Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η ΜΙΚΡΗ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ!!!


Recommended Posts

Αγγελικη μου σου απαντησαν ηδη για τα σπορακια οτι αυτα πρεπι να υπαρχουν και οχι βα λοιπουν οπως στην δικια μου.:mrgreen:

 

εβγαζες με το θηλαστρο ε???εγω μια φιρα που ηταν να λειψω για να βγαλω ειδα και επαθα 30 γρ με το ζορι εβγαζα:roll:

 

 

ειναι αναλογα το θηλαστρο,εγω εχω παρει της medela ,το νοσοκομειακο,ενοικιασει βεβαια και κανει θαυματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κρισακι μου ,η μικρη μου καποιες φορες εκει που ετρωγε ξεκινουσε γοερα κλαματα ,οπως το περιγραφεις κι εσυ!

Μετα απο διαφορα που εκανα ανακαλυψα οτι το παιδι ηθελε να ρευτει.

Τωρα πλεον την καταλαβαινω αμεσως και την ανασηκωνω και ριχνει ενα ρεψιμο ......νταλικιερη!!!!:lol:

Ειδα οτι στο εχει αναφερει πιο πανω κι αλλη μια κοπελα.

Το εχεις κοιταξει αυτο????

Link to comment
Share on other sites

ειναι αναλογα το θηλαστρο,εγω εχω παρει της medela ,το νοσοκομειακο,ενοικιασει βεβαια και κανει θαυματα!

 

εγω δυστυχως εχω της medela to mini electric ισως γιαυτο τοσο ζορι για πολυ λιγα γραμμαρια.Ειπα οτι απο την στιγμη που δεν βγαζω συστηματικα παρα μονο αν χρειαστει να λειψω καπου που δεν μπορω να παρω την μικρη να μην παρω αλλο.:roll::roll:Γιαυτο που εχεις ολες λενε τα καλυτερα πρεπει να μην σε ποναει καθολου ε??

 

Κρισακι μου ,η μικρη μου καποιες φορες εκει που ετρωγε ξεκινουσε γοερα κλαματα ,οπως το περιγραφεις κι εσυ!

Μετα απο διαφορα που εκανα ανακαλυψα οτι το παιδι ηθελε να ρευτει.

Τωρα πλεον την καταλαβαινω αμεσως και την ανασηκωνω και ριχνει ενα ρεψιμο ......νταλικιερη!!!!:lol:

Ειδα οτι στο εχει αναφερει πιο πανω κι αλλη μια κοπελα.

Το εχεις κοιταξει αυτο????

 

η αληθεια ειναι οτι επειδη η δικη μου παντα ρευοτανε αρκετα μετα το φαγητο δεν μου πηγαινε το μυαλο, τωρα θα το εχω υποψιν αν και λιγες μερες τωρα δεν μου το εχει ξανακανει για να δουμε.

παντως ρε παιδακι μου κλαιει πολυ ευκολα η δικια μου.Σημερα την επιασε το παραπονο επειδη της εβαλα ορο στην μυτη και κρεμα στο λαιμο που παει να συγκαει και μιση ωρα με το που της μιλουσα εκλαιγε με παραπονο:roll::roll:

χθες εκλαιγε μιση ωρα με αναφηλυτα σε σημειο που της κοβοταν η ανασα με το που βγηκαμε απο το μπανιο γιατι μαλλον ηθελε κι αλλο...τι να πω???φοβαμαι μηπως κατι δεν κανω καλα και την ταλαιπορω:-(

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιούσα το θήλαστρο της Ameda

http://www.ananiadis-medical.gr/ameda/index.php?option=com_content&view=article&id=70&Itemid=78〈=el

το είχαν στο μαιευτήριο (στο Ιασώ)

 

και μετά το νοίκιασα κι εγώ στο σπίτι

γιατί το χρησιμοποιούσα συστηματικά! :roll:

 

Χάρη σε αυτό ξεκίνησα να βγάζω γάλα

γιατί η δεποινοίς μας είχε δείξει

την..."τεμπελιά" της απο το μαιευτήριο :mrgreen:

 

Δεν θήλαζε.. αλλά πιπίλαγε μόνο!

 

Και τότε η μαία μου, βλέποντας το "πρόβλημα"

μου πρότεινε οπωσδήποτε το θήλαστρο.

 

Εβγαζα αρκετό γάλα μπορώ να πω...

...αλλά πάντα σε συνδυασμό και με τον απευθείας θηλασμό.

 

Δηλαδή έβαζα και την μικρή μετά να θηλάζει

(όταν πλέον είχε δυναμώσει και "έπιανε" θηλή)

 

γιατί η αποκλειστική χρήση του θήλαστρου

έχω ακούσει οτι

σιγά σιγά μειώνει το γάλα κι οτι κάποια στιγμή σταματάει!

Link to comment
Share on other sites

 

η αληθεια ειναι οτι επειδη η δικη μου παντα ρευοτανε αρκετα μετα το φαγητο δεν μου πηγαινε το μυαλο, τωρα θα το εχω υποψιν αν και λιγες μερες τωρα δεν μου το εχει ξανακανει για να δουμε.

παντως ρε παιδακι μου κλαιει πολυ ευκολα η δικια μου.Σημερα την επιασε το παραπονο επειδη της εβαλα ορο στην μυτη και κρεμα στο λαιμο που παει να συγκαει και μιση ωρα με το που της μιλουσα εκλαιγε με παραπονο:roll::roll:

χθες εκλαιγε μιση ωρα με αναφηλυτα σε σημειο που της κοβοταν η ανασα με το που βγηκαμε απο το μπανιο γιατι μαλλον ηθελε κι αλλο...τι να πω???φοβαμαι μηπως κατι δεν κανω καλα και την ταλαιπορω:-(

 

 

Μια χαρα τα κανεις ολα!!!!Ειναι καποιες στιγμες που ειναι δυσκολο να καταλαβεις τι θελουν!

Καλα με τον ορο στην μυτη και τραβηγμα μυξουλας ειναι κι εμας το χειροτερο μας!!Λιγες φορες δεν εχει κλαψει!

Μετα το μπανιο εκει που σχεδον εχουμε τελειωσει απο ολα( κρεμα σωματος,συγκαματος,καθαρισμα τ αφτακια,μυτουλα και ντυσιμο)αρχιζουν τα οργανα!!!Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι πειναει πολυ εκεινη την ωρα!!Μαλλον το μπανιο της ανοιγει την ορεξη!!!τι να πω κι εγω....:lol:....κοιταξετο παντως κι αυτο!!

 

Επισης αυτο που μου κανει τελευταια....μπορει μετα απο κανα 10λεπτο που θα εχει φαει να αρχισει τα κλαματα με πολυ παραπονο!!Το ανακαλυψαμε κι αυτο.......νυσταζει και της βγαινει ετσι!Την παιρνω στα χερια και την κουναω....σε 5 λεπτα ειναι τεζα!!Υπνος!!!.....σου λεω εγω τωρα μπας και εχει καποια παρομια αντιδραση και η δικια σου!!!

 

Κανε υπομονη Κρισακι μου και ολα θα φτιαξουν(ετσι μου ελεγαν κι εμενα και απεδωσε)

Και με το γαλατακι σου ολα θα πανε καλα....θα δεις!!!Μην μου αγχωνεσαι μονο γιατι το αγχος επηρεαζει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...