Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

(ΟΑΕΕ)ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ


Recommended Posts

Γεια σας

 

Θελωνα κανω εξετασεις θρομβοφιλιας στο Αρεταιειο. Εχω ΤΕΒΕ .Ο υπευθυνος στο νοσοκομειο Κος Οικονομου μου ειπε πώς κανω τις εξετασεις κ πληρωνω ή προκαταβολικα το ποσο των εξετασεων (το μισο) ή ολοκληρο και παιρνω την αποδειξη Μεχρι να βγουν οι εξετασεις εχω το χρονικο περιθωριο να τις γραψω τις εξετασεις κ να τις εγκρινει ο γιατρος- όσες εγκρινονται

 

Στο τεβε η ιατρος του τεβε-ομως μου λεει οτι πρωτα πρεπει να μου τις γραψει ο Οικονομου ,μετα ο θεραπων ιατρος του τεβε να εγκρινει οσες εγκρινονται και μετα να τις κανω και να πληρωσω μονο το 25% όσων εξετασεων εγκρινονται. Αν τις πληρωσω επι τοπου δεν παιρνω τιποτα πισω.

 

Δεν καταλαβαινω λοιπον γιατι μου λεει ο Οικονομου να πληρωσω και μετα να πάω να τις γραψω αφου ετσι δεν υπάρχει περιπτωση να πάρω τιοτα πίσω. Εντω μεταξυ μου πε οτι κατα πασα πιθανοτητα το τεβε δυστυχως δεν εγκρινει σχεδον τιποτα απο αυτες

 

Παρακαλω αν κάποια εχει αναλογη εμπειρια ας μου πει τι εγινε κ αν ενεκρινε κατι τι τεβε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο σύζυγος μου έχει τεβε και οτι εξετάσεις κάνει σε δημόσιο νοσοκομείο τις πληρώνει κανονικά και μετά πάει και παίρνει το 75% απο το οαεε.

Εάν έχεις χρόνο πάρε τηλ. στα γραφεία το υποκ/τος οαεε που ανήκεις για να σε κατευθύνουν, μην εχεις εμπιστοσύνη απόλυτη σε αυτά που λένε οι γιατροί, μίλα με ενα διοικητικό υπάλληλο.ο οικονομου είναι πιο κοντα σε αυτό που ξερω μεχρι σήμερα.

http://www.oaee.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο σύζυγος μου έχει τεβε και οτι εξετάσεις κάνει σε δημόσιο νοσοκομείο τις πληρώνει κανονικά και μετά πάει και παίρνει το 75% απο το οαεε.

Εάν έχεις χρόνο πάρε τηλ. στα γραφεία το υποκ/τος οαεε που ανήκεις για να σε κατευθύνουν, μην εχεις εμπιστοσύνη απόλυτη σε αυτά που λένε οι γιατροί, μίλα με ενα διοικητικό υπάλληλο.ο οικονομου είναι πιο κοντα σε αυτό που ξερω μεχρι σήμερα.

www.oaee.gr

ε ευχαριστω πολυ μουπανε απο το τεβε που ανηκω (Αργος) αοτι αφου οι εξετασεις δεν ειναι με τη μορφη κατεπειγοντως αλλα προγραμματισμενες δεν επιστρεφουν λεφτα μονο εγκριση και μετα συμμετοχη το 25% επι του συνολου το οποιο αντιφασκει με αυτο πυ μου λεει ο οικονομου.

 

Προσπαθω να βρω μια ακρη κ δυσκολευομαι

 

Εχεις κανει εξετασεις στον Οικονομου ?????

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ αυτές τις εξετάσεις στο Αρεταίειο. Εγώ είμαι στο ΤΣΜΕΔΕ. Η απόδειξη που μου έδωσε για την προκαταβολή είχε μεταγενέστερη ημερομηνία, την ημέρα που πήρα τα αποτελέσματα. Επίσης μου έδωσε λίστα με τις εξετάσεις που θα έκανα. Αυτή τη λίστα την πήγα σε γιατρό για να μου τις γράψει, πριν πάρω τα αποτελέσματα, οπότε το χαρτί του γιατρού έχει ημερομηνία πριν την απόδειξη και τις εξετάσεις (μου ξαναέδωσε λίστα με τις εξετάσεις που έκανα με την ημερομηνία της απόδειξης).

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ αυτές τις εξετάσεις στο Αρεταίειο. Εγώ είμαι στο ΤΣΜΕΔΕ. Η απόδειξη που μου έδωσε για την προκαταβολή είχε μεταγενέστερη ημερομηνία, την ημέρα που πήρα τα αποτελέσματα. Επίσης μου έδωσε λίστα με τις εξετάσεις που θα έκανα. Αυτή τη λίστα την πήγα σε γιατρό για να μου τις γράψει, πριν πάρω τα αποτελέσματα, οπότε το χαρτί του γιατρού έχει ημερομηνία πριν την απόδειξη και τις εξετάσεις (μου ξαναέδωσε λίστα με τις εξετάσεις που έκανα με την ημερομηνία της απόδειξης).

Μαριορι τωρα νομιζω καταλαβα στην ημερομηνια κρυβεται η όλη ιστορια???και παλι ομως γιατι στο τεβε επιμενουν ναμου λενε οτι πληρωνω μονο την συμμετοχη μου στο νοσοκαμειο??αυτο δεν ταιριαζει με τις αποδειξεις???εσενα σου κάλυψε τιποτα το ταμειο σου????

 

σε ευχαριστω πάντως;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαριορι τωρα νομιζω καταλαβα στην ημερομηνια κρυβεται η όλη ιστορια???και παλι ομως γιατι στο τεβε επιμενουν ναμου λενε οτι πληρωνω μονο την συμμετοχη μου στο νοσοκαμειο??αυτο δεν ταιριαζει με τις αποδειξεις???εσενα σου κάλυψε τιποτα το ταμειο σου????

σε ευχαριστω πάντως;)

Τα έχω καταθέσει στο ταμείο πριν 2-3 εβδομάδες και δεν γνωρίζω ακόμη τι ποσό θα εγκρίνουν. Μόλις μάθω θα ξαναγράψω. Δυστυχώς δεν γνωρίζω πώς γίνεται με το ΤΕΒΕ. Στο ΤΣΜΕΔΕ πληρώνω όλο το ποσό και όχι μόνο τη συμμετοχή.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...