Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Είπε ψέμματα οτι ΔΕΝ την αφήνει ο γιατρός να κάνει δουλειές!!!


Recommended Posts

κοιτα να δεις εχεις δικιο αλλα εαν δεν εχεις κ αλλο μεσο μεταφορας τι κανεις εμεις εχουμε ενα 1100 κ εχει πλακα που χουμε κολησει σημα στα πλαγια baby on board

 

Οκ παω πάσο αλλά οταν έχεις ενα τζιπ από εδώ μέχρι απένατι:;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εννοειτε χαρα μου θα επερνα το τζιπ δεν το συζητω αλλα επειδη κ εγω κ ο αντρας μου ειμαστε rebel μωρα μολις γεννηθει το μωρο πρωτα ο θεος θα του παραγγειλουμε κ κρανος

Link to comment
Share on other sites

emoticon που κουνιέται και λεει προσκηνώ!!!:-D:grin::-D

οχι ρε συ

απλα να ....

ειπα μεσα μου θα αρπαχτει μπουρου μπουρου

 

αλλα εισαι ωραια πως να το πω αλλιως ?

:-))))

κοιτα η πεθερα θελει

ο κόσμος δνε ειναι ηληθιος

και οτι ειναι να γινει θα γινει

θελω να πω αν ειναι ετσι στην εγγυμοσύνη περημενε να ερθει το παιδι ουτε παμπερσ δεν θα μπορει αν αλλαξει ...

αλλα και να μην το μαθαινατε ...υπαρχουν ενδειξεις .... χωρις το κουτσομπολιο ...

συνπεως κρατα αποστασεις γιατι θα φας χωσημο ...! :-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ

απλα να ....

ειπα μεσα μου θα αρπαχτει μπουρου μπουρου

 

αλλα εισαι ωραια πως να το πω αλλιως ?

:-))))

κοιτα η πεθερα θελει

ο κόσμος δνε ειναι ηληθιος

και οτι ειναι να γινει θα γινει

θελω να πω αν ειναι ετσι στην εγγυμοσύνη περημενε να ερθει το παιδι ουτε παμπερσ δεν θα μπορει αν αλλαξει ...

αλλα και να μην το μαθαινατε ...υπαρχουν ενδειξεις .... χωρις το κουτσομπολιο ...

συνπεως κρατα αποστασεις γιατι θα φας χωσημο ...! :-) :-) :-)

 

Θες να το πάω και πιο μακριά (Grey's είπαμε :cool:) δεν ξέρεις αν η δικαιολογία περί ιατρικών συμβουλών δεν προήλθε και από την ίδια την πεθερά.

 

Γιατί αν η ίδια γουστάρει να βοηθήσει την κορούλα της αλλά έκανε την πάπια όταν η νύφη δούλευε και ήταν και έγκυος (όπως κάνουν οι περισσότερες πεθερές, εδώ που τα λέμε), σίγουρα χρειάζεται μια καλή δικαιολογία, για να μη φανεί η άδικη συμπεριφορά...:wink:

 

Οπότε, ίσως και να μην είναι τόσο "θύμα" όσο νομίζεις.:roll:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θες να το πάω και πιο μακριά (Grey's είπαμε :cool:) δεν ξέρεις αν η δικαιολογία περί ιατρικών συμβουλών δεν προήλθε και από την ίδια την πεθερά.

 

Γιατί αν η ίδια γουστάρει να βοηθήσει την κορούλα της αλλά έκανε την πάπια όταν η νύφη δούλευε και ήταν και έγκυος (όπως κάνουν οι περισσότερες πεθερές, εδώ που τα λέμε), σίγουρα χρειάζεται μια καλή δικαιολογία, για να μη φανεί η άδικη συμπεριφορά...:wink:

 

Οπότε, ίσως και να μην είναι τόσο "θύμα" όσο νομίζεις.:roll:

ωχ ΣΑΤΑΝΙΚΟ ΜΟΥ ΜΥΑΛΟ εσυ marandnik :lol::lol::lol::lol:

ΕΙΝΑΙ νομίζω σαφες στην πλαση οτι ειμαι πολυ πιο αθωο μυαλο .... απο οσο θα επρεπε ...!!!

ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ! :oops:

(παλι ρομπα εγινα !) :lol:

αλαλ απ την αλλη δικαιολωγουμε ε !?

εμενα η πεθερα μου με εδιωξε ... οποτε δνε ξερω το sequel του δραματος μου ...! :-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

ωχ ΣΑΤΑΝΙΚΟ ΜΟΥ ΜΥΑΛΟ εσυ marandnik :lol::lol::lol::lol:

ΕΙΝΑΙ νομίζω σαφες στην πλαση οτι ειμαι πολυ πιο αθωο μυαλο .... απο οσο θα επρεπε ...!!!

ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ! :oops:

(παλι ρομπα εγινα !) :lol:

αλαλ απ την αλλη δικαιολωγουμε ε !?

εμενα η πεθερα μου με εδιωξε ... οποτε δνε ξερω το sequel του δραματος μου ...! :-) :-) :-)

 

Σε θέματα πεθερών, με έχει κάνει η δικιά μου ξεφτέρι.:rolleyes:

Επίσης, δεν ξέρεις πόσο θα ήθελα κι εγώ να μην ζήσω το sequel του δράματός μου...

Οπότε, τολμώ να πω ότι η πεθερά σου σου έκανε το καλύτερο δώρο που μπορεί να κάνει μια πεθερά σε μια νύφη (σε απάλλαξε από την παρουσία της :wink:).

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Σε θέματα πεθερών, με έχει κάνει η δικιά μου ξεφτέρι.:rolleyes:

Επίσης, δεν ξέρεις πόσο θα ήθελα κι εγώ να μην ζήσω το sequel του δράματός μου...

Οπότε, τολμώ να πω ότι η πεθερά σου σου έκανε το καλύτερο δώρο που μπορεί να κάνει μια πεθερά σε μια νύφη (σε απάλλαξε από την παρουσία της :wink:).

ΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3/12 ΧΡΟΝΙΑκι εγω ετσι πιστευω

αχχχχχχχχχχχχχχαχαχαχαχχα

θεα θεα ... εισαι θεα !

Link to comment
Share on other sites

Ώπα, κάτσε... δηλαδή αν κάποια έγκυος πέσει με 50άρι δεν κινδυνεύει; Με τα κυβικά πάει;;;

 

Ο κίνδυνος είναι ίδιος από πτώση, ασχέτως ταχύτητας.

Πάντα υπάρχει κύνδηνος από την πτώση αλλά άλλο να πηγαίνεις με 70-80 με το 50άρι και άλλο με 200 με την 750άρα μηχανή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Διάβασα με ιδιαίτερο ενδιαφέρον όλο το τόπικ - μιας και έχω κάνει μυαλό κουρκούτι από τα μαθηματικά είπα να "ξεσκάσω λίγο" :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Καταρχίν σωστά δεν θα πεις τίποτα στην πεθερίξ σου, ΟΜΩΣ :lol: :lol: :lol: :lol: μπορείς μετά την γέννα της με το καλό, (που είμαι σίγουρη ΠΩΣ ΠΑΛΙ ΘΑ ΧΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ σου, γιατί ως γνωστόν βαριά η καλογερική, στο να ξεσκατίζεις και να ταΐζεις ένα κλαψιάρικο μωρό ανά τρεις ώρες (ναι εμείς είμαστε κορόιδα) και να κάνεις και ότι άλλο απαιτείται στο σπίτι!!!!), να της πεις με γλυκανάλατο ύφος και με άπαντες παρόντες, "άντε κουνιαδούλα στην εγκυμοσύνη είχες πρόφαση την εγκυμοσύνη και δεν μπορούσες να κάνεις τίποτα εκτός του καβαλήματος της μηχανής, τώρα τι δικαιολογία βρήκες και στα κάνει πάλι όλα??????"

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Διάβασα με ιδιαίτερο ενδιαφέρον όλο το τόπικ - μιας και έχω κάνει μυαλό κουρκούτι από τα μαθηματικά είπα να "ξεσκάσω λίγο" :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Καταρχίν σωστά δεν θα πεις τίποτα στην πεθερίξ σου, ΟΜΩΣ :lol: :lol: :lol: :lol: μπορείς μετά την γέννα της με το καλό, (που είμαι σίγουρη ΠΩΣ ΠΑΛΙ ΘΑ ΧΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ σου, γιατί ως γνωστόν βαριά η καλογερική, στο να ξεσκατίζεις και να ταΐζεις ένα κλαψιάρικο μωρό ανά τρεις ώρες (ναι εμείς είμαστε κορόιδα) και να κάνεις και ότι άλλο απαιτείται στο σπίτι!!!!), να της πεις με γλυκανάλατο ύφος και με άπαντες παρόντες, "άντε κουνιαδούλα στην εγκυμοσύνη είχες πρόφαση την εγκυμοσύνη και δεν μπορούσες να κάνεις τίποτα εκτός του καβαλήματος της μηχανής, τώρα τι δικαιολογία βρήκες και στα κάνει πάλι όλα??????"

 

Καλόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Θες να το πάω και πιο μακριά (Grey's είπαμε :cool:) δεν ξέρεις αν η δικαιολογία περί ιατρικών συμβουλών δεν προήλθε και από την ίδια την πεθερά.

 

Γιατί αν η ίδια γουστάρει να βοηθήσει την κορούλα της αλλά έκανε την πάπια όταν η νύφη δούλευε και ήταν και έγκυος (όπως κάνουν οι περισσότερες πεθερές, εδώ που τα λέμε), σίγουρα χρειάζεται μια καλή δικαιολογία, για να μη φανεί η άδικη συμπεριφορά...:wink:

 

Οπότε, ίσως και να μην είναι τόσο "θύμα" όσο νομίζεις.:roll:

 

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί...Απαπα!!!

Link to comment
Share on other sites

και θα γινει της π@#%ανας... αν το πει ολο αυτο!!

αχ! ετσι ειναι η μανουλες .... η κορουλα τους μην παθει τπτ.

εδω που τα λεμε και πραγματικο προβλημα να ειχε δεν ειναι υποχρεωμενη η μαμα να γινει και "σκλαβα", ας παρει και μια γυναικα. τα γουστα "πληρωνονται"!!

βασικα κ η μαμα το παραμυθακι της το θελει! δουλειες δεν επιτρεπεται να κανει η εγκυος που εχει αιμα, επαπειλουμενη κτλ και ειναι ολη μερα στο κρεβατι και οχι αυτην που σουλατσαρει αφοβα!(το αποκλειω να ειναι τοσο αφελης η μαμα)

οκ το καταλαβαινω να της τιναξει τα χαλια , να της τα πλυνει κιολας να κανει κ καμια βαρια δουλεια αλλα ως εκει.

γι αυτο eleftheriak προσεξε γιατι απο οτι βλεπω εχεις εναν γιο και μια κορη.... καταλαβαινεις τι λεω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και θα γινει της π@#%ανας... αν το πει ολο αυτο!!

αχ! ετσι ειναι η μανουλες .... η κορουλα τους μην παθει τπτ.

εδω που τα λεμε και πραγματικο προβλημα να ειχε δεν ειναι υποχρεωμενη η μαμα να γινει και "σκλαβα", ας παρει και μια γυναικα. τα γουστα "πληρωνονται"!!

βασικα κ η μαμα το παραμυθακι της το θελει! δουλειες δεν επιτρεπεται να κανει η εγκυος που εχει αιμα, επαπειλουμενη κτλ και ειναι ολη μερα στο κρεβατι και οχι αυτην που σουλατσαρει αφοβα!(το αποκλειω να ειναι τοσο αφελης η μαμα)

οκ το καταλαβαινω να της τιναξει τα χαλια , να της τα πλυνει κιολας να κανει κ καμια βαρια δουλεια αλλα ως εκει.

γι αυτο eleftheriak προσεξε γιατι απο οτι βλεπω εχεις εναν γιο και μια κορη.... καταλαβαινεις τι λεω!!!

επείσης έχω και άλλη μια κουνιάδα που ενώ είχε πρόβλημα στην εγκυμοσήνη δεν είχε πει σε κανενα τπτ...Και τα έκανε όλα μόνη της... και πλήρωνε γυναίκα για τις δουλειές....ΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΚΑΙ ΑΣ ΒΡΕΙ ΠΡΩΤΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ 4 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ 2 αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω:cool:Το θέμα είναι πως μεγαλώνεις ειτε αγορι είναι είτε κορίτσι παιδιά μου είναι και τα δυο και έχουν ΙΣΑ δικαιώματα....

Link to comment
Share on other sites

επείσης έχω και άλλη μια κουνιάδα που ενώ είχε πρόβλημα στην εγκυμοσήνη δεν είχε πει σε κανενα τπτ...Και τα έκανε όλα μόνη της... και πλήρωνε γυναίκα για τις δουλειές....ΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΚΑΙ ΑΣ ΒΡΕΙ ΠΡΩΤΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ 4 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ 2 αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω:cool:Το θέμα είναι πως μεγαλώνεις ειτε αγορι είναι είτε κορίτσι παιδιά μου είναι και τα δυο και έχουν ΙΣΑ δικαιώματα....

 

σωστηηη!!!!!

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ 4 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ 2 αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω:cool:Το θέμα είναι πως μεγαλώνεις ειτε αγορι είναι είτε κορίτσι παιδιά μου είναι και τα δυο και έχουν ΙΣΑ δικαιώματα....

αχ τι μου θυμισες ... αυτο ελεγε σε καθημερινη βαση η πεθερα μου πριν παντρευτω τον γιο της... ομως.... εγω το μονο που εχω να πω ειναι οτι η νυφη κορη δεν γινεται αλλα ουτε κ η πεθερα μανα!!

και για ολα παιζει πρωταγωνιστικο ρολο ποια εχεις κουνιαδα! το αν θα κρατησει η πεθερα της ισσοροπιες εξαρταται αποκλειστηκα απο την κορουλα της γιατι οπως ειπα παραπανω αχ! η μανουλα ολα τα κανει για την κορη!!!

τελόσπαντως το μονο σιγουρο ειναι οπως αναφερε και μια κοπελα παραπανω οτι τα "ζορια" ξεκινουν μετα τι γεννα και εκει θελω να δω τι θα σκαρφιστει και εξαλου καποια στιγμη θα γερασει και η μαμα και δεν θα μπορει να ειναι stand by και οι "καλόμαθημενοι" δυσκολα θα προσαρμοστουν στα νεα δεδομενα!

Link to comment
Share on other sites

καλα εε,κι εγω τιποτε δεν θα ελεγα...αλλωστε κορη της ειναι,ας κανουν μεταξυ τους οτι θελουν!!

Οσο για τον αδελφο της φανταζομαι ασχοληθηκε με το θεμα πανω απο ολα γιατι νοιαζεται για την αδελφη του και επειτα γιατι εεεε,οσο να ναι και γιατρος να μην εισαι σου φαινεται παραξενο να σου απαγορευουν τις δουλειες και να σου επιτρεπουν την μηχανη!!!

Στο δε σχολιο της πεθερας σου πως εσυ τα καταφερνες ολα+δεν ζηταγες βοηθεια κλπ αν αυτο με νευριαζε θα της απαντουσα οτι"εμενα με αφηνε να κανω τα παντα εκτος απο το να καβαλαω μηχανες":rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλα εε,κι εγω τιποτε δεν θα ελεγα...αλλωστε κορη της ειναι,ας κανουν μεταξυ τους οτι θελουν!!

Οσο για τον αδελφο της φανταζομαι ασχοληθηκε με το θεμα πανω απο ολα γιατι νοιαζεται για την αδελφη του και επειτα γιατι εεεε,οσο να ναι και γιατρος να μην εισαι σου φαινεται παραξενο να σου απαγορευουν τις δουλειες και να σου επιτρεπουν την μηχανη!!!

Στο δε σχολιο της πεθερας σου πως εσυ τα καταφερνες ολα+δεν ζηταγες βοηθεια κλπ αν αυτο με νευριαζε θα της απαντουσα οτι"εμενα με αφηνε να κανω τα παντα εκτος απο το να καβαλαω μηχανες":rolleyes::rolleyes:

 

Mπα γραμμένη την έχει την αδερφή του ο συζυγος ισα-ισα απλά θεώρησε κουφό ο συνεργάτης του και γυναικολόγος μας να έχει πει τέτοιο πράγμα...Και του φάνηκε παράξενο γιατί ενω γνωρίζει η αδερφή του οτι συνεργάζονται στο νοσοκομείο της έδωσε τέτοιες συμβουλές!!!Με λίγα λόγια ρεζίλι έγηνε η κουνιαδούλα μου χωρίς να το ξέρει και έχουμε γίνει και οι δυο ηρωνικοι απέναντί τη

Link to comment
Share on other sites

ηρθα... :D

 

 

λοιπον, σχετικοασχετο ποστ προσωπικης εμπειριας..

 

ειχα ψιλοζορικο 1ο τριμηνο εγκυμοσυνης, μετα ολα μια χαρα.... τοκετος πις οφ κεηκ, δεν εχει ξαναγεννησει γυναικα ευκολοτερα απο μενα, και μετα... σπιτι...

 

μανα στην περιπτωση μου δεν παιζει.. πεθερικα στη κοσμαρα τους.. αρα... οπως λεει και η παροιμια.. μονη μου χορευα κι οσο ηθελα πηδαγα..

 

την ειχα δει τερμινεητορ, ολα τα σφαζω - ολα τα μαχαιρωνω...

 

και ασφαλως, ολοι μου φαιροντουσαν αναλογα..

κανεις δεν με κακομαθε στην εγκυμοσυνη, κανεις δεν με βοηθησε σε τιποτα στην λοχεια με το μωρο... οκ, οσο ψιλοασχολιοταν ο αντρας μου... κι αυτος το πρωτο διαστημα, ειχε παθει επιλοχειο καταθλιψη :evil::evil::evil::evil:

 

τα ειδα ολα... ζοριστηκα τρελα...

 

εκτοτε, οσες φιλες μου εγκυες ζητανε τη γνωμη μου, τους λεω να μην το παιξουν ηρωιδες...

 

δε τρεχει και τιποτα να τους περιποιουνται οι αλλοι, οκ.. δεν εννοω να πεφτει εκμεταλευση...

 

αλλα ας μην βιαζομαστε εμεις οι γυναικες να το παιξουμε μαγκες...

 

αμα ξανακανω παιδι.... εεεεεεεε οχι ρε φιλε!!!! δεν προκειται να σηκωθω 1 ωρα μετα τη γεννα να κοβω βολτες μες στο μαιευτηριο... 'πως νιωθεις??' "εεεεεε ψιλοποναω λιιιιιιιιγο... αχ αχ αχ...." :wink:

Link to comment
Share on other sites

ηρθα... :D

 

 

λοιπον, σχετικοασχετο ποστ προσωπικης εμπειριας..

 

ειχα ψιλοζορικο 1ο τριμηνο εγκυμοσυνης, μετα ολα μια χαρα.... τοκετος πις οφ κεηκ, δεν εχει ξαναγεννησει γυναικα ευκολοτερα απο μενα, και μετα... σπιτι...

 

μανα στην περιπτωση μου δεν παιζει.. πεθερικα στη κοσμαρα τους.. αρα... οπως λεει και η παροιμια.. μονη μου χορευα κι οσο ηθελα πηδαγα..

 

την ειχα δει τερμινεητορ, ολα τα σφαζω - ολα τα μαχαιρωνω...

 

και ασφαλως, ολοι μου φαιροντουσαν αναλογα..

κανεις δεν με κακομαθε στην εγκυμοσυνη, κανεις δεν με βοηθησε σε τιποτα στην λοχεια με το μωρο... οκ, οσο ψιλοασχολιοταν ο αντρας μου... κι αυτος το πρωτο διαστημα, ειχε παθει επιλοχειο καταθλιψη :evil::evil::evil::evil:

 

τα ειδα ολα... ζοριστηκα τρελα...

 

εκτοτε, οσες φιλες μου εγκυες ζητανε τη γνωμη μου, τους λεω να μην το παιξουν ηρωιδες...

 

δε τρεχει και τιποτα να τους περιποιουνται οι αλλοι, οκ.. δεν εννοω να πεφτει εκμεταλευση...

 

αλλα ας μην βιαζομαστε εμεις οι γυναικες να το παιξουμε μαγκες...

 

αμα ξανακανω παιδι.... εεεεεεεε οχι ρε φιλε!!!! δεν προκειται να σηκωθω 1 ωρα μετα τη γεννα να κοβω βολτες μες στο μαιευτηριο... 'πως νιωθεις??' "εεεεεε ψιλοποναω λιιιιιιιιγο... αχ αχ αχ...." :wink:

Μαζί σου φυστίκι αλλά άλλο κάποιος να σε βοηθάει λίγο και άλλο "μαμά θέλω να μου πλήνεις τα πιάτα μπορείς;"και μετά το βράδυνα καβαλάς την μηχανή με τον άντρα σου και να είσαι στον Πλούταρχο πάνω στο τραπέζι έγκυος και η άλλη σου αδερφή που ήταν έγκυος σε δυδιμα να τα κάνει όλα μόνη της να έχει προβλήματα και να μην μας έχει πει κουβέντα...Και όταν το ανακαλύψαμε(είπαμε οι γιατροί είμαστε οι μεγαλύτερες Κατίνες:lol:)να τρέχουμε να την βοηθήσουμε και να μας λέει μια χαρά ειμαι ,έγκυος είμαι οχι άρρωστη...Εκεί είναι που τρελένεσαι:roll:

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου φυστίκι αλλά άλλο κάποιος να σε βοηθάει λίγο και άλλο "μαμά θέλω να μου πλήνεις τα πιάτα μπορείς;"και μετά το βράδυνα καβαλάς την μηχανή με τον άντρα σου και να είσαι στον Πλούταρχο πάνω στο τραπέζι έγκυος και η άλλη σου αδερφή που ήταν έγκυος σε δυδιμα να τα κάνει όλα μόνη της να έχει προβλήματα και να μην μας έχει πει κουβέντα...Και όταν το ανακαλύψαμε(είπαμε οι γιατροί είμαστε οι μεγαλύτερες Κατίνες:lol:)να τρέχουμε να την βοηθήσουμε και να μας λέει μια χαρά ειμαι ,έγκυος είμαι οχι άρρωστη...Εκεί είναι που τρελένεσαι:roll:

 

Εδώ είναι όμως που κολλάει, κάθε άνθρωπος με το χαρακτήρα του, κι ας είναι και αδέλφια...Τι πάει να πει???Επειδή είναι αδελφές, θα έχουν και την ίδια συμπεριφορά???Άλλο η μια, άλλο η άλλλη...Τώρα πια κάνει καλύτερα, δε θα το πω εγώ...Αρκεί καθεμία να περνάει καλά με αυτά που έχει επιλέξει να κάνει...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

ηρθα... :D

 

 

λοιπον, σχετικοασχετο ποστ προσωπικης εμπειριας..

 

ειχα ψιλοζορικο 1ο τριμηνο εγκυμοσυνης, μετα ολα μια χαρα.... τοκετος πις οφ κεηκ, δεν εχει ξαναγεννησει γυναικα ευκολοτερα απο μενα, και μετα... σπιτι...

 

μανα στην περιπτωση μου δεν παιζει.. πεθερικα στη κοσμαρα τους.. αρα... οπως λεει και η παροιμια.. μονη μου χορευα κι οσο ηθελα πηδαγα..

 

την ειχα δει τερμινεητορ, ολα τα σφαζω - ολα τα μαχαιρωνω...

 

και ασφαλως, ολοι μου φαιροντουσαν αναλογα..

κανεις δεν με κακομαθε στην εγκυμοσυνη, κανεις δεν με βοηθησε σε τιποτα στην λοχεια με το μωρο... οκ, οσο ψιλοασχολιοταν ο αντρας μου... κι αυτος το πρωτο διαστημα, ειχε παθει επιλοχειο καταθλιψη :evil::evil::evil::evil:

 

τα ειδα ολα... ζοριστηκα τρελα...

 

εκτοτε, οσες φιλες μου εγκυες ζητανε τη γνωμη μου, τους λεω να μην το παιξουν ηρωιδες...

 

δε τρεχει και τιποτα να τους περιποιουνται οι αλλοι, οκ.. δεν εννοω να πεφτει εκμεταλευση...

 

αλλα ας μην βιαζομαστε εμεις οι γυναικες να το παιξουμε μαγκες...

 

αμα ξανακανω παιδι.... εεεεεεεε οχι ρε φιλε!!!! δεν προκειται να σηκωθω 1 ωρα μετα τη γεννα να κοβω βολτες μες στο μαιευτηριο... 'πως νιωθεις??' "εεεεεε ψιλοποναω λιιιιιιιιγο... αχ αχ αχ...." :wink:

 

 

Μου θύμισες ακριβώς εμένα, που γέννησα Πέμπτη, Σάββατο γύρισα σπίτι και μόλις γύρισα, τι έκανα???Το αυτονόητο...Έβαλα πλυντήριο (πλυντήρια για την ακρίβεια!) ρούχα-3 όροφοι το σπίτι, στο υπόγειο το πλυντήριο, τα άπλυτα πάνω και να ανεβοκατεβαίνω σκαλιά να πλύνω, να απλώσω κτλ κτλ!!!!

 

Με 3 διαφορές όμως...

1. Δεν είχα κανένα ζόρι, σε κανένα τρίμηνο, ούτε μια ζαλάδα, έτσι για να πω είμαι έγκυος βρε παιδί μου!

 

2. Και στο δεύτερο (με το καλό!) έτσι θα πράξω, δεν πρόκειται να έχω καμία βοήθεια, δεν την πολυθέλω κι όλας-καλά πέρασα την πρώτη φορά, μόνη μου, έκανα ό,τι γούσταρα, είμαι δύσκολος άνθρωπος, το ξέρω και δε δέχομαι εύκολα να το βάλω κάτω...

 

3. Ειλικρινά, δε νιώθω να ζορίστηκα, ίσως επείδή το μωρό από το πρώτο βράδυ κοιμόταν 23.00-5.00 και ας θήλαζε...

 

Α, κι άλλη διαφορά: όλες τις συμβουλεύω μόνες τους να τα βγάλουν πέρα, παίρνεις πολύ δύναμη έτσι νομίζω...

 

Οφ τόπικ, απλά είπα να πω κι εγώ την εμπειρία μου!!!χεχε!

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω αν ελεγα οτι εχω προβλημα θα το ελεγα στον αντρα μου και οχι στην μαμα μου. Η μαμα μου με βοηθησε και με βοηθαει οσο μπορει. Ο συζυγος ομως ....μεγαλο γ.....

Ουτε σουπερμαρκετ δεν πηγαινε και εμεις εδω αγοραζουμε και νερα..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...