δικα του αν εχει διαφορα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΘΕΛΕΙ ΚΟΥΦΕΤΑ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ ΑΠΟ 7,25 ΤΟ ΚΙΛΟ[/quote

 

Πού θα βρούμε κουφετα σ' αυτή την τιμή;

 

επειδη μαλλον ενδιαφερονται και αλλα κοριτσια δεν υπαρχει λογος να σου στειλω πμ,ελπιζω να μην κανω μονο γακαφα,μπες στο ************.gr πατα αξεσουαρ και δες τις τιμες,η παραπανω κοπελα εχει αυτο το μαγαζι οντως ειναι καλες οι τιμες αλλα με τα μεταφορικα βγαινουν το ιδιο!

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΘΕΛΕΙ ΚΟΥΦΕΤΑ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ ΑΠΟ 7,25 ΤΟ ΚΙΛΟ[/quote

 

Πού θα βρούμε κουφετα σ' αυτή την τιμή;

 

σβηνω το μηνυμα!στειλε στην κοπελα που το εγραψε να σου πει!

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Ψαχνόμαστε για κουφέτα βάπτισης και έχουμε καταλήξει στα καλύτερα του Χατζηγιαννάκη... Υπάρχει περίπτωση να τα βρούμε από κάποιο μαγαζί στην Αθήνα ή να τα αγοράσουμε από τον ίδιο οικονομικότερα των 14 ? το κιλό (χρωματιστά σε 10 γεύσεις) ?

Εάν υπάρχει εναλλακτική πρόταση για κουφέτα καλοδεχούμενη... :P

aVXNp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δε θυμαμαι τιμη αλλα εχω κανει στον γιο μου κατι μπαλιτσες χρωματιστες που μεσα ειναι τυπου γκοφρετα. απλα τελεια! ειναι της ιδιας εταιριας που λετε.ειναι πιο πρωτοτυπα και πολυ πιο νοστιμα:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνόμαστε για κουφέτα βάπτισης και έχουμε καταλήξει στα καλύτερα του Χατζηγιαννάκη... Υπάρχει περίπτωση να τα βρούμε από κάποιο μαγαζί στην Αθήνα ή να τα αγοράσουμε από τον ίδιο οικονομικότερα των 14 ? το κιλό (χρωματιστά σε 10 γεύσεις) ?

Εάν υπάρχει εναλλακτική πρόταση για κουφέτα καλοδεχούμενη... :P

 

Για δες εδώ

http://www.agrinvest.gr/shop/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=11122&Itemid=6

 

Έχω ψωνίσει από εκεί και έμεινα πολύ ευχαριστημένη, έχουν μεγάλη ποικιλία και είναι πολύ εξυπηρετικοί!

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω κορίτσια όταν βάφτισα τα παιδιά μου, έφτιαξα τις μπουμπουνιέρες μόνη μου, με την μαμά μου & θυμάμαι ότι πήγα στο κέντρο της Αθήνας στα κουφετάδικα της Αθηνάς, όπου τότε, που το είχα ψάξει ήταν & τα φθηνότερα. Σε βάφτιση που είμασταν πριν κανένα μήνα, επαναλαμβάνω ,μας έδωσαν μπουμπουνιέρες από το χαμόγελο του παιδιού. Το βρήκα πολύ συγκινητικό & έξυπνο!!!

Link to comment
Share on other sites

. Σε βάφτιση που είμασταν πριν κανένα μήνα, επαναλαμβάνω ,μας έδωσαν μπουμπουνιέρες από το χαμόγελο του παιδιού. Το βρήκα πολύ συγκινητικό & έξυπνο!!!

 

Εγώ έκανα τις προσκλήσεις και τις μπομπονιέρες του γάμου μου στο Χαμόγελο του Παιδιού και τα αντίστοιχα της βάφτισης στο Κάνε μία ευχή. Αφού θα τα δώσουμε που θα τα δώσουμε τα χρήματα τουλάχιστον να πιάσουν τόπο.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

δε θυμαμαι τιμη αλλα εχω κανει στον γιο μου κατι μπαλιτσες χρωματιστες που μεσα ειναι τυπου γκοφρετα. απλα τελεια! ειναι της ιδιας εταιριας που λετε.ειναι πιο πρωτοτυπα και πολυ πιο νοστιμα:wink:

 

Αυτά είναι τα crispy του Χατζηγιαννάκη!

Είναι πραγματικά φανταστικά κουφέτα και ό,τι πρέπει για τη βάφτιση, όπου παραδοσιακά υπάρχουν πολλά μικρά παιδιά που δυσκολεύονται με το αμύγδαλο.

 

Το agrinvest στον Προμπονα έχει πολύ καλές τιμές. Εξίσου καλές όμως θα βρεις και στο elxisdoro, καθώς και στον Τσακανίκα, στην Ευριπίδου, με το πρόσθετο ατού ότι δεν υπάρχει δέσμευση για ποσότητα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...