Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΚΑΙ ΓΑΛΑ ΣΥΝΔΥΑΖΟΝΤΑΙ


Recommended Posts

Έδωσα σήμερα το βράδυ γιαούρτι στη μικρή με μέλι (της έχω ξαναδώσει βράδυ) και μετά απευθείας της έδωσα το γάλα και μου το έκανε εμετό. Λέτε να φταίει ο συνδυασμός γιαούρτι γάλα? Σημειωτέον το γάλα το πίνει κρύο η δικιά μου (εβαπορέ)

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όχι βρε δεν φταίει ο συνδυασμός... άπειρες φορές τους έχω δώσει γιαούρτι και αργότερα γάλα..... αλλά βρε κορίτσι μου το έσκασες το μωρό... άστο να χωνέψει λίγο το γιαούρτι... να ρευτεί που λέμε όταν είναι μωρά...τώρα πως νιώθει?? σκέφτομαι όμως μήπως, λέω μήπως σας χτυπάει την πόρτα καμιά ίωση και δεν φταίει τίποτε από τα δύο ???

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε δεν φταίει ο συνδυασμός... άπειρες φορές τους έχω δώσει γιαούρτι και αργότερα γάλα..... αλλά βρε κορίτσι μου το έσκασες το μωρό... άστο να χωνέψει λίγο το γιαούρτι... να ρευτεί που λέμε όταν είναι μωρά...τώρα πως νιώθει?? σκέφτομαι όμως μήπως, λέω μήπως σας χτυπάει την πόρτα καμιά ίωση και δεν φταίει τίποτε από τα δύο ???

 

Συμφωνω...ελπιζω να μην ειναι ιωση....και απλα να της επεσε μεγαλη η ποσοτητα....

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ ξύπνησε και έκλαιγε για αδευκρίνηστο λόγο. Ακόμα και όνειρο μπορεί να είδε. Κάποια στιγμή μου έλεγε ότι πονάει την κοιλιά, μετά έπιανε το μάγουλο και μου έλεγε ότι πονάει εκεί ... στα δόντια. Τι να πω. Δόντια τα 4 πίσω πίσω μόνο της έχουν μείνει και αργούν πολύ αυτά σωστά? Πάντως σήμερα το πρωί ήταν μια χαρά. ήπιε και το γάλα της ... (όχι όλο αλλά ήπιε) και δείχνει καλά. Και τα κακά της δεν είναι μαλακά ... απλά είναι και πολύ συγκαμένη για κάποιο λόγο. δεν ξέρω τι να υποθέσω πια!!!!

 

Πάντως τουλάχιστον 5 άνθρωποι μου είπαν ότι το γιαούρτι σε συνδυασμό με το γάλα φέρνει ανακάτεμα. Κι εγώ της το έδωσα το γάλα στο καπάκι. Δεν περίμενα λίγο. Της έχω δώσει κι άλλες φορές αλλά το γάλα το δίνω μετά από καμιά ώρα.

 

Θα δείξει ...

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Βέρα καλημέρα, έχε στο νου σου ότι το σύγκαμα μπορεί να είναι και από τα δοντάκια. Την πάτησα με τη μικρή μου.... ήταν συγκαμένη 4-5 μέρες με γκρίνια χωρίς ύπνο και δεν ξέραμε τι ήταν. Μέχρι που έβγαλε τα δοντάκια και ηρέμησε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σιγουρα..

η κορη μου που ηταν μικρη το προβλημα μας ηταν αυτο,πολυ συγκαμα οταν εβγαζε τα δοντακια της,

πλενε το το παιδι καθε φορα που παει τουαλετα κ σκουπιζε το πολυ πολυ,ωστε να μεινει στεγνο εντελως,για να μην επιβαρυνει το προβλημα.

2UxXp2.png

το 4 αστερακι μου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί δηλαδή να προέκυψε τώρα αυτό? Γιατί στα προηγούμενα 12 δόντια δεν είχαμε κάτι τέτοιο. Τώρα με τους τραπεζίτες νομίζω θα περάσουμε δύσκολα? Ξέρετε πότε βγαίνουν κανονικά οι τραπεζίτες?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, συμβαίνει και αυτό. Σε μας συνέβη στα πρώτα δόντια που έβγαιναν ταυτόχρονα και τα 4 !!!! και αργότερα μόνο στον ένα κυνόδοντα. Όλα τα υπόλοιπα βγήκαν μόνο με γκρίνια... Συνήθως στους τραπεζίτες βάζουν το δαχτυλάκι τους (σχεδόν ολόκληρο) μέσα στο στόμα και έχουν πολλά σάλια. Παρακολούθησε την λίγο... σε μας κανένα δεν έκανε ευκοίλια... το κάθε παιδάκι αντιδρά διαφορετικά...τα δοντάκια τους ζορίζουν πολύ...τα καυμενούλια μου...από μικρά μπαίνουν στα βάσανα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πότε βγαίνουν οι τραπεζίτες? Εϊχα την εντύπωση ότι είναι νωρίς ακόμα γιατί εμείς βγάλαμε αργά το πρώτο δόντι (13ών μηνών). Πάντως κι εμένα τώρα βάζει τα δάχτυλα στο στόμα ολόκληρα!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε καλή μου και εσύ γιαούρτι και στο καπάκι γάλα; φυσικό είναι να κάνει εμετό! για δοκίμασε το και εσύ...απορρώ πως το ήπιε! ή το ένα θα της δίνεις η το άλλο. Όχι στο καπάκι εκτός και αν δώσεις το απόγευμα το γιαυρτάκι και το βράδυ το γάλα.

 

Δεν αποκλείεται όμως να την τριγυρίζει και καμία γρίππη και σε συνδυασμό με τον συνδυασμό που έκανες να έκανε εμετό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με προβλημάτισε που ξύπνησε και το βράδυ και έκλαιγε αλλά μπορεί και να έβλεπε κανένα όνειρο ... γιατί σήμερα είναι καλά. Και όλο λέει πονάω πονάω αλλά τελικά δεν έχει τίποτα. Ίσα για να μας πείσει να της δώσουμε depon (τι μανία είναι αυτή με τα φάρμακα - άλλα παιδιά δε θέλουν να τα βλέπουν εμένα κλαίει για να της δώσω)

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...