Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΚΕΝΤΡΟ ΓΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλος στη παρέα σας και ψάχνω χώρους για τη βάπτιση της μπέμπας μας. Η βάπτιση θα γίνει 6 Ιουνίου στον προφήτη Ηλία στο Χαϊδάρι, το μεσημέρι. Ξέρει κανείς κάποιο ωραίο κέντρο ή μεζεδοπωλείο στο Αιγάλεω ή στο Χαϊδάρι; Ευχαριστώ πολύ

Διαφημίσεις

Καλημέρα,

Ωραίος χώρος είναι η γιορτή στο Χαϊδάρι, τέρμα της Ιεράς Οδού. Για ταβέρνα έχω ακούσει το "Μπέμπη".

Με το καλό η κουκλίτσα σου!!!

Όχι δεν έχουμε ρωτήσει στη Γιορτή αλλά απ' ότι έχω ακούσει είναι αρκετά ακριβό, το ίδιο και το Εποψις. Μάλιστα για το Εποψις διάβασα σε παλιότερο topic για 45€ το άτομο. Έχουν ξεφύγει οι άνθρωποι!

Πήραμε προσφορά από το Πες το κι έγινε στο Χαϊδάρι στα 20€ και από το Κάτι άλλο στα 21€ αλλά έλεγα μήπως έβρισκα κάτι στο Αιγάλεω.

Διαφημίσεις

Ξέρω ταβέρνα πανφθηνη και κάνει ωραίο κέφι και είναι και πολύ οικονομική με παιδική χαρά για τα νινάκια και είναι για αυτές τις συνεσθιάσεις...λέγεται "ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ" είναι στο Χαιδάρι...Προσοχή όμως αν θές να πάς εκεί θα πάς στον Νο 1 που είναι το πρώτο διότι άνοιξε και 2ο και δεν είναι τόσο ωραίο το μαγαζί!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Ο ΤΑΣΟΣ στο Αιγάλεω που είναι; Μήπως ξέρεις κάτι για το Μεζέ μεζέ;

Στο ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ πήγαμε και πήραμε προσφορά αλλά θέλει να μας βάλει στη δεύτερη αίθουσα που έχει για δεξιώσεις μαζί με μια άλλη βάφτιση. Με τα χίλια ζόρια είπε ότι μπορεί να μας διαθέσει και έναν χώρο στο άλλο μαγαζί. Το έχουμε υπόψιν μας βέβαια. Θα είμαστε περίπου 40 άτομα.

"ΤΑΣΟΣ" είναι λίγο πιο κάτω από το Λοιμωδόν το νοσοκομείο στον ίδιο δρόμο, δηλαδή στη Μεγάλου Αλεξάνδρου στρίβεις στο φανάρι για το νοσοκομείο και τη βρίσκεις στο δεξί σου χέρι στα 50 μέτρα από τη Μεγάλου Αλεξάνδρου.

Ωραίο μαγαζί στο χαιδάρι είναι το ρακόμελο που έχει πολύ ωραίο κήπο και πολύ ωραίο φαγητό. Πήγα σε βάφτιση εκεί αλλά βράδυ. Γύρω στα 20-25 οι τιμές του.

Καλημέρα και από εμένα!!! Εμένα ο Τάσος δεν μου αρέσει στο φαγητό.... Το ρακόμελο όντως είναι ωραίο, αλλά σίγουρα οι τιμές θα είναι πιο "τσιμπημένες" (πιστεύω σε σχέση με του Τάσου)

Η γιορτή του Μπαξεβάνη ΑΠΑΙΚΤΗ!!!!! Από τιμές τί να σου πω? 'Οτι πληρώνεις παίρνεισ....στην κυριολεξία στο συγκεκριμένο!

Διαφημίσεις

κοριτσια ποσο παει περιπου το ατομο, στο γιορτη του Μπαξεβανη? εχω τον ιουνιο τη βαπτιση και ενδιαφερει.Θελω ενα μαγαζι που να εχει αρκετο ανοιχτο χωρο.

Η γιορτή υπάρχει αλλά πια χωρίς τον Μπαξεβάνη ... απότι με ειδοποίησε με μήνυμα πριν αρκετούς μήνες ο Μπαξεβάνης αποχώρησε από την γιορτή. Λογικά το κινητό μου πρέπει να το είχε από της κρατήσεις τραπεζιών.

Σαν μαγαζί είναι απλά άψογο και εγώ και ο άντρας μου το θεωρούμε από τα καλύτερα της περιοχής ... αλλά έχουμε να πάμε αρκετό καιρό λόγο του μωρού μας.

Από εκεί και πέρα πέρσυ ρώτησε η κολλητή μου για τον γάμο της. Απαγορεύεται η δυνατή μουσική και δεν σου κάνουν χώρο για να χορέψεις. Αν αυτά δεν είναι στα θέλω σου ... τότε να ξέρεις ότι το άτομο βγαίνει περίπου στα 45? + ΦΠΑ και το μενού είναι μόνο σερβιριστό.

Από εκεί και πέρα είναι πόσα θες να διαθέσεις ... και σε τι χώρο θες να πάς.

Εμείς για παράδειγμα κλείσαμε ένα πολύ ωραίο σουβλατζίδικο (ναι ... πολύ καλά διαβάζετε) το οποίο μας παραχώρησε όλη την τζαμαρία του πάνω στην πλατεία, το μαγαζί δεν μοιάζει καθόλου με σουβλατζίδικο αλλά περισσότερο με μεζεδοπολείο και το βασικότερο καθορίζοντας τι θέλουμε ανά 4 άτομα μας βγήκε η εκπληκτική τιμή΄των 11? ανά άτομο !!!!

Συγνώμη αν σας κούρασα ... απλά ψάχνοντας είδα πολλά ... άκουσα πολλά και στράβωσα με το πως ακόμα και στην βάπτιση προσπαθούν να βγάλουν από παντου.

Αν δεν έχεις πολλά άτομα έχω να σου προτείνω το "Σκασιαρχείον" στο Δάσος, Σωκράτους 21 & Ρ. Φερραίου. Είναι καινούριο μαγαζί. Εγώ κάνω τραπέζι με 19? το άτομο. Είναι όμως μικρό, εγώ θα έχω 40 άτομα. Ρήξε μια ματιά! Αν σε βοηθάει είναι εκεί που ήταν πρίν τον σεισμό του '99 το 2ο νημιαγωγείο Χαϊδαρίου. Τον γάμο μου τον έκανα στον "Ανέστη" με 18? το άτομο. Τέλειο φαγητό και περάσαμε φανταστηκά, άψογο service, πολύ καλοί άνθρωποι οι ιδιοκτήτες αν σκεφτείς οτι τους είχαμε κλείσει για 180 άτομα και ήρθαν μόνο 100 τελικά και μας χρέωσαν μόνο αυτούς που ήρθαν!!!!!!! Δεν το κάνει κανείς απο όσο ξέρω. Έχω πάει και σε βάφτιση στον "Ανέστη"(για τον παλιό πάντα μιλάμε γιατί έχει 2 μαγαζιά) και ήταν φοβερά!!!

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]

Για την "Γιορτή" να σου πώ οτι είχα πάει καλοκαίρι σε βάφτιση και είχε τόσο ζέστη που δεν ευχαριστηθήκαμε τίποτα. Είναι λίγο γούβα το μέρος και δεν παίρνεις ανάσα!!!!

Διαφημίσεις

marmar το Σκασιαρχειον εχει αυλη?

Ναι έχει. Και μάλιστα αν ανοίξει τα νάυλον γίνεται πάρα πολύ μεγάλη. Φαντάσου οτι ήταν προαύλιο σχολείου!

καλημερα. Εμεις την βαπτιση της μικρης την καναμε στο Υλινο. Ειναι ενα μεζεδοπολειο με ζωντανη μουσικη και ωραιο φαγητο. Ειναι στον κορυδαλλο στην πλατεια μεμου και δωσαμε 24ε το ατομο μαζι με τα ποτα. Ολοι εμεινα ευχαριστημενοι και το καλο πηγαμε στης μια και φυγαμε στης 7. Το μονο οτι ειχαμε βαλει πολλα φαγητα και οι περισσοτεροι χορτασαν μα τα πρωτα. Αν θυμαμαι καλα ειχαμε σαλατα ροκα παρμεζανα τυροπιτακια με μελι, λουκανικο και αλλα που δεν τα θυμαμαι καθωσ για κυριο γευμα πριζολα ή μπιφτεκι. Το καλο ειχε και αιθουσα απο πανω οποτε φεραμε και μια κοπελα ναιραιδα(αυτο ηταν το θεμα της βαπτισης) και πηρε ολα τα παιδια στον πανω οροφο. Στην πλατεια εχει κουνιες και οπιοι θελουν τα πανε απεναντι να παιξουν.

Σ΄ευχαριστω marmar, θα παω αυτη την εβδομαδα να δω το μαγαζι.Μακαρι να μου κανει γιατι εχω πελαγωσει.

Φιλια

Να σε ενημερώσω οτι η βάφτιση έγινε, είχε τεράστια επιτυχία το μαγαζί. Έμειναν όλοι πάρα πολύ ευχαριστημένοι με το φαγητό και το service και οι περισσότεροι με ενημέρωσαν οτι θα το επισκευτούν ξανά.

Δε βλεπω την ωρα να παω να το δω! Σ'ευχαριστω και παλι.

Να σου ζησει και το παιδακι σου,δε ξερω αν ειναι αγορακι η κοριτσακι αλλα σου ευχομαι να το δεις οπως επιθυμεις και πανω απο ολα να ειναι υγειεστατο!

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Το ρακόμελο είναι κλεισμένο για 6 Ιουνίου. Θα τηλεφωνήσω στο Σκασιαρχείον για να δω αν είναι ανοιχτή η ημερομηνία αυτή.

Έχω ακούσει καλά λόγια για το Terra Verde στην Κωνσταντινουπόλεως (απέναντι από το Τρένο στο Ρουφ). Μια γνωστή μου έκλεισε εκεί βάφτιση αλλά πήγε στα 27€ το άτομο.