Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Πρωτοφανής οικογενειακή τραγωδία - Ο πατέρας πάτησε και σκότωσε τη 2χρονη κόρη του!

Recommended Posts

Το άτυχο κοριτσάκι έπαιζε έξω από το σπίτι του...

και ο πατέρας της, την πάτησε με το αυτοκίνητό του. Το τραγικό δυστύχημα σημειώθηκε το απόγευμα της Δευτέρας (04-10-2010) στο χωριό Πετσάκοι στα Καλάβρυτα. Ένα κοριτσάκι δύο ετών έπαιζε έξω ακριβώς από την πόρτα του σπιτιού του. Λίγο μετά τις 19.00, ο πατέρας του παιδιού μπήκε στο αυτοκίνητό του, για να το μετακινήσει από το γκαράζ στην αυλή.

Έβαλε μπροστά τη μηχανή και άρχισε να κινείται προς τα εμπρός. Κάποια στιγμή άκουσε ένα θόρυβο και βγήκε να δει τι είχε χτυπήσει. Το αίμα του πάγωσε! Το παιδί του, η 2χρονη κόρη του, ήταν νεκρή στις ρόδες του αυτοκινήτου του. Ειδοποιήθηκε ασθενοφόρο αλλά ήταν αργά... Οι γιατροί στο νοσοκομείο που μεταφέρθηκε το άτυχο παιδί, διαπίστωσαν απλά το θάνατό του.

Ο τραγικός πατέρας δεν μπορούσε να πιστέψει το κακό που βρήκε την οικογένειά του. Αρκέστηκε με δυσκολία να πει στους αστυνομικούς ότι δεν αντιλήφθηκε την παρουσία του παιδιού του.

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=45274&catid=6

Διαφημίσεις

παναγια μου.......:cry::cry:σοκαρίστηκα..ότι χειρότερο...σκέφτομαι το παιδάκι..... αλλά και αυτός ο πατέρας;;;

πριν γεννήσω σε οτιδήποτε δυσάρεστο διάβαζα στεναχωριόμουν πολύ τώρα απλά κλαίω..:cry::cry::cry:

Δεν ξέρω τι να πω. Δεν υπάρχει χειρότερο από το να χάνεις το παιδί σου. Αλλά να είσαι και ο υπαίτιος? Και να το δεις και πατημένο? Χριστέ μου πως θα ζήσει αυτός ο πατέρας? Παρότι δεν έκανε κάτι επίτηδες, πως θα αντέξει τις ενοχές και τις τύψεις? Τον πόνο? :cry:

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

TbSdp2.png

Διαφημίσεις

χριστε μου! δυστυχως εχουν συμβει αρκετα τετοια ατυχηματα. ας ειναι το τελευταιο..

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

χριστε μου... παγωσα...

1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Διαφημίσεις

Το μεγαλυτερο αγχος μου να μη συμβει αυτο οταν ειμαστε στο εξοχικο...Δεν εχω λογια...:(

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

καλα δεν ειδε το παιδι που ηταν μπροστα του?αν διαβασα καλα λεει πως κινουνταν προς τα εμπρος και μετα το πατησε...τι να πω...δε θα ηθελα να ζησω μετα απο αυτο...:-(

gzV6p2.png5zNwp2.png

μπεμπα σε περιμενουμε 03.11.2010!

Διαφημίσεις

Εγώ πάλι εκείνη τη μάνα σκέφτομαι...όσο και να μην έφταιγε, ο άντρας της σκότωσε το παιδί της. Πώς να τον αντικρύσει στο εξής?

Σκεφτομενη οτι θα μπορουσε να ειναι εκεινη στην θεση του ισως...

Ουτε στον εχθρο μου .

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Μερικες φορες συμβαινουνε πραγματα που λες γιατι γιατι γιατι , τι φταιει ο καιμενος ο μπαμπας , πως θα ζησει απο εδω και περα ? η καιμενη η μανουλα ? και το κυριοτερο , το αγγελουδι , θεε μου βλεπω την κορουλα μου ποθ ειναι 2 και ανατριχιαζω ολοκληρη:(

QRyOp2.png